Enternasyonal Forum  

Go Back   Enternasyonal Forum > SİYASET > Partiler ve Demokratik Kitle Örgütleri

Partiler ve Demokratik Kitle Örgütleri Bu bölümde üyesi veya yandaşı olduğunuz örgüt, parti, sendika veya derneği tanıtabilir, haber yayınlayabilir ve bulabilirsiniz

Cevapla
 
Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13 Temmuz 2014, 19:57   #1
Aktif Üye
 
10_eylül_1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25 Haziran 2009
Mesajlar: 169
Teşekkürler: 88
66 Mesajına 111 Kere Teşekkür Edildi
Standart Akp’nin sürtüğü saynur tezel, doğru habercilik yap!

YORUMSUZ ..

DHKC, Açıklama 433, 10 Temmuz 2014


Tarih: 10 Temmuz 2014, Açıklama: 433

AKP’NİN SÜRTÜĞÜ SAYNUR TEZEL, DOĞRU HABERCİLİK YAP!YALANLARININ HESABINI SORARIZ!

AKP iktidarı sürecinde kalemini faşizme satan çok gazeteci gördük. Aslında gazetecide denilemez onlara, satılmış beyinler, kalemler diyebiliriz.

Halkımızdaki cüretin zerresi olmayan ahmak ve korkak gazetecilerdir onlar. Özellikle Haziran Ayaklanması öncesi bu ahmaklar daha bir cesur küfür ederlerdi devrimcilere ve halka. Daha bir cüretli yalan söylerlerdi televizyon kanallarında. Ama halkımızın da artık bu yalancılara karnı tok, uyandı daha açık ve net görüyor bu gerçekleri. Öyle ki çatışmaların en yoğun olduğu zamanlarda burjuva medyanın araçları tahrip edildi, binlerce insan binalarının önünde yalanlarını yüzlerine haykırdı.

Burjuva medya yalanın, devrimciler gerçeğin savunucusudur. Devrimcilerin amacı doğru olanı halka kavratmaktır, yol yöntem bulup anlatmaktır.

Yalan söylüyorlar çünkü iktidarın gücünü mutlak görüyor halka inanmıyorlar. Yalan söylüyorlar çünkü para için yapamayacakları şey yoktur. Düzenin devamı için halkın kanı oluk oluk aksa dahi kılları kıpırdamaz. Bu çirkeflik burjuva medyaya hastır. Bu çirkeflerin ipliğini pazara çıkaracağız. Ağızlarını toplamayı bilmeyenlerin ağzını toplamasını biliriz. Ölümüne yarattığımız bu değerlere dil uzatılmasına izin vermeyeceğiz. Bu ağzını toplaması gereken alçaklardan bir tanesi de Saynur Tezel denilen sürtüktür.

Saynur Tezel zaten AKP’nin bir sürtüğüsün*, ispatlamazsan aynı zamanda bir alçaksın!

CNN Türk’ün haber spikeri Saynur Tezel her gün yaptığı “Günlük” programında “DHKP-C’nin gizli servisler tarafından kullanıldığını biliyoruz” dedi. 42 yıllık mücadele tarihimiz var ve bu tarih dost ile düşmanımızın çok net olduğu tertemiz bir tarihtir. Bu düşmanlarımızdan birisi MİT denilen işkence kurumudur.

Saynur Tezel bizi bu işkence kurumunun yönlendirdiğini söylüyor. Sen Kimsin Saynur Tezel? Tekellerin maaşlı bülbülüsün. Bu söylediklerinle ilgili elinde bir bilgi var mı? Varsa açıkla o zaman, açıklamazsan bir alçaksın. Senin gibi faşizmin maaşlı sürtüklerini iyi biliriz biz.

Beyinlerinizi satmışsınız siz, bu yüzden kanal kanal dolaşıyorsunuz. AKP senin SKY Türk’ten işten çıkarılmanı sağlayınca CNN Türk’e sizin kulunuz köpeğiniz olacağım diye yemin içerek mi döndün. Çürümüşlüğün en iyi örneğidir Saynur Tezel. Bu yalanları ilk kez söylemilyor, AKP’nin sözcülüğünü ilk kez yapmıyor. Ama biz kimseye benzemeyiz zeka özürlü kadın, üç kuruş aldığın para için devrimcileri karalayamazsın. 14 yaşındaki çocuklarımızın dahi bedel ödediği bu tertemiz onurlu tarihi senin gibi alçakların karalamasına izin vermeyiz. Tekrar ediyoruz ispatla o zaman, yoksa sana her fırsatta yazacağız sen bir şerefsizsin diyeceğiz. Yok eğer ben yalan söyledim diyorsan çık konuş. Ya da ben AKP’nin yeminli yalancı bülbülüyüm diye açıkla.

Saynur Tezel tarafını net koyan bir alçak. Emperyalistlerin borazanı Tezel Reyhanlı’da halka yönelik yapılan katliamda yaptığı haber ile de bunu kanıtlamıştır. AKP’nin ölü sayısını saklıyor diye tartışıldığı süreçte Tezel, “ölü sayısının bir önemi yok, önemli olan bunu Suriye yaptı” demiştir. Ölü sayısının ne önemi olur ki onun için, canı yanan, kolu bacağı parçalanan o değil, onun bir tanıdığı da değil. Onun gibi kalemini, ruhunu faşizme satmış bencil bir “haberci” için halkın acısının bir önemi olmaz. Öte yandan emperyalizmin politikaları gereği Suriye’yi hedef tahtasına oturtmaktan da çekinmeyen bir işbirlikçidir Tezel.

“Bu olayı Suriye yaptı” diyor Saynur Tezel. Nereden biliyorsun sen be kadın? Ne oldu, hani Suriye yapmış mı? Kanıtladınız mı? Ama basın ahlakı yok ki çıkıp özür dileyesiniz, yalan haberciliğinizden dolayı. Nusra Cephesi denilen işbirlikçi kasap örgüt, katliamı üstlenmesine rağmen çıkıp Suriye yaptı diye haber yapıyorsun. Program boyunca sık sık, "Suriyeli muhalifler bunun Türkiye'ye yönelik bir saldırı olduğunu bildiriyor" diyerek tarafını seçiyordu. Kimi savunuyorsun sen? Suriye’de insanların kafalarını kesen, derilerini yüzen işbirlikçi Nusra gibi IŞİD gibi örgütleri mi?

Yine Hasan Ferit Gedik’in cenaze haberinde tarafını belli etmişti Tezel. Hasan Ferit’in cenazesinin 4 gün defnedilememesinin sorumlusu olarak devrimcileri göstermişti. Ne halka ne halkın değerlerine saygısı yoktur. Sorumsuzdur.

Saynur Tezel yaptığı bütün programlarda AKP faşizmine yönelik tek bir eleştiride bulunmamakla birlikte her zaman onları meşrulaştıran yorumlar yaptı. Sen böyle devam et. Kanal kanal gez... hangi patron kaç para verirse onun dediğini yap. İktidara kim geçerse onun borazanı ol.BİRAZCIK AHLAKLI OLUN VE ONURLU GAZETECİLİK YAPIN! KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER. BUNU UNUTMAYIN!

Bugün AKP faşizminden korkunuzdan ağzınızı açmıyorsunuz, satıyorsunuz kalemlerinizi, küfürler yalanlar söylüyorsunuz devrimcilere. Unutmayın bu devran böyle gitmez, mutlaka hesabı sorulur. Sizi uyarıyoruz ona göre konuşun, faşizmin yalan haberlerini yapmaktan vazgeçin.

Faşizm insanlık onuruyla bağdaşmayan dünyanın en aşağılık, en şerefsiz işi paralı yalancılığı meslek haline getirmiştir. Bu nedenledir ki kan, irin ve pislik içtiği suya yediği ekmeğe bulaşmıştır; sıktığı eli kirletmektedir. Faşizmin elini sıkmayın.

Tekellerin TV kanalları namussuzların, şerefsizlerin cirit attığı bir yerdir. Bizim değerlerimize, uğruna ömrümüzü verdiğimiz değerlerimize dil uzatmayacaksınız. Her şeyin bir sınırı var.ÖRGÜTÜMÜZ HAKKINDA ŞAİBE YARATAMAZSIN SAYNUR TEZEL

Örgütümüz hakkında şaibe ve güvensizlik yaymak Saynur Tezel’in haddi değil. CNN Türk’de işten çıkarmalar hep olacak. Bakın daha yeni Rıdvan Akar’ın işine son verildi. Paçanızı kurtarmak için bize çamur atmayacaksınız. “Ya işsiz kalırsam” korkusuyla boyun eğiyor devrimcilere saldırıyorsunuz. Hadi diyelim sana böyle bir haber geldi. Senin görevin bu haberin aslını astarını araştırmaktır. Ama sen ne yapıyorsun Tezel, dilinin ucuna geleni sözde doğaçlama konuşur gibi anlatıyor, söylüyorsun. “DHKP-C’nin gizli servisler tarafından kullanıldığını biliyoruz” diyorsun...

Nerden iliyorsun? Ne biliyorsun?

Yalan söylüyorsun. Örgütümüz hakkında polisin, MİT’in kontra bilgilerinin dışında tek bir şey yoktur. Bildiğin şeyleri konuşmuyorsun: Sana dikte edilen, senden konuşman istenen şeyleri konuşuyorsun. Örgütümüzün gizli servisler tarafından kullanıldığına dair elinde tek bir bilgi, belge, kanıt yoktur...

Saynur Tezel, çağırdığı konukla doğaçlama konuşarak “bilmiş” havaları yapıyor... Bu “bilmiş” havalarını bırak... O bize küfrettiğiniz metinlerin tek senin önüne konulmadığını biliyoruz...

Oligarşi içi çatışmada birbirini yiyen kesimlerin, söz konusu olan devrimciler ve halk olunca bütün çelişkilerini bir kenara koyup nasıl aynı dili konuştuğunuzu biliriz.

Sözde Doğan Medya ile AKP arasında, Fethullahçılar ile AKP arasında kıyasıya bir çatışma vardır... Ama devrimci hareketin politikaları tüm halk için umut olmaya başladığındı, halkımız devrimci hareketin politikaları etrafında birleşmeye başladığında hepsinin de korkuları aynı anda büyür. Şimdi yaptığınız budur. Kendi aranızdaki tüm çelişkileri bir kenara bırakıp devrimci harekete saldırıyorsunuz...

AKP’nin kontra politikalarının aracı olmayın. Kontra programlarınızla devrimcilere pisliklerinizi bulaştıramazsınız. Devrimcilerin dostları da, düşmanları da açıktır: Gizli servislerle işi olmaz...

Biz oligarşinin çürümüş düzenini yıkmak için savaşıyoruz. Tüm Kurumları ile yozlaşmış olan oligarşik devletinizi yıkacağız. Halkımıza şimdiden nasıl bir iktidar kuracağımızı gösteriyoruz. Silahlı milislerimiz nasıl bir adaleti temsil ettiğimizin göstergesidir. Eylemlerimiz kimlerin düşmanımız olduğunun kanıtıdır. Tüm faaliyetlerimiz nasıl bir ülke istediğimizin kanıtıdır. Tarih yazacak ve göreceksiniz.

Saynur Tezel bizi halk düşmanı işkencecilerin kullandığını söylüyor. Bu yalanlarınıza kimseyi inandıramayacaksınız .

FAŞİZME KARŞI VERDİĞİMİZ MEŞRU VE HAKLI MÜCADELEMİZ KAZANACAK!

KARALAMALAR, ÇAMUR ATMALAR BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEYECEK!


sürtük: Vaktini çok gezerek geçiren, kendini pazarlayan kadın...DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ

__________________
Hepimiz Kürdüz , hepimiz Ermeniyiz ...
10_eylül_1994 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Temmuz 2014, 22:02   #2
denizheval
 
denizheval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a
Standart

Alıntı:
10_eylül_1994 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
YORUMSUZ ..

DHKC, Açıklama 433, 10 Temmuz 2014


Tarih: 10 Temmuz 2014, Açıklama: 433

AKP’NİN SÜRTÜĞÜ SAYNUR TEZEL, DOĞRU HABERCİLİK YAP!


....
....
..
.


sürtük: Vaktini çok gezerek geçiren, kendini pazarlayan kadın...DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ


sürtük Türkçe sözlük anlamı:

sürtük: vaktini çok gezerek geçiren, evinde oturmayan (kadın). orospu. [Bu Linki Görüntüleyebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. ]

Bildirinin en kayda değer kısmı burası oluyor.
Bu dilin sahibi ya bizzat kendisi Kadın (düzenin empoze ettiği akıldan ve bakış açısından sıyrılmayı başaramadan Devrimcilik adına kirliliği resmi olarak sunan) veya Kadın cinsine düşman kişilik bozukluğu olan birisi.

Birde utanmadan arlanmadan Açıklamanın altına Sürtüğün anlamını yapıştırmış.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 13 Temmuz 2014, 22:29   #3
Aktif Üye
 
Editör6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24 Mart 2011
Mesajlar: 224
Teşekkürler: 3
35 Mesajına 44 Kere Teşekkür Edildi
Standart

sayın 10_eylül_1994. bu astığınız bildiri bir örgütün bile olsa bu dil ile bu foruma uygun değildir. size saygısızlık yapmamak için sizin kaldırmanızı rica edeceğiz. elbette eleştiri hakkınızı kullanabilirsiniz, ama bu yazı bu hali ile bu forumda kalamaz
Editör6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14 Temmuz 2014, 00:25   #4
Aktif Üye
 
10_eylül_1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25 Haziran 2009
Mesajlar: 169
Teşekkürler: 88
66 Mesajına 111 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Alıntı:
Editör6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın 10_eylül_1994. bu astığınız bildiri bir örgütün bile olsa bu dil ile bu foruma uygun değildir. size saygısızlık yapmamak için sizin kaldırmanızı rica edeceğiz. elbette eleştiri hakkınızı kullanabilirsiniz, ama bu yazı bu hali ile bu forumda kalamaz
Dursun ki devrimcilik nasıl olmaz ibret olarak dursun . Sürtük , gerizekalı kadın ifadelerini görünce şok oldum , lümpen dillerini biliyordum ama Halk Cephesi yerelliklerinin acemilikleri diyorlardı , ben DHKPC açıklaması olarak ilk kez böyle birşeye tanık oluyorumki inanın gülsemmi üzülsemmi bilemiyorum . Mahallenin dedikoducu kadınları gibi bildirimi yazar koskoca örgüt ? Bir saçını başını yollarım eksik

Gülücükler için özür dilerim , böyle bildiriye böyle yorum ..
__________________
Hepimiz Kürdüz , hepimiz Ermeniyiz ...
10_eylül_1994 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
suat (14 Temmuz 2014)
Alt 14 Temmuz 2014, 00:35   #5
Aktif Üye
 
Editör6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 24 Mart 2011
Mesajlar: 224
Teşekkürler: 3
35 Mesajına 44 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Alıntı:
10_eylül_1994 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dursun ki devrimcilik nasıl olmaz ibret olarak dursun . Sürtük , gerizekalı kadın ifadelerini görünce şok oldum , lümpen dillerini biliyordum ama Halk Cephesi yerelliklerinin acemilikleri diyorlardı , ben DHKPC açıklaması olarak ilk kez böyle birşeye tanık oluyorumki inanın gülsemmi üzülsemmi bilemiyorum . Mahallenin dedikoducu kadınları gibi bildirimi yazar koskoca örgüt ? Bir saçını başını yollarım eksik

Gülücükler için özür dilerim , böyle bildiriye böyle yorum ..
sayın 10_eylül_1994. gerekçenize bağlı olarak yazı dursun talebinize katılıyoruz ama politik bölümlere asılan yazı ve bildiriler dil olarak uygun değil ise orada olmasına izin verilmiyor. ayrıca siz eleştiri amaçlı asmışsınız bu anlamda başka bir bölümde olduğunda talebiniz doğrudur. bu anlamda sizin taşınmasına onay vermenizi rica edeceğiz.

teknik sorumlu arkadaş bu taşımayı yapana kadar kalabilir. tartışmaya açma amaçlı konuyu foruma taşımanız hakkınızdır. bu hakkınız çiğnenmeden taşınabilinir.
Editör6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
10_eylül_1994 (14 Temmuz 2014)
Alt 14 Temmuz 2014, 00:44   #6
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,527
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart

10_eylül arkadaş.. yazıyı sen açtığın için., amacının da farkındaydım.. o yüzden hemen müdahil olmadım.. gerçi.. olsa idim., deniz arkadaş gibi yazardım.. yani., politik bir örgütün., politik bir bildirisi olarak ele almazdım..

buna benzer saçma bildirilerini ben de foruma taşıdım.. ama mizah sayfasına taşıdım.. sende öyle yapsaydın bence denk düşerdi..

diğer yandan.. bu hareketin aldığı karakter ve yaşama yansıtması noktasında ciddi tartışmaların yapılması hatta teşhiri gerekir..

elbette Saynur tezele şu sözleri doğrudur.. Bu söylediklerinle ilgili elinde bir bilgi var mı? Varsa açıkla o zaman, açıklamazsan bir alçaksın.
ama aynı şekilde şu da doğrudur..

dhkp., saynur tezel'in vucudunu para ile sattığını belge ile ispatlamak zorundadır.. demekki erkek olsa ibne diye başlayacaktı..
bu ve benzer bildirileri., komediyi aşan lümpen devrimciliğin ehlikeli örgütlenmesi anlamını taşıyan bir duruşun ispatıdır..

ışid diyorlar.. onlar da sürtük diye başlıyor sonra ne yapıyor bilinir..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
10_eylül_1994 (14 Temmuz 2014)
Alt 14 Temmuz 2014, 01:40   #7
Aktif Üye
 
10_eylül_1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 25 Haziran 2009
Mesajlar: 169
Teşekkürler: 88
66 Mesajına 111 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Yazıyı taşıyabilirsiniz teşekkürler .
__________________
Hepimiz Kürdüz , hepimiz Ermeniyiz ...
10_eylül_1994 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14 Temmuz 2014, 22:34   #8
Aktif Üye
 
şeyh'ül-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 02 Mart 2010
Bulunduğu yer: batı
Mesajlar: 689
Teşekkürler: 101
75 Mesajına 95 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Sabah yazarı Emre Aköz'ün kaleminden
çıkmış gibi. Herhalde Parti Cephe'yi tamamen
sahneden silmeye çalışıyorlar. Gerçekten
yazık. Cephe bu değil, vallahi billahi.
şeyh'ül-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24 Temmuz 2014, 03:07   #9
Aktif Üye
 
lasalle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 11 Mayıs 2014
Mesajlar: 607
Teşekkürler: 84
13 Mesajına 13 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Haklı bir davada argo kullanmak o kadar da kötü bir şey değil daha incelikli hakaret edebilirdi o kadına orası ayrı bir konu.
lasalle isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24 Temmuz 2014, 13:02   #10
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,527
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Alıntı:
lasalle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Haklı bir davada argo kullanmak o kadar da kötü bir şey değil daha incelikli hakaret edebilirdi o kadına orası ayrı bir konu.

o yazıyı yazan ZİHNİYET daha incelikli hakaret edemezdi........

burada bildiriyi yazan çizgi/hareket eleştiriliyor ama eleştirilen aslında bir "zihniyet"dir..
üstelik., haklı eleştirisine zemin kayması yaratmakla kendi kendine proavakasyon yapıyor..

burada sprulması gereken sorulardan biri de şu olmalıdır..
"bu hareket., neden? sürekli bu dili kullanmaya yöneliyor ve artırıyor"..
aynı hareket., etkili olduğunu iddia ettiği mahallede toplumsal devrim zeminlerinde yaptıklarını değil., fahişeleri teşhiri!! öne çıkartıyor..

bana göre.; belirli bir kitleyi ve kitle karakterini hedefliyor da ondan..
buraya virgül koyup devam edeyim..........

toplumsal devrim.. devrimci mücadelenin ana zeminidir.. bu mücadele zemininde sürecin işletilmesi noktasında farklı biçim ve çözüm önerileri/pratikleri olabilir.. ama... bazı zeminler her kesim için ortaktır..

orospu çocuğu.: bu bir tepkisel şiddet aracıdır.. ne kadar kötü biri olduğunu belirtmiş olursun.. buna bir de., ibnelik yapıyor.; eklendiğinde daha derinlikli anlam kazanır..
buna halkın bir tepkisi demek toplumsal devrim nedir.. "bi şey" bilmemek yada bildiğinin bir "halt" olduğunu ispatlamak demektir..

orospunun doğurduğu çocuklar daima kötüdür.. bu bir toplumsal ahlak-kültür bilincidir.. velevki hayırlı bir vatandaş olsun ama anasının orospu olduğu bilinsin.. vay be.. bir orospudan adama da çıkıyormuş.. denir..

bedenini cinsel tüketim amaçlı bir ücret(her türlü olabilir) karşılığında sunmaya fuhuş deniliyor.. sunana da orospu.. ama burada sunuş biçimi ve koşulları devreye giriyor., ahlaki olan-olmayan ayrımı başlıyor..

evdeki bir dişiye talip olan ne vereceğini gösterir talip olur.. evdeki dişi sahibi buna göre onaylar.. dini törende de ücret konuşulur.. geleneklerde buna başlık parası denir.. yani "baş" yani mal(büyük-küçük baş hayvan) parası.. buna fuhuş denilmez.. satana pezevenk., satılana da orospu denilmez..
çünkü burada mülkiyet(ahlak!) kuralları dışına çıkılmıyor..

bir dişi bu konuda var olan mülkiyet kuralları dışı iş yaparsa adını anında koyarlar.. çünkü., mülkiyet pazarının dışında bir pazar yaratıyor.. mülkiyet sahiplerinin sermayesine zarar veriyor..

bir fabrikada.. çalışan.. yani bedeninin üretebildiği emek enerjisini ücret karşılığında satan., kutsaldır..
bir başka çalışan gelip., daha az ücret karşılığı sattığında onun için., kendini işverenlere pazarladı derler.. aracı olan sendikaya da peşkeş çeken anlamında pezevenk demiş olurlar..
koyulaştırdığım tanımlar orospu ve pezevenk tanımları ile eşdeğer tanımlardır.. sadece daha incelikli hakaret ..

virgülü kaldırıyorum.......__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
lasalle (24 Temmuz 2014)
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
yunanistandaki devrimcileri doğru anlamak'? suat Politik Gündem 32 30 Temmuz 2014 08:28
süreç ve habercilik ve gelişmelerdeki ortada kalan sorular!! suat Politik Gündem 1 09 Ocak 2012 01:08
PKK de Önderlik Doğru Yaşamın, Doğru Eylemi Olmuştur Roj_ Politik Gündem 0 01 Şubat 2011 20:26
Fırtınalı günlere doğru Ciwan Makaleler 0 04 Ocak 2010 20:04
özgür bilince doğru BABİL Makaleler 1 17 Eylül 2009 14:11

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:11.

Forum Bilgileri Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright 2008 - 2016
Tema Düzenleme : Enternasyonal Forum

EnternasyonalForum.net sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan enternasyonalforum.net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@enternasyonalforum.net adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, enternasyonalforum.net yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.