Enternasyonal Forum  

Go Back   Enternasyonal Forum > SİYASET > Partiler ve Demokratik Kitle Örgütleri

Partiler ve Demokratik Kitle Örgütleri Bu bölümde üyesi veya yandaşı olduğunuz örgüt, parti, sendika veya derneği tanıtabilir, haber yayınlayabilir ve bulabilirsiniz

Cevapla
 
Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Aralık 2009, 15:54   #1
Aktif Üye
 
devriMaral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Ağustos 2009
Bulunduğu yer: Cephe.
Mesajlar: 356
Teşekkürler: 297
95 Mesajına 158 Kere Teşekkür Edildi
Standart 'Afgan Halkını Katletmeyeceğiz'

'Afgan Halkını Katletmeyeceğiz' 2009.12.17Adana'da Halk Cepheliler Afganistan'a asker gönderilmesine karşı eylem yaptılar.

16 Aralık 2009, Çarşamba günü Çakmak Caddesi, Ahmet Kalfa Kültür Sokağı önünde bir araya gelen Halk Cepheliler "Amerika Defol Bu Vatan Bizim" yazılı pankart açtılar, "Amerika'nın Çıkarı İçin Afgan Halkını Öldürmeyeceğiz", " Amerikancı NATO'cu AKP'nin Askeri Olmayacağız, Afgan Halkını Katletmeyeceğiz", "Amerika'nın Kirli Hesapları İçin Afgan Halkının Katili Olmayacağız" dövizleri taşındı.

Eylemde Halk Cephesi adına Mehmet Bıldırcın bir açıklamada yaptı. Bıldırcın yaptığı açıklamasında gizli bir şekilde Afganistan'a 500 asker daha gönderileceğini söyledi. AKP'nin Müslümanlığı Amerikancı bir Müslümanlık olduğunu, bunun adının işbirlikçilik olduğunu, dile getirdi.

Okunan açıklamanın ardından Amerikan bayrağı yakıldı. Açıklamaya başından itibaren halkın ilgisi yoğundu. Açıklama boyunca sık sık "Amerika Defol Bu Vatan Bizim, Afgan Halkının Askeri Olmayacağız" sloganları atıldı.

*

BursaBursa'da 16 Aralık Çarşamba günü, Heykel Orhangazi Parkı'nda Halk Cephesi tarafından, Amerika Defol Bu Vatan Bizim kampanyası çerçevesinde, Amerikancı Natocu AKP iktidarıın TSK aracılığıyla Afganistan'a asker göndermesine ilişkin bir eylem yapıldı.

Saat 12.30'da "Amerika Defol! Bu Vatan Bizim! – HALK CEPHESİ" pankartının açılması ve "Afganistan Halkının Katili Olmayacağız!", "Katil ABD İşbirlikçi AKP", "Amerika Defol Bu Vatan Bizim" sloganları eşliğinde eylem başladı.

Eylemde "Amerika'nın Kirli Hesapları İçin Afgan Halkının Katili Olmayacağız!", "Amerikancı, NATO'cu AKP'nin Askeri Olmayacağız! Afgan Halkını Katletmeyeceğiz!" , "Amerika'nın Çıkarları İçin Afgan Halkını Öldürmeyeceğiz!", "Amerikancı, NATO'cu AKP Gençlerimizin Kanını Satıyor!" dövizleri taşındı.

Halk Cephesi adına basın açıklaması metnini Mustafa Bacacı okudu. Açıklamada;"Amerika, günümüze kadar işgal ettiği tüm ülkelerde, halkların işgale karşı direnişle cevap vermesi üzerine adeta bataklığa saplandı. Katliamcı ABD, Afganistan'da karşılaştığı direnişi bastıramamakta, kana doyamamakta ve daha çok askere ihtiyaç duymaktadır.
…Afganistan halkı yıllardır vatanlarının bağımsızlığı için savaşıyor. AKP iktidarının kararıyla oraya gönderilen TSK'nın görevi ise Afgan halkının bu haklı mücadelesini bastırmak, ABD emperyalizmi adına onları teslim almaktır. Biz Türkiye halkları olarak emperyalist işgalcilerin yanında yer almak istemiyor, bu onursuzluğu kabul etmiyoruz. Ülkesi işgal edilen, katledilen Afgan halkı kardeşimizdir. Kardeşlerimizin ABD emperyalizminin çıkarları için katledilmelerine, ülkelerinin işgaline Türkiye'nin suç ortağı edilmesine izin vermeyelim.
ABD Türkiye'ye, AKP iktidarının "Müslüman" kimliği nedeniyle Afganistan'da ihtiyaç duyuyor. Burada amaçlanan Afgan halkının işgalciye duyduğu öfkeyi yumuşatmaktır temelde.
AKP iktidarı ve TSK "Müslüman"lıklar ının bu şekilde kullanılmasına seslerini çıkarmamışlardır. Emperyalizm onlardan ne isterse istesin kendilerini her türlü kullandırmaya hazırdırlar.
… Bağımsız Türkiye talebiyle gerçek vatanseverlerin, devrimcilerin öncülüğünde yürütülen anti-emperyalist mücadelede birleşelim. Emperyalizmi ve onun yarattığı açlığı, yoksulluğu, baskıyı, zulmü ortadan kaldıralım. Çocuklarımızın emperyalistlerin çıkarları için başka ülkelerin halklarının kanını dökmeye gönderen işbirlikçileri vatanımızdan kovalım." denildi.

10 kişinin katıldığı eylem atılan sloganlarla sona erdi.

*

KarsHalk Cephesi'nin başlatmış olduğu "Amerika Defol Bu Vatan Bizim" kampanyası Kars'da da tüm hızıyla devam ediyor. 13 Aralık 2009 Pazar günü At heykelinin önünde İncirlik Üssü'nün kapatılması için açılmaya başlanan masada 200'ün üzerinde imza toplanırken; 27 Aralık Pazar günü " Amerika Defol Bu Vatan Bizim "kampanyası dahilinde yapılacak olan Konser biletlerinin de satışı yapıldı.

Masanın açılmasıyla birlikte soğuk havada kampanya çalışmalarını yürüten Halk Cepheliler'e, halk çay ikram etti. Dört gündür 12.00-17.00 saatleri arasında masa açılmaya devam ediyor. Ayrıca konser duyurusunun yayınlanması için yerel bir radyo ile görüşen Halk Cepheliler'e radyo sahibi duyuru yapabileceklerini, fakat 'Amerika Defol' kısmının RTÜK tarafından yasaklı olduğunu ve yayınlayamayacakları nı söyledi.

*Malatya

Malatya'da 15 Aralık salı günü Ameika Defol Bu Vatan Bizim, Grup Yorum konseri ve Dev-Genç afişlemeleri yapıldı.

Emeksiz, Yeşilyurt Paşaköşkü Mücelli, Kışla, Atatürk ve Çevreyolu caddeleri ile Kürecik beldesi ile Konak ilçesinde çok sayıda afişelmeler yapıldı. Çalışmalar sırasında polis her zamanki gibi kimlik kontrolu yaparak çalışmaları engelemeye çalıştı.

*


İstanbul

İstanbul, Kadıköy'de Halk Cephesi tarafından başlatılan "Amerika Defol Bu Vatan Bizim" kampanyası kapsamında, İncirlik Üssü'nün kapatılması talebiyle imza sıtandı açıldı.

Yüksek sesle yaptıkları çağrılarda Halk Cepheliler, bağmsız bir ülkede yaşamadığımızı, emperyalizmin bizi sömürdüğünü, gençlik üzerinde yozlaşmanın tek sorumlusunun emperyalizm olduğunu anlattılar.

Polisin kampanyaya tahamülsüzlüğü burda da vardı, fakat çalışmaları etkileyemedi. Standta 170 imza toplandı.

***

Adana


Kars
Malatya__________________
Sana göre ben bir ateistim; Tanrıya göre, soylu bir muhalif.Taşların ve molotofların, tankları ve silahları yendiği bir dünyada buluşmak dileğiyle; devrime selam, mücadeleye devam..
devriMaral isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17 Aralık 2009, 16:19   #2
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,535
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart

aynı şekilde aşağıda örnekleyeceğim bir eylem yapılabilinir mi acaba..???
"Amerika Defol Bu Vatan Bizim" yazılı pankart açtılar, "Amerika'nın Çıkarı İçin kürt Halkını Öldürmeyeceğiz", " Amerikancı NATO'cu AKP'nin Askeri Olmayacağız, kürt Halkını Katletmeyeceğiz", "Amerika'nın Kirli Hesapları İçin kürt Halkının Katili Olmayacağız" dövizleri taşındı.

devam edeyim...
osmanlı-tc.., günümüze kadar işgal ettiği tüm ülkelerde, halkların işgale karşı direnişle cevap vermesi üzerine adeta bataklığa saplandı. Katliamcı tc.., kürdistan'da karşılaştığı direnişi bastıramamakta, kana doyamamakta ve daha çok askere ihtiyaç duymaktadır.
kürdistan halkı yıllardır vatanlarının bağımsızlığı için savaşıyor. AKP iktidarının kararıyla oraya gönderilen TSK'nın görevi ise kürt halkının bu haklı mücadelesini bastırmak, ABD emperyalizmi adına onları teslim almaktır. Biz Türkiye halkları olarak emperyalist işgalcilerin yanında yer almak istemiyor, bu onursuzluğu kabul etmiyoruz. Ülkesi işgal edilen, katledilen kürt halkı kardeşimizdir. Kardeşlerimizin ABD emperyalizminin çıkarları için katledilmelerine, ülkelerinin işgaline Türkiye'nin suç ortağı edilmesine izin vermeyelim.

gibi bir gösteri yapılmasını ne "engelliyor" acaba..????

nasılsa...;
kürt "sorunu" projesi.., abd projesi değil mi..??

haydi vatanseverler vicdani red cephesin de örgütlenin.. bu vatan sizin.. Kardeşlerimizin ABD emperyalizminin çıkarları için katledilmelerine, ülkelerinin işgaline Türkiye'nin suç ortağı edilmesine izin vermeyelim

suat
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
afgan, halkini, katletmeyecegiz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:27.

Forum Bilgileri Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright 2008 - 2016
Tema Düzenleme : Enternasyonal Forum

EnternasyonalForum.net sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan enternasyonalforum.net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@enternasyonalforum.net adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, enternasyonalforum.net yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.