Enternasyonal Forum  

Go Back   Enternasyonal Forum > SİYASET > Makaleler

Makaleler Makale bölümü

Cevapla
 
Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10 Ocak 2018, 10:49   #1
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,535
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart hasip kaplan "halt"ı ve karıştırıcıları

hasip kaplan bi "halt" yemiş.. nasyonalistler elde çomak karıştırıyor..

aklıma altan tan geldi.. o da böyle "ilginç" zamanlama ile "ilginç" açıklamalar yapardı ve nasyonalistler elde tuz hıyar yemeye koşardı..
doğrudur.. ortada bir hıyar varsa talepçisi çok olur.. da.. elde tuz koşanlar acaba!! farkında mı?.. kendileri de hıyar..


geleyim hasip kaplan sözlerine..

hdp genel başkanının(eş başkanlardan biri) kürt olması doğru bir politik pozisyon almadır.... bu görüşümü batı bazı illerde de kullanırsam.. hdp il başkanının(eş başkanlardan biri) kürt olmayan biri olması doğru bir politik pozisyon almadır..

bu gürüşümün gerekçelerini de açıklarım ama tartışmaya da açıktır.. ayrıca.. bu duırumlar.. döneme-zamana-mekana göre değişebilir..

hdp bileşeni içinde olup da batıda bir ilde(örneğin sakarya)., hdp dışındakilerle yapılacak ortak etkinliklere katılım yaparken "kürt renginin" yani imajının olmaması iyi olur diyenlerden., hdk-hdp kuruluşu sırasında bileşen oluğu halde diğerlerine yapılan toplantı çağrılarının mekanı olarak hadep olmasın diyenlere kadar "ilginç" olaylar yaşadık.. işte bu durumlarda ben.. hadep de olacak ve divan toptan kürt olacak derdim.. çünkü.; kürtlerle yany ana olmaya hazır olmayanların hdk-hdp bilşeni olamayacağını düşünürdüm..

ama..
hasip kaplan bu anlamda bu sözleri söylemiyor.. yani düşünce belirtmiyor halt yiyor..

hasşp kaplan gibilerini eskilerden beri bilirim.. kendini yaşatan ve kariyerist hasta tiplerdir.. hep-dep ve alfabenin diğer harflerinden yaratılan parti süreçleri içinde bu "tür" tipler çok geldi geçti.. umduğunu bulamayan ortalığa sıçtı gitti.. hatta bazıları hareketi senden-benden fazla sahiplenir "hallerde" idi.. ama sonuç ortada.. örneğin.; dersim vekili olan. şerafettin halis.. 2002 yeniden yapılanma sürecinde birlikte çalışmış ve simitçi demiştim.. yani çayın yanında simit verip var olmaya çalışan bir tırşıkçı.. o zamanlar baksan canavar ama gerçekten canavar-mış..

hasip kaplan da böyle biri idi.. kitle partisi olunca ve zaaflı duruşlar da olunca böyle tipler ortaya çıkabiliyor.. bunun asıl sorumlusu yine harekettir.. istedikleri olmayınca yapacağını yaptı..
EşGenelBaşkanlık modelini getirirken,cinsler ve halklar arasında eşitlik olsun istedik,
Tüzüğümüzde 2 dönem kuralı var,partide kimse ayrıcalıklı değildir;bu konuda ki açıklamalarıma ırkçılık diyenleri kınıyorum
https://twitter.com/hasipkaplan/stat...75668849209345 …]


https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...WT_duUwB4Aj9BW

birgün hemen atlamış..

çok açık değil mi?.. "adamın" derdi belli.. statü verilmemiş.. buna takılı.. madem öyle ben de ortalığı karıştırayım demiş..

gereken yanıtlar verilmiş.. ama nasyonalistlerimiz.. yeni bir mevzu/altan tan bulduk diye bu "halt"ı avuçlayıp-karıştırıp duracaklar.. ne diyeyim.. yakışır ve yarasın.. saçlarına sürsünler kelin merhemi olsun..

hdp eş başkanı kim? olsun ve neden? tartışması ayrıdır.. bu "türlerin" bu "halt"ları ayrıdır...
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Marinaleda (10 Ocak 2018)
Alt 10 Ocak 2018, 11:13   #2
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,535
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart diyene bak!!!!

HDP'li Hasip Kaplan'dan ırkçı tweet
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...y9Z3-VdOpz4dLX
başlık bu!!! hasip kaplan ırkçı bir açıklama yapmış.. hayır.. bunu diyen farklı olsa bari..
buna sırrı süreyya da dahil diyeceğim ama o en azından doğru tanım ile söze girmiş..
3- İlkel milliyetçilik yani ırkçılık hastalıklı bir duygudur. Bazen Hasip örneğinde görüldüğü gibi insanı insanlığından eder.
ama.. hasip kaplan ilkel milliyetçi bile değil.. ezilen-horlanan bir kürt ilkel milliyetçi olabilir..
doğrumu? dur değil ama o formata sokanlardan hesap sorulur.. hasip kaplan ilkelmilliyetçi mantık ile konuşmuyor..
ama.. odatv gerçekten hayasız-yüzsüz.. kendisi aleni türk!! ırkçılığı yapar ama başka halkların evlatlarının ilkel milliyetçi sözlerini utanmadan eleştirir..

bu "i.t." ler işe bir de komünistleri katarlar..
Ve TKP’nin ilk lideri, yaşamı, Karadeniz’in dalgaları arasında son bulan Mustafa Suphi. Mustafa Suphi, 1914 yılında İstanbul’da yayınlanan Nevsal-ı Millî’de (Ulusal Yıllık), aynen şu satırlara yer vermektedir:

“Osmanlı tarihinin garip rüzgârlarıyla sarsılarak, nihayet şu birkaç sene içinde, ufuklarda boralar ve fırtınalarla uçan, savrulan, sanki yerinden kopacak sanılan bu yaprağında görülen Türklük şuurunun önemini inkâr edecek kimse kaldı mı?

Türklük... Türklük... Fakat bir Türk, bundan ne anlıyor? Ruhunun derinliklerinde gizlenen bir duygu, bir benlik. Rum ve Acem’den farklı. Osmanlılık’tan başka. Müslümanlık’tan önce bir benlik... Öyle bir benlik ki, onu, dünyaya düştüğü andan itibaren döktüğü kanların iziyle, ilk kan damlasına, ilk gün gördüğü toprağa, ilk türkü söylediği ocağa kadar sürükleyip götürüyor...

Türklük... Türklük... diye dünyada varlığımızın tek sebep ve hikmeti olan şu hayatî cetveli, cahil ve yapay düşüncelerle körletmeyerek bütün milletimizi bu cetvel etrafında içtenlikle, sevgiyle, aşkla toplamayı bilmeliyiz. Bunu başarabilirsek ne mutlu bize... Ne mutlu milletimize...

Hiç tarihi, gelenekleri, duyguları, edebiyatı ve dili birbirinden ayırmak mümkün mü? Bunlar, Türklüğün tılsımlı hazinelerini teşkil ederler. Bu hazinelerin esrarengiz kapılarını birden açmalı ki, Türkler’in kâinatı açılmış ve günleri doğmuş olsun!”

https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...g8oKQqSvgU6aR5

yazı.. nevasai milli yani ulusal/milli duygu adlı asıl olarak teşkilatı mahsusanın bir kontra yayını ve erkanı harp yayınlarından.. mustafa suphi nin daha komünist olmadığı dönemlere ait..
sen!!.. paçandaki çamuurları temizlememiş., es geçmiş ve hatta "komünistçe" devam ettirmiş isen böyle i.t. ler bunu kullanır..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Marinaleda (10 Ocak 2018)
Alt 11 Ocak 2018, 09:59   #3
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,535
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart tetikciler

HDP’de tartışılan nedir?
birgün sor-muş!!.. yanıtını bir tetikçi ver-miş...

Türkiyelileşme sürecinin fazla abartıldığını düşünen HDP’liler, partinin ana gövdesinin bölgesel gelişmelerinden heyecan duyan, siyasal motivasyonunu buradan alan bir topluluk haline geldiğinin farkındalar. Bölgede yapılan tüm toplantılarda başkan adayı olarak Osman Baydemir’in isminin öne çıkmasının nedenlerinden biri de tabandaki bu motivasyondur.
Başkanlık tartışmasına gelince; Şubat başında HDP, eşbaşkanlarını duyuracaktır. Kim daha yakın sorusuna verebileceğimiz yanıt ise TBMM Başkanvekili’nin “Kürdistan neresi?” sorusuna kalbini gösteren Baydemir’in ya da o anlayışı temsil edebilecek bir ismin 7 Haziran dili ile konuşmaya devam eden isimlerden daha şanslı olduğudur.

https://www.birgun.net/haber-detay/h...ir-199493.html

yaşar aydın..!! birgün ankara temsilcisi.. bir öngörüsel tespit yapmış.. ki.. bu tespiti yeni değil.. 2012 yılında yani., bundan 6 sene kadar önce muhalefet org. da bir yazısı var..
Kürtler yeni bir inşa için içe kapanacak - Yaşar Aydın
bu yazısında şimdiki tespitini çoktan yapmış..
Önümüzdeki dönem batıya seslenmeyi ihmal etmeyen ama daha çok dört ülkede bulanan Kürtlerle birlikte konuşan, tartışan ve yol arayan bir Kürt hareketine tanık olacağız.Tabi ki bu yeni yönelimin siyasi sonuçlarına da.
yaşar aydın.. 6 yıl önce bu tespitini yaptığında da dikkatimi çekmişti.. zamanlama çok anlamlıydı.. 15 ekim 2012 de hdp kuruluşu oldu.. aslında öncesinde başlayan hdk olarak bilinen bir süreç var.. hdp kuruluşu.; hdk sürecinin bitişinde ve bir araç olarak ortaya çıkmıştır..
amaç neydi?... kürt özgürlük mücadelesini türkiye solu ile ilişkilendirmek-ortaklaştırmak ve halkların birleşik örgütlü özgürlük mücadelesi sürecini yaratmaktı.. hep ile başlayan ve sürekli gündemde olan ama gerek kürt siyasalı gerek ise türk-iye solu siyasalı içindeki nasyonalistlerin provokasyonları., itirazları yüzünden bir türlü yaratılamayan bir proje idi..
ve.. önce hdk yaratıldı ardından 15 ekim 2012 de hdp yaratıldı.. işte bu aşamada yani 16 ekim 2012 de yaşar aydın bu yazıyı yazdı..
ne!!! tesadüf değil mi?!..

ne diyor.. kürtler batıya(bahsettiği beyaz türklerin vatanı) selam çakacak ama asıl olarak bölgedeki kürtlerle ilgilenecek ve kendini ona göre konuşlandıracak.. Tabi ki bu yeni yönelimin siyasi sonuçlarına da
bir tespit yapıyorsun ama o tespitin tam tersi gelişmeler oluyor.. sen bu gelişmeleri yok sayacak bir tespit yapıyorsun.. yaşamın pratik gerçekliği tersini ispatlarken bu i.t. neler diyor..
olabilir.. hdk/hdp batıya göz boyama işleridir.. kürtler kendi davalarına daralırken kendilerine "kuyrukçu" yaratıyor diyebilirsin ki.. zaten 2012 den beri bunu diyorlar..

ağzı olan konuşur!!.. konuşana bakarız..
bu i.t.lerin diline bakalım..
yaşar Aydın, Birgün, Evrensel, Cumhuriyet ve Kürt basınının yaptığı haberlerin boşa gitmediğini ifade ederek, metin göktepe ile ilgili bir panelde söylüyor.. birgün-evrensel ve cumhuriyet sadece basın tanımı içinde ama diğerleri kürt basını.. diğerleri dediklerim belli.. üçünü aynı sepette sayıp ve diyerek marabaları eklemek anlamı bir ifade.. kürt basını diyorsan.; birgün-evrensel-cumhuriyet türk basını ya da komünist basın oluyor.. ama diğerleri kesinikle kürt ve siyasal tanımı yok..
artı..
Demirtaş, Eşitlik, Adalet ve Barış’ı Kürt sorununun çözümüne dair atılması gereken üç adım olarak niteledi. İlk ikisinde BDP'nin rol oynayabileceğini ama üçüncüsü için savaşan tarafları dolayısıyla Öcalan ve PKK’yı işaret etti.
pekaka'yı.. yazdığı yer.. muhalefet org.. sorsan radikal mahir devamcıları.. yazana mı? yoksa yazıyı aynen sayfada sunana mı? laf edeyim.. bence her ikisi aynı "halt"..

hasip kaplan bir halt yedi hemen atıldılar.. bu tetikçi bu sürecin araçlarından biri olarak devreye giriyor..

kemalist-ml.. aşağıdaki linki okuyun forumda eleştirisi var..
https://www.birgun.net/haber-detay/m...or-189454.html

...................

hasip kaplan sonrası..
tıpkı 2012 hdk/hdp sürecinde olduğu gibi gündem bu "mihverde" derinleşecek!!.. çünkü.; hdp kendini yeniden revize etmek zorunda.. yeni sürece hazırlanmak zorunda.. bu anlamda bileşenler artık netleşmeli.. hem proje noktasında hem de duruşlar noktasında..

ne kadar "laf" edilirse edilsin.. şu bir gerçek.. rojava pratiği ispatladı.. farklı etnik-sosyal ve ideolojik yapılar bir arada eşit-özgür ama insanlık temelinde yaşam örgütleyebilir.. bölgenin tarih boyunca küresel kapitalist hegemonya ve konseptleri karşısında tek çaresi bu.. bu gelişmelerden t.c. muaf değil.. istediğiniz kadar devşirme-dönme vatanınıza sahip çıkın.. bu devlet türk halkını da temsil etmiyor bu ayrı bir gerçeklik.. devlete yaslanarak var olma işleri kalubeladan beri var ve bu işlerin araçları devşirme-dönmelerdir.. vatan-devlet yoksa bunlar yoktur.. cemaat şeklindeki yapıları da çözülüyor.. küresel egemenlik artık cemaatsel yapılar istemiyor..

farkında mısınız..
örneğin.; sabetayist olup., bir ayağı solda bir ayağı dinde bir ayağı sağda vs. cemaatler devri bitti.. her kesim.. konsept olarak net bir pozisyon almak zorunda..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12 Ocak 2018, 11:40   #4
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,535
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart teslim töre ve demirtaş yanıtı

önce.. hasip kaplan "atağını" ele alayım..

68 kuşağının(ideolojik duruşuna katılan-katılmayan olabilir ama karakter anlamında) nadide bir örneği olan teslim töre güzel bir yazı yazmış..

DP’nin kadrolarının önemli bir kısmını Erdoğan hapse atmış durumda. Böylesi bir ortamda hem HDP kongreye gidiyor, hem de Selahattin Demirtaş kongrede eş başkanlığa aday olmayacağını beyan etmiş durumda.

Benzetmek yerindeyse tam bir karambol ortamı yaşanıyor. Erdoğan için halk dilinde “kurt puslu havayı sever” dendiği gibi bir ortam olmuş oluyor. Söz konusu ortamda Hasip Kaplan’ın fol yok yumurta yokken çıkıp: “Sakın bir Türk Selahattin Demirtaş’ın yerine aday olmaya kalkmasın, herkes haddini bilsin” diye bir açıklama yapması asla anlam verilecek bir davranış değil.

Değil çünkü sayın Hasip Kaplan acemi bir politikacı değil, ta TKP gençlik örgütünden beri siyasetin içinde yer edinmiş, iki dönem milletvekilliği yapmış bir isim. Hasip, eski bir siyasi deneyim ve birikime sahip. Aynı zamanda da HDP’nin üyesi. (Yönetimde yer alıyor mu bilmiyorum.) Ama birikimli birisi olduğunu biliyorum. HDP’nin zor bir dönemden geçmekte olduğunu eminim hepimizden daha iyi biliyordur.

Ne demek Selahattin Demirtaş’ın yerine sakın bir “Türk aday olmasın”? Benim bildiğim ve tanıdığım kadarı ile Hasip Kaplan öyle hani “Kürt milliyetçisi” değil de Kürtlüğü başat bir konumda tuttuğunu bilmiyordum. Öyle ateşli; hararetli bir Kürt olarak hiç görmemiştim.

Hasip Kaplan’ın bilerek yaptığına inanmak istemiyorum fakat kelimenin tam anlamı ile bir provokasyon ortamı doğdu.
Olguya nereden bakılırsa bakılsın; “ırkçılık” değil provokasyon kokuyor. HDP bu konuyu basit “ırkçılık” suçlamaları ile geçiştirmemeli, ikili konseptin HDP’ye yönelik bir perspektifi olarak değerlendirerek buna denk tedbir almalıdır diye düşünüyor ve öneriyorum.

Teslim TÖRE facebook 11 Ocak 2018

teslim hoca "olay" ile ilgili en doğru ve tam 12 den vuracak bir açıklama yapmış..
Hasip Kaplan’ın bilerek yaptığına inanmak istemiyorum fakat kelimenin tam anlamı ile bir provokasyon ortamı doğdu.
aynen doğru..

1- hasip kaplan kürt!! ama yıllarca tkp(igd) içinde kalmış.. kürt ulusalcısı bile diyemeyeceğimiz kürt kökenli bir politik şahsiyet.. şimdi bu "hassasiyeti" ne! demek gerekmez mi?..
2- hasip kaplan bi "halt" yedi.. birileri atladı.. anlarım ama hdp içinden bu "halt"a daha da "halt" biçiminde atlamak anlaşılır değildir.. bunu da teslim hoca gibi.. demirtaş çok net açıklamış..
HDP’de her türlü göreve talip olmanın yegane koşulu, parti ilkelerine inanmak ve saygılı olmaktır. Bunun dışında bir kriter olmaz, olamaz.”

hasip kaplanın ilk anlamda derdi!! belli iken bu "olay"a ırkçılık zemininden yanıt vermek., provokasyon kokan bu ateşe benzin dökmek demektir..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07 Şubat 2018, 20:35   #5
Üye
 
herodeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 07 Şubat 2018
Mesajlar: 17
Teşekkürler: 5
5 Mesajına 5 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Alıntı:
Hasip KAPLAN
‏ @HasipKAPLAN
23. Ocak 2018

Birgün ülkemizde
Hukukun adaletin
Eşitliğin özgürlüğün
Kardeşçe barış içinde
Yaşamanın mümkün olduğunu,düşünerek,
Umutlarınızı diri tutun,
Unutmayın insanlık kazanacak..!
Hasip yine yuvasına dönmüş, olan Hasibin gazıyla saldırıya uğrayan HDP içerisindeki Türklere oldu. Bu konuda çok yazılan oldu ama şunu asla unutmamak gerekir: Hasip HDP içerisindeki Türkleri hedef aldı ve gösterdi. Kendisi Boğaza bakarak Yılbaşı Fişekleri izlerken kimbilir kaç Türk Enternasyonalist bir tutumla Devrimci Kürtlerle birlikte bedel ödüyordu...
herodeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08 Şubat 2018, 09:26   #6
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,535
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Alıntı:
herodeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hasip yine yuvasına dönmüş, olan Hasibin gazıyla saldırıya uğrayan HDP içerisindeki Türklere oldu. Bu konuda çok yazılan oldu ama şunu asla unutmamak gerekir: Hasip HDP içerisindeki Türkleri hedef aldı ve gösterdi. Kendisi Boğaza bakarak Yılbaşı Fişekleri izlerken kimbilir kaç Türk Enternasyonalist bir tutumla Devrimci Kürtlerle birlikte bedel ödüyordu...
diğer yazılarını da okuyunca.. sende öfke-kırgınlık içeren bir eleştiri tarzı gördüm.. yani.. konuyu sağlıklı ele alan bir tarz değil.. elbette haklı zeminlerin var ve bu zeminlerin benim için de doğru.. ama sen doğruları öfkene kurban ediyorsun.. ve sanal ortam olduğunu belirterek söyleyeyim( tanısam net yazardım).. eleştirilerine kuşku ile bakıyorum..

hdp içindeki türkler!!! bana sayarmısın kimler.. ya da varsa hangi türk hareketi..

hasip kaplan sırrı süreyya atışması olarak bakarsak senin belirttiğin türkler sırrı süreyya oluyor ama sırrı bir harekete dahil değil..
demem oki., hasip kaplan üzerinden hdp içindeki ezilen mazlum türkler tanımlaman sorunlu!!! yani.. hdp= türk ve kürtler bileşeni gibi algı yaratmışsın(yanılıyo r olabilirim)..

ayrıca.. hasip kaplan kimi? ve neyi? hedef aldı iyi anlamak gerekir.. sözleri çok açık.. demirtaşın yerine bir türk göz dikmesin demiş.. yani türk olmaz ama garo pavyan olabilir der gibi..

sen ve bir çokları bu ifadeden yola çıkıp işi türk-kürt karşılaştırmasına getirdi.. ama üstte yazdım.. hasip kaplan türk olmasın dedi ermeni olmasın demedi olarak da anlamak olası değil mi?.. demek ki.. hasip kaplanın amacı başka.. zaten sırrının ismi geçmez iken ortaya ilk o atladı.. bu da ayrı bir "mevzu"...

evet.. hasip kaplan kuyuya bir taş attı.. akabinde başkaları tuğla atmaya başladı.. sen sanaldaki tırşıkçı-milliyetçi kürt söylemlerinden yola çıkıp türkler hedef alındı dersen.. amaca hizmet etmiş oluyorsun..

bence bu sözlerimi bir düşün..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08 Şubat 2018, 14:44   #7
Üye
 
herodeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 07 Şubat 2018
Mesajlar: 17
Teşekkürler: 5
5 Mesajına 5 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Ben hala ve hep Hasip Kaplan'ın HDP içerisindeki veya etrafındaki Türkleri hedef aldığını düşünüyorum. Genel olarak Türk Irkını değil, kendisiyle ağlayan, kendisiyle umutlanan ve kendisiyle birlikte ezilen Yoldaş olarak görmesi gerektiğini düşündüğüm insanlarıhedef aldı/gösterdi.
Ama şunuda net olarak söylemek isterim ki; Hasibin nazarımda milim değeri yoktur. Daha düne kadar MHP Liderinin yanında tokalaşırken büklüm büklüm olan birisinin varolup olmamasıda, söyledikleride değersizdir. Aynı eleştiriyi Burhan Kuzu gibi bir omurgasızla enseye tokat-kıça parmak muhabbetine giren SSÖ'rede getirmişimdir.
herodeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08 Şubat 2018, 15:49   #8
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,535
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart

Alıntı:
herodeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben hala ve hep Hasip Kaplan'ın HDP içerisindeki veya etrafındaki Türkleri hedef aldığını düşünüyorum. Genel olarak Türk Irkını değil, kendisiyle ağlayan, kendisiyle umutlanan ve kendisiyle birlikte ezilen Yoldaş olarak görmesi gerektiğini düşündüğüm insanlarıhedef aldı/gösterdi.
Ama şunuda net olarak söylemek isterim ki; Hasibin nazarımda milim değeri yoktur. Daha düne kadar MHP Liderinin yanında tokalaşırken büklüm büklüm olan birisinin varolup olmamasıda, söyledikleride değersizdir. Aynı eleştiriyi Burhan Kuzu gibi bir omurgasızla enseye tokat-kıça parmak muhabbetine giren SSÖ'rede getirmişimdir.
doğrudur.. hasip kaplan açık olarak türk tanımını hedef almıştır.. sana açıklamaya çalıştım.. neden başkaları demedi de sadece türk dedi.. hasip kaplan sıradan biri değil ve birikimlidir.. çakma türkçülüğü de çok iyi bilir..
hasip kaplan aleni kontra bir vuruş yapmıştır.. yaşanılan sürece denk düşecek bir vuruş..

bölgede ve t.c. içindeki halkların birlikte mücadelesinin sıçrama yapacağı bir aşamada bilerek bunu yapmıştır.. sırrı süreyya da bilerek gazı dökmüştür..
burhan kuzu ile ilişkileri yok öyle böyle duruşu beni ilgilendirmiyor.. hdk/hdp çizgi yapılanışı/partisi değil., her kesimin belirli ilkeler-amaçlar etrafında olabilecek kadar birliğidir.. altan tan olayını anımsa ben altan tan kimdir iyi bilirim ama varlığına itiraz etmem.. baydemir de öyle.. önderlik bile amed adaylığında nerden buldunuz dedi ama veto etmedi.. bazı dengeler vardır bu dengelere göre pozisyon alınır.. hdk/hdp nedir? bilirsen bu durumları anlarsın..

yıl 2002 hadep yeniden yapılanma projesi başlatıldı.. bu arada acayip işler oluyor.. öcalan görüşme notları tam yayınlanmıyor.. bazı pkk etkili isimleri garip demeçler veriyor.. yeniden yapılandırmanın özüne ters işler dönüyor ve bu garabetlikler merkezi işletiliyor..
"birileri".. en yukarıda başlayan bir bozulma var dedi.. sanki bir kanal var ve işletiliyor.. osman ve nizamettin bu kanalın en üst noktası ve hadep içinde de uzantısı var dedi.. birileri görüşme notlarının tamamına erişip ilinde yayınladı ceremesini de çekti.. yine de ne kimsenin dışlanmasını doğru bildi ne de bu anlamda çatışma yaratan oldu çünkü istenilen buydu.. yani dengeler kollanmak zorundadır..

demirtaş tavrını ve sözlerini iyi oku.. en doğru tarz ile konuya müdahil olmuş ve bitmesini sağlamıştır..

hani derler ya.. eşek eşeklik yapsa da bizim eşeğimiz.. başkalarının kullanmasına izin vermeyiz.. ama dağıttıklarını düzeltmek ve eşeğe hiza vermek şartı ile..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
herodeniz (08 Şubat 2018)
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
"türk"-iyenin.., sağınında "sol"ununda güdümlenmiş bilinç ve "sanrı"ları suat Türkiye Solu 1 12 Mayıs 2011 23:44
"taraf" ne "halt" yiyor..!!! suat Politik Gündem 0 15 Mayıs 2010 00:33
"ulusalcı" sesler korosu "soL-haber"-birgün den "bilgilendirme" işgüzarlığı!! suat Politik Gündem 3 22 Şubat 2010 10:39
Hasip Kaplan'dan kılık kıyafet-selamlama sorusu!!! düşünsel Politik Gündem 2 05 Temmuz 2009 02:32
Hasip Kaplan: Töre değil, sistemin katliamı Amed_Dersim Güncel Haberler 0 05 Mayıs 2009 14:34

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:53.

Forum Bilgileri Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright 2008 - 2016
Tema Düzenleme : Enternasyonal Forum

EnternasyonalForum.net sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan enternasyonalforum.net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@enternasyonalforum.net adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, enternasyonalforum.net yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.