Enternasyonal Forum  

Go Back   Enternasyonal Forum > SİYASET > Makaleler

Makaleler Makale bölümü

Cevapla
 
Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11 Nisan 2015, 21:02   #1
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,346
Teşekkürler: 1,275
2,506 Mesajına 3,498 Kere Teşekkür Edildi
Standart "sol"haber sen kimin sol! köpeğisin

sol!!haber kontra sosyal faşist bir basındır.. protesto edilmeli okunmamalıdır..
ağrı tendürek'de başlayan çatışmayı genel gurmayın özel harp basını gibi vermektedir..

haberin ilk çıkışı.. sabah..
10:23

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Valilik, Diyadin İlçesine bağlı Yukarı Tütek köyünde, 11 Nisan 2015 günü düzenlenecek olan fidan dikme etkinliğine katılacak vatandaşların güvenliğini sağlamak maksadıyla bölgede görevlendirilen güvenlik güçlerimize terör örgütü mensupları tarafından açılan ateş sonucu çatışma meydana gelmiş olup gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir" ifadeleri yer aldı.
Nisan 2015 10:23


https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...0Bb60ke7lXRRHg
istese haberin ayrıntısını dicle haberden öğrenebilirdi ama bu itler devleti tercih etmiş..


19.38(akşam 7/30) haberi dicle ajansından sunuyor ama içine dicle haber ajansında olmayan açıklamaları yani devletin yalanlarını da katıyor..ardından yine devletin ağzı ile devam ediyor..

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: "Ağrı ili Diyadin ilçesi Yukarıtütek köyü bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerle gün boyu devam eden silahlı çatışmada yaralanan dört personelimiz Ağrı Devlet Hastanesine tahliye edilmiş olup, üç personelimizin yaralarının hafif olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı, bir personelimizin ise ameliyata alındığı hastane yetkililerinden öğrenilmiştir. Yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Silahlı çatışmada beş teröristin öldürüldüğü, bir teröristin yaralı olarak ele geçirildiği bilgisi alınmıştır."
Nisan 2015 21:44


sol!!haber.. sen nesin? sen sol değil sistemin sokak köpeğisin.. seni soldan sayanlar da ya köpek yada aşağılık sürüngenlerdir..

__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21 Eylül 2017, 13:22   #2
Aktif Üye
 
Marinaleda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16 Eylül 2014
Mesajlar: 769
Teşekkürler: 185
138 Mesajına 163 Kere Teşekkür Edildi
Standart

[Bu Linki Görüntüleyebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. ]

kimin "köpekleri" olduğu belli...bu dil devlet medyasında da aynı şekilde kullanılıyor...Sol haber de haberini yapmış...Rusya ne demiş...SDG IŞİD ile "savaşmıyormuş". ..

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD destekli SDG'nin Deyrezzor'da ordu ve Rus birliklerine iki kez saldırdığını, ayrıca bölgede IŞİD ile SDG arasında çatışma görülmediğini söyledi.

Rus birlikleri QSD güçlerine hava saldırısı yapıyor...QSD li savaşçıları yaralıyorlar...sonra DAİŞ le asıl biz mi savaşıyoruz mu diyorlar...

QSD ile DAİŞ arasında "çatışma" görülmüyormuş diye haberi aktarıyor... buna sizin gibi "köpekler" inanabilir...fakat orada savaşan ve bu savaşan insanları destekleyenler inanmaz...ancak sizin ile genetik "kardeş" olanlar buna inanır...


Haberin tümü yalan-dolan dolu...QSD şunu yapmıyormuş...şuraya saldırmıyormuş...DAİ Ş e katılıyormuş(daha nasıl atabiliriz diye kafa yoruyorlar)

hadi bütün bunları anlarım...Sol Haberin kodlamaları da haberin "sosu" oluyor...

ABD destekli SDG'nin

Rusya böyle bir sesleniyor QSD ye...ABD destekli QSD DAİŞ e saldırmıyor bize saldırıyor mu diyor? ABD destekli QSD size saldırıyorsa ne diye QSD ile ortak çalışma yürütüyorsunuz Afrin ve Şehba bölgelerinde...

kısacası bu haltı diyen sol haber..QSD ABD taraftarı anti-emperyalist Rusya ve Esad ile savaşıyor...DAİŞ le savaşmaları bahane diyor..

aynısını da TC söylüyor...ABD silah veriyor onlar bize karşı kullanacak...DAİŞ le savaşmaları göstermelik...Sol Haber okuyorsanız ve bunları farkında değilseniz...bu kontra propagandaya ideolojik destek sunmuş olursunuz...


Kemalist-KP ve çevresi sadece "sosyal şoven" bir çizgi de yüzmüyorlar...Eskide n dediğimde ve bazı arkadaşlar karşı çıkmalarına rağmen söylediğimdeki gibi "sosyal faşist" bir çizgide yüzüyorlar...

bu kesimler açık açık Kürdistan Özgürlük Hareketi ve ilişkide olunan TDH ni karşı devrimcilikle ve işbirlikçilikle suçlayarak aslında bunlara karşı "özel savaşa" destek sunuyor...bu artık klasik bir "Kürt karşıtlığı" değildir...

Bunlar Rosa ları katledilmesine yardımcı sosyal-demokratlarla(!) aynı suda yüzmekteler...Sosyal Faşizm olarak Faşizme ideolojik destek sunmaktadırlar...


Not:burada bu kesimlere sosyal faşist derken onlara karşı çıkışımı "abartmak" için bu ifadeyi kullanmıyorum...sosy al şoven demek bu kontra faaliyeti yumuşatmaz...fakat bu klasik bir sosyal şoven(hakim Türk elitlerinin Kürt halk üzerindeki egemenliğine payande olmak) ın dışında bizzat bu hakim sınıfların savaşına destek vermektir...
__________________
İnsanlık her zaman sosyalist idealler taşımış, ancak demokrasiye dayandırılmadığı için egemen sistemlere ve sömürücü sınıflara daha fazla itaat sağlatan bir konuma düşmekten kurtulamamıştır. İnsanlık tarihinin kendisi, komünal yaşamın ancak demokratik duruşla gerçekleşeceğinin kanıtıdır. Komünal demokratik duruşun çağdaş değerlerle yeniden yaratılması sosyalizmin yeniden yükselen değer haline getirilmesidir.


SOSYALİZMDE ISRAR İNSAN OLMAKTA ISRARDIR
Marinaleda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
suat (21 Eylül 2017)
Alt 27 Eylül 2017, 11:30   #3
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,346
Teşekkürler: 1,275
2,506 Mesajına 3,498 Kere Teşekkür Edildi
Standart kodlama

solhaber ve muadilleri sürekli kodlama yapmaktadır.. oradan-buradan hatta düşman saydıklarından aldıkları haberleri çarpıtarak-sunup kodlama yapıyorlar.. bu tarz aleni özel harp dairesinin sol şubesi işleridir..

haberin kaynağı amberin zaman.. al monitor.. bu zibidilerin düşmanları.. ama düşmanının kodlamalarını alıp kullanacak kadar da ahlaksızlar..

al monitor-amberin zaman ilişkisi ve amberin zaman!ın ayrı bir konsept elemanı olarak orada ne? işler yapıyor olması ayrı bir konu.. al monitor daki yazının amacı belli.. yazının linkini aktaracağım.. bütününü okuyup değerlendirirsiniz..
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...M-4dNu-51rYXFQ

yazı şu başlıkla yayınlanıyor..
Suriyeli Kürt Komutan: 'Türkiye ile iyi ilişkiler istiyoruz'
haberi apartan solhaber de ise farklı..
SDG komutanı: ABD'nin Suriye'de kalmasını istiyoruz, SDG'yi birlikte kurduk
başlık.; hir yazının., haberin içeriğine hatta amacına işaret eder.. al monitor yazısının amacı türkiyeye seslenmek.. türkiye kürtlerle iyi ilişkiler kurmalı ki bölgede etkin olabilsin vs.. yani., hükümetin abd-kürt ilişkileri üzerinden yarattığı algıları değiştirmek amaçlı..
solhaber bu yazıyı-başlığı ve amacı es geçip., yazıdan ekmek çıkartmaya çalışmış.. başlık da bakın kürtler abd uşağı., sgd yi abd kurdu kodlaması yapıyor.. bu amaçla yazının önemli yerlerini almayıp., cımbızlama yapmış..

Irak-Şam İslâm Devleti'nin (IŞİD) "hilafet devletinin" sona yaklaşmasıyla birlikte Suriye'de yeni bir gerilimin de alttan alta ısındığı biliniyor.

Bu gerilimin bir tarafında Rusya ve Suriye yönetimi dururken, diğer tarafında da ABD'nin desteklediği Suriye Demokratik Güçleri (SDG) bulunuyor.

yazıda böyle bir tespit yok.. ayrıca., bölgede böyle bir kamplaşma da yok.. doğrudur.. suriye rejimi ile sgd arasında gerilim var ama bu gerilim rejimin son açıklaması(federasyo na hazırız) gerilimin çatışmaya evrilmeyeceğini gösteriyor.. en önemlisi.. rusya abd ile çıkar çatışması yaşıyor ama rusya rejimin yanında olarak sgd karşıtı değil., aksine ilişkilerini daha üst boyutlara taşıma amacında..
kısaca.. ortada bir ısınma var ama bu "ısınma" çatışma değil., çözüme dönük bir ısınma..

Suriye'de bir daha savaş çıkmaması için "istikrar" sağlanması gerektiğini kaydeden SDG'li, ABD'nin Suriye'de kalmasını istediklerini açıkça söylüyor:
açıkça!!! söylemiş.. sanki gizli söylemesi gerekiyor da.. rusya kalıyor ama bu zibidiler dert etmiyor.. yazıda sadece abd değil., rusya dahil tüm etkin güçlerin kalması isteniyor..
bu zibidiler.. kendi ahmak ve ahlaksız kitleine güvendikleri için.. önce cımbızlama ile kodlama yapıyor itiraz olursa diye yazının tümünü aktarıyor..

Uluslararası camianın Kürtlere, tüm Suriye halkına karşı bir sorumluluğu vardır. Rusya’nın olduğu gibi, Amerika’nın da sorumluluğu vardır. Bizce de önemli olan bir daha Suriye’de iç savaş çıkmaması. Yeni bir savaş çıkarsa DAEŞ gibi terör yapıları yeniden hortlayıp dünyayı tehdit edecektir. Eğer uluslararası camia terörün bitmesini istiyorsa Suriye’de bir istikrar sağlanması gerekiyor. O yüzden Amerika dahil bütün güçlerin bu yöndeki sorumluluğunu üstlenmesi gerekiyor. Amerika’nın burada kalmasını istiyoruz.
bu alıntı bile anlamı bozacak tarzda eksik alınmış.. doğrusu altta..

Al-Monitor: Şu ana kadar ABD ve koalisyonla örnek bir iş birliği sergilediniz. Ama bu DAEŞ’e karşı askeri operasyonlarla sınırlı. Sizin ABD’den, uluslararası camiadan bir statü talebiniz var. Bu talebiniz özellikle Türkiye’nin baskıları yüzünden kabul edilmiş değil. ABD size son kertede, başında Esad olmaması tercihiyle birlikte, rejimle anlaşmanız gerektiğini söylüyor. Suriye Kürtlerinin garantörlüğünü de Rusya’ya havale etmek istiyor. Siyasi anlamda fazla angaje olmak istemiyor.

Kobane: Doğrudur. ABD’nin böyle bir yaklaşımı vardı. Hâlen de var. Fakat bizce doğru değil. Bizce ABD taşın altına elini koymalıdır. Uluslararası camianın Kürtlere, tüm Suriye halkına karşı bir sorumluluğu vardır. Rusya’nın olduğu gibi, Amerika’nın da sorumluluğu vardır. Bizce de önemli olan bir daha Suriye’de iç savaş çıkmaması. Yeni bir savaş çıkarsa DAEŞ gibi terör yapıları yeniden hortlayıp dünyayı tehdit edecektir. Eğer uluslararası camia terörün bitmesini istiyorsa Suriye’de bir istikrar sağlanması gerekiyor. O yüzden Amerika dahil bütün güçlerin bu yöndeki sorumluluğunu üstlenmesi gerekiyor. Amerika’nın burada kalmasını istiyoruz.


kobane nin söylemi açık-net.. bölgedeki yaşanan savaş-yıkımın sorumluları uluslararası güçler ve sorumlulukları var.. yarattıkları ortamı düzeltmeden çekip gidemezler diyor.. çünkü., hala amaçları aynı.. rusya-abd üzerinden yeni kamplaşma ve çatışmalar yaşanabilir.. bölgede ne sosyalizm mevcut ne halkların kendi yaşamlarını örgütleyecek kendi iktidarları.. osmanlı dahil., sonrasında lozan ile biçimlendirilen bölge uluslararası güçlerin denetiminde.. realite bu.. yine bir şey değişmeyecek.. sadece konseptlere göre pozisyon almış yerel güçlerde yer değiştirmeler olacak.. yani.; dipten gelen ve sabırla sistemli örülecek bir halklar konfederasyonu ile bölge huzur bulabilir..

abd ye itiraz rusya ya eyvallah demekle olmuyor.. batı yanlısı esad-saddam unutulup., rusyacı esad-saddam hikayeleri de olmuyor..
ahmak yada çakal aklınız es geçiyor olabilir ama tarihin acı gerçeği şudur..

çoğunluğu sunni olan arapların başına azınlık şia(nuseyri) arap milliyetçisi bir iktidar(suriye).. çoğunluğu şia olan arapların başına sunni arap milliyetçisi bir iktidar(ırak).. ırak da durum değişti şia iktidar var ama bu sefer de sunni arapları ve kürtleri ezme yanlısı..
revize edilmiş birlozan artık yürümeyecek..
anmerin zaman yazısı aslında bu gerçekliği abd dili ile anlatıyor.. kardeşim lozan artık işletilemez.. türklerin adını kullanan bir devşirme-dönme azınlık iktidarı(türkiye) ve içindeki diğer halkları yok sayan bir faşist çakma-ulus devlet.. en önemlisi.. 1918 den beri emperyalistlere karşı savaşan kürtler hala statüsüz ve parçalı.. oysa sizin devletiniz ingilizlere-fransızlara-italyanlara tek kurşun sıkmadı.. misak-ı milli ya da müdafa-i hukuk tanımlarının içeriği olan 1918 mondros ateş kes hükümlerine göre osmanlı vatanı-mülkü-devleti olan tapu arazisini satıp., yerine bakiye t.c. arazisine razı oldular..

bu zibidiler ahmak da değil.. tam bir çakal.. bir tanesi(solhaberin genetik kardeşi birgün) şöyle diyor..
Kurtuluş Savaşı’nı yeniden kazanmış Suriye’de mustafa k. erdemol-birgün
eskiyi ne zaman kime karşı kazandı diye sorsam.. ne diyecek acaba..
suriye osmanlı sömğürgesi idi ama osmanlıdan kurtulmadı fransa el koydu.. ama fransaya savaş da açmadı..

dünya değişti.. bilgiye ulaşmak zor değil.. araştırın lan çakallar.. araştırın..

suriye 1920 lerde fransız mandası olurken bütün değildi.. parçalı idi.. yani emperyalizmin böleceği dediğiniz suriye tarihi kabaca şöyle "zuhur" etti..
1918-20 fransız mandası ama lübnan tamamen ayrıldı.. şam-halep-cebel ül duruz(durzi) olarak üç ayrı devlet şeklinde devam etti.. şam-halep birleşti suriye federasyonu(1922) oldu.. 1925 de suriye devleti adını aldılar ama pozisyon aydı idi.. bu arada antakya bölgesine muhtariyet verildi..
ikinci savaş sonu sürecinde.. ingilizler büyük suriye projesi başlattılar.. şimdiki ürdün-lübna-suriye(parçaları) birleşecekti.. bölücü emperyalizm birleştirici oluyor.. ama olmadı..
en son şeklini yine emperyalizm üzerinden aldı.. yıl 1946.. ayaklanmalar oldu ama şimdiki rejim güçleri(nuseyriler) yoktu.. durziler vs. ayaklandı..

ikinci kurtuluş savaşı imiş..
tıpkı t.c. hikayeleri gibi.. birincisi çanakkale hikayeleri.. savaşı idare eden alman kurmayı ve kurmay subay bile olmayan m.kemal çanakkale kahramanı.. ikincisi ise., 19 mayıs samsun hikayeleri.. oysa savaşanlar kuvvayi milliye ve enverciler ve tasfiye edildiler.. kime karşı savaştılar.. 7 düvel.. oysa bir tek düveye karşı savaştılar.. ingiliz ineğinin düvesi yunanistanın iki tümen askeri.. gerisi iç savaş.. bolu-düzce., geyve., yozgat., anzavur vs.. isyanları..

bu zibidilerin.. hayatı yalan-dolan ve hikaye.. amaçları ise çakma uluscu faşist devlete hizmetten öte bir şey değil..


solhaber alıntı linki..
http://haber.sol.org.tr/dunya/sdg-ko...-kurduk-211237
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11 Ekim 2017, 12:55   #4
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,346
Teşekkürler: 1,275
2,506 Mesajına 3,498 Kere Teşekkür Edildi
Standart olsa.. idi!!

sosyal faşist kontra sol!haber de bir köşe yazısı.. çok ilginç ve anlamlı..
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/ogu...turkiye-212911

solhaber "yazarı" oğuz noyan.. kimdir sorusunun yanıtı bir yana.. ne? amaçlıyor ve solhaber bu anlamda neden? servis ediyor sorularının yanıtı önemlidir..

AKP'siz bir Türkiye başlık bu.. yani önce hazırlık sorusunu soruyor.. akp giderse iyiolur mu? elbette yanıt belli.. iyi olur.. ama., devamı olacak.. peki yerine ne gelecek.. işte yazının asıl amacı burada.. yerine ne? gelmeli..

aynı yazar bu yılın başında(ocak 2017) şunları yazmış..
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/ogu...sturmek-183259

MHP seçmeninin en az yarısının AKP seçmeniyle aynı doğrultuda oy kullanma eğiliminde olmaması bu seçimlerde önemli bir rol oynayabilir. İktidar ve MHP yönetimi bu ihtimali, "hayır"cı cephede “HDP ile aynı safta buluşulur” korkutmasıyla aşmaya çalışacak. Bu zayıf gerekçe boşa çıkarılmak zorunda, yoksa MHP seçmeninin sandığa gitmeme eğilimi güç kazanabilir.
dikkat edilirse söylenmeden söylenen bir şey var.. hdp ile ittifak yapmamalıyız ki mhp küskün oylarını kazanalım.. kazanalım dediği oylar 1 milyon-muş.. hdp oyları ise 2 milyondan çok fazla.. hadi diyelim.. hdp zaten hayır diyecek biz mhp oylarından kapalım.. bunun topluma politik yansıması ve yaratacağı etki dikkate alınmaz ise yarın faşizm her yere sıçradı derken sorumlusu kim olabilir..

Burada işin büyüğü ana muhalefete düşüyor. Sadece kendi parti yöneticilerini, gençlik, kadın örgütlerini değil, hatta sadece kendi üyelerini, hatta seçmenlerini bile değil, tüm Cumhuriyetçileri harekete geçirmek göreviyle karşı karşıya. Burada, MHP tabanının da yarısından fazlasının mutlaka “hayır” cephesine çekilmesi gerekiyor.
çok açık ifade ile cumhuriyetçiler!!! mhp tabanına yaklaşsın diyor.. bu nasıl olabilir ortada.. anti kürt ve anti-komünist proje ile.. bunun örtülü hali de.; sol sos ile bulanmış., vatan/devlet sever solculuk oluyor.. yani sosyal faşizm.. bu işi yapan perinçek/vatan ekibi gibi..
kurnaz bir ifade var.. Burada işin büyüğü ana muhalefete düşüyor chp ana muhalefet ilan ediliyor ve öncülük-önderlik misyonu veriliyor.. böylece bu kontra işi sol!! yapmış olmayacak., sadece ana muhalefeti!! desteklemiş olacak..

cumhurbaşkanlığında denendi.. sonuç!!.. ortada ama nasyonalist sol.. tatava etme oy ver emrine uydu..
yazar bunu artık çok açık ve önemli proje olarak sunuyor.. öyle ya..memleketi böldürmemek temel görev değil mi? idi..

döneyim son yazıya.. AKP'siz bir Türkiye sorusunu sorup., geçmişe dönerek "şöyle olsa idi".. varsayımı üzerine bu güne dönük kodlama yapıyor..


Tarihi gerçeklerden fazla uzaklaşmamak adına daha gerçekçi bir senaryo tasarlayalım ve 2001'de DYP ve MHP'nin barajı aştıklarını (veya barajın önceki hükümetler tarafından yüzde 8'e indirildiği için aştıklarını) öngörelim.

O dönemde süregiden politik krizin de belirli ölçüde durularak yeni koalisyonlar üzerinden devam ettiğini düşünelim ve AKP dışında üçlü bir CHP-DYP-MHP koalisyonunun mümkün olduğunu varsayalım. Ne olurdu ve/veya ne olmazdı?
ne olurdu yanıtlarını yazıdan okursunuz.. t.c. ekonomik-siyasal-sosyal olarak daha iyi olur-muş.. pyd-pkk bu kadar güçlü ve etkin olamaz-mış.. fetö olmaz-mış.. tsk eski hali ile kalır-mış.. hatta anayasa da aynen kalır-mış.. kısaca her derde deva aspirin olur-muş.. gerçi "ama"lar var dese de sınıf mücadelesine katkısı olacağı için iyi!! imiş..

yazar!!... bunlardan sonra bu fırsat kaçırıldı ve bunun sorumluları chp dir dese de şimdi ne olabilir sorusuna yanıt vermiyor.. sadece şunu söylüyor..
Cumhuriyet, kendisini kararlılıkla savunabilecek cumhuriyetçi güçlerden yoksun kalmıştır. bu bir tespit.. ama çözüm ifadesi bu yazıda yok.. yazı kaçan fırsat üzerine ve bir daha olabilir mi? sorusuna yanıt aratmak amaçlı içerik taşıyor..

solhaber.. bir süredir.. chp eleştirileri yapıyor ve solun chp yi desteklememesi gerektiğini söylüyordu.. sanırım bu pozisyonunu değiştiriyor.. nasyonalist sol cepheden ödp ve benzerleri aleni chp destekçiliği zorunluluğunu işlemektedir.. bu zibidiler tam tersini yapıyordu.. şimdi tarz değiştiriyorlar gibi görünüyor ama değil.. konsepte göre pozisyon oynaması yaşanıyor.. kaos-savaş konsepti atağa geçince., eski "ilişkileri" bozmadan pozisyon alma zorunluluğu doğuyor.. bu anlamda.. chp dahil., sağ genetik kardeşleri ile "yeniden" ilişkilenmeye çalışıyorlar..

çünkü.; chp dahil., nasyonalist sol içinde yeni bir dalgalanma başladı..
var olan savaş-kaos konseptine dahil olmak mı? yoksa muhalif konsepte dahil olmak mı?.. bu durum teni değil ama yer değiştirmelerde artık net olma zorunluluğu var.. yani dükkan kalsın ben dükkanıma göre pozisyon alırım halleri artık işletilemeyecek..

işte.. bu anlamda.; solhaber çevresi yeni bir yarılma yaşayacaktır..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12 Ekim 2017, 11:52   #5
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,346
Teşekkürler: 1,275
2,506 Mesajına 3,498 Kere Teşekkür Edildi
Standart savaş-kaos konsepti sol kontrası sol!haber

sol!haber de bugün bir haber!! servis ediliyor..

YPG üyelerinin ÖSO kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü ve çevresine saldırı düzenlediği öne sürülüyor.
haberin servisindeki dile çok dikkat edin.. ypg saldırıyor.. kime t.c. destekli öso ya.. yani.. saşdırgan olan ypg., savunmada olan öso.. haberdeki diğer dikkat çekici söylem.; ÖSO kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü
bu bölge öso denetiminde değil., sdg denetimindedir..

saldırgan ypg olunca savunma yapan öso ve t.c. oluyor..
Azez'deki çatışma haberlerinin ardından gelen bir iddiaya göre de, TSK, bu bölgedeki YPG mevzilerini top atışlarıyla vurdu. Yerel kaynakların iddialarına göre top atışları Azez'in kuzey bölgesindeki Birsaye dağındaki YPG mevzilerini hedef aldı.

sol!haber.. gelen bir iddiaya göre.. öne sürülüyor.. gibi kaynağı belirsiz sunupla aslında kaynağın özel harp dairesi olduğunu saklayamıyor.. bu servis edilen haberin benserleri haziran-temmuz aylarında vardı..
Hüseyin Bozan‏ @huseyinbozan 17 Temmuz
TSK #Azez'in batısında Birsaye Dağı'nda terör örgütü YPG mevzilerini top atışları ile vuruyor.
Türkmen Ajans Genel Yayın Yönetmeni yani., kontra bir merkez

"Fırat Kalkanı Harekâtı Azez meskun mahalli güneyi Maranaz bölgesinde bulunan ÖSO unsurlarına yönelik olarak PYD/YPG/PKK mensubu teröristler tarafından 27 Haziran 2017 tarihinde akşam saatlerinde Doçka silahı ile yapılan taciz atışlarına bölgede bulunan ateş destek vasıtaları kullanılarak misliyle karşılık verilmiş, tespit edilen hedefler imha edilmiş/etkisiz hale getirilmiştir". bbc türk

peki.. ekim ayındaki bu benzer haber nerelerde servis ediliyor..
AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, terör örgütü PKK/PYD, muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü ve çevresine saldırı düzenledi. aydınlık.. 10 akim 2017 yani iki gün önce..
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...EIxw2fjLafEEcV

PKK/PYD, muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü ve çevresine saldırı düzenledi. islami bülten
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...djUMhWymFXa6xX

Terör örgütü PKK/PYD, muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü ve çevresine saldırı düzenledi. 12 Ekim 2017 - 03:04
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...NXlitOd-P72mPu

interneti araştırın.. benzer haberler "malum" çevrelerce servis ediliyor.. sol!haber bu kervana genetik kardeşleri ile birlikte aynı amaç ve dil ile dahil oluyor...

çünkü.; chp dahil., nasyonalist sol içinde yeni bir dalgalanma başladı..
var olan savaş-kaos konseptine dahil olmak mı? yoksa muhalif konsepte dahil olmak mı?.. bu durum teni değil ama yer değiştirmelerde artık net olma zorunluluğu var.. yani dükkan kalsın ben dükkanıma göre pozisyon alırım halleri artık işletilemeyecek..

işte.. bu anlamda.; solhaber çevresi yeni bir yarılma yaşayacaktır..

demiştim.. sol!haber bu yarılmanın başladığının ilk işaretidir.. haziran seçimlerinden kasım darbe seçimlerine fiden süreci anımsayın.. nasyonalist dol.; sürekli saldırgan pkk yayınları yapıyordu.. aynı tarz burada da görülüyor..

marinaleda'nın yeni açtığı konu aslında bu anlamda önemli..
aslında buradan...Rojava ya karşı savaşın zemini hazırlanıyor...ABD bunu fiili olarak yürütmeyecek...alter natife karşı savaş konseptini yürütecek bir "ajanı" olması lazım...bu ajan da uluslararası alanda "dışlanmış" bir ülke olabilir ancak...hükümete böyle bir görev biçilmiştir...
işte bu tespit çok önemli.. erdoğan-batı(abd-almanya) çatışması olayına da açıklık getiriyor.. görünürdeki anlamlı-anlamsız bu çatışmanın amacı belli.. bölgede yaratılacak olan savaşın zemini ve işleticisi olarak anlamlı..

bölgede ve küresel anlamda da etkili olan özgürlük hareketi çizgisi ve yaratımları tasfiye edilemiyor ise örselenmeli ve sınırlandırılmalıdır .. bunu ne öso ne de işid becerebilir.. işid artık kullanılamaz malzeme.. öso ise yetersiz malzeme.. iran-suriye-rusya cephesi böyle bir girişim içinde olamaz çünkü sonucunda abd eli güçlenir.. abd yapamaz., bölgede yarattığı olumsuzluğa müdahale edebilen ve ilişkilenebildiği tek güç sgd ve kürtler.. barzani referandumu bu anlamda şaşırtma işlevi gördü.. t.c.üzerinden savaş işletilecek ve günah keçisi olarak da kullanılacak..

peki..
türkiye solu ve aydınları-demokratları ne bok yiyor.. türkiye solunun enternasyonalist kesimi zaten doğru yerde pozisyon almış ama diğerleri nasyonalizmden faşizme hızla yolalıyor.. bu son sözlerim taban ile ilgilidir.. kurmaylar zaten kontra..

geçmişte yaşandı.. bu ateş herkesi yakar.. 1984 yılından beri haykırıyoruz ama ne fayda.. zeminleri sakat ve kanserli hücrelerle dolu bir türkiye solu ve tabanı varken ses duyurmak çok zor..

solhaber ve benzeri çevreler artık aleni savaş yanlısı.. ama bu çevrelerin bir kesimi hala tedirgin.. bu sürecin sonunu görüyor.. ya müdahale edecekler ya da teslim olacaklar..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Marinaleda (12 Ekim 2017)
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
foça ve haber "kaynakları" ve de "tarzları" suat Türkiye Solu 1 09 Ağustos 2012 18:55
bu "haber başlığı" çok önemli suat Makaleler 0 18 Mayıs 2012 18:55
fatih istanbulu "kurtar-mış" haber birgün'den suat Makaleler 0 17 Nisan 2012 16:30
baro seçimleri ve ik "haber" sunuş biçimi örneği suat Güncel Haberler 1 10 Kasım 2010 14:35
"ulusalcı" sesler korosu "soL-haber"-birgün den "bilgilendirme" işgüzarlığı!! suat Politik Gündem 3 22 Şubat 2010 10:39

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:46.

Forum Bilgileri Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright 2008 - 2016
Tema Düzenleme : Enternasyonal Forum

EnternasyonalForum.net sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan enternasyonalforum.net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@enternasyonalforum.net adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, enternasyonalforum.net yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.