Enternasyonal Forum  

Go Back   Enternasyonal Forum > SİYASET > Makaleler

Makaleler Makale bölümü

Cevapla
 
Paylaş LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11 Nisan 2015, 21:02   #1
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,519
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart "sol"haber sen kimin sol! köpeğisin

sol!!haber kontra sosyal faşist bir basındır.. protesto edilmeli okunmamalıdır..
ağrı tendürek'de başlayan çatışmayı genel gurmayın özel harp basını gibi vermektedir..

haberin ilk çıkışı.. sabah..
10:23

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Valilik, Diyadin İlçesine bağlı Yukarı Tütek köyünde, 11 Nisan 2015 günü düzenlenecek olan fidan dikme etkinliğine katılacak vatandaşların güvenliğini sağlamak maksadıyla bölgede görevlendirilen güvenlik güçlerimize terör örgütü mensupları tarafından açılan ateş sonucu çatışma meydana gelmiş olup gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir" ifadeleri yer aldı.
Nisan 2015 10:23


https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...0Bb60ke7lXRRHg
istese haberin ayrıntısını dicle haberden öğrenebilirdi ama bu itler devleti tercih etmiş..


19.38(akşam 7/30) haberi dicle ajansından sunuyor ama içine dicle haber ajansında olmayan açıklamaları yani devletin yalanlarını da katıyor..ardından yine devletin ağzı ile devam ediyor..

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: "Ağrı ili Diyadin ilçesi Yukarıtütek köyü bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerle gün boyu devam eden silahlı çatışmada yaralanan dört personelimiz Ağrı Devlet Hastanesine tahliye edilmiş olup, üç personelimizin yaralarının hafif olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı, bir personelimizin ise ameliyata alındığı hastane yetkililerinden öğrenilmiştir. Yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Silahlı çatışmada beş teröristin öldürüldüğü, bir teröristin yaralı olarak ele geçirildiği bilgisi alınmıştır."
Nisan 2015 21:44


sol!!haber.. sen nesin? sen sol değil sistemin sokak köpeğisin.. seni soldan sayanlar da ya köpek yada aşağılık sürüngenlerdir..

__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21 Eylül 2017, 13:22   #2
Aktif Üye
 
Marinaleda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 16 Eylül 2014
Mesajlar: 791
Teşekkürler: 195
145 Mesajına 170 Kere Teşekkür Edildi
Standart

[Bu Linki Görüntüleyebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. ]

kimin "köpekleri" olduğu belli...bu dil devlet medyasında da aynı şekilde kullanılıyor...Sol haber de haberini yapmış...Rusya ne demiş...SDG IŞİD ile "savaşmıyormuş". ..

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD destekli SDG'nin Deyrezzor'da ordu ve Rus birliklerine iki kez saldırdığını, ayrıca bölgede IŞİD ile SDG arasında çatışma görülmediğini söyledi.

Rus birlikleri QSD güçlerine hava saldırısı yapıyor...QSD li savaşçıları yaralıyorlar...sonra DAİŞ le asıl biz mi savaşıyoruz mu diyorlar...

QSD ile DAİŞ arasında "çatışma" görülmüyormuş diye haberi aktarıyor... buna sizin gibi "köpekler" inanabilir...fakat orada savaşan ve bu savaşan insanları destekleyenler inanmaz...ancak sizin ile genetik "kardeş" olanlar buna inanır...


Haberin tümü yalan-dolan dolu...QSD şunu yapmıyormuş...şuraya saldırmıyormuş...DAİ Ş e katılıyormuş(daha nasıl atabiliriz diye kafa yoruyorlar)

hadi bütün bunları anlarım...Sol Haberin kodlamaları da haberin "sosu" oluyor...

ABD destekli SDG'nin

Rusya böyle bir sesleniyor QSD ye...ABD destekli QSD DAİŞ e saldırmıyor bize saldırıyor mu diyor? ABD destekli QSD size saldırıyorsa ne diye QSD ile ortak çalışma yürütüyorsunuz Afrin ve Şehba bölgelerinde...

kısacası bu haltı diyen sol haber..QSD ABD taraftarı anti-emperyalist Rusya ve Esad ile savaşıyor...DAİŞ le savaşmaları bahane diyor..

aynısını da TC söylüyor...ABD silah veriyor onlar bize karşı kullanacak...DAİŞ le savaşmaları göstermelik...Sol Haber okuyorsanız ve bunları farkında değilseniz...bu kontra propagandaya ideolojik destek sunmuş olursunuz...


Kemalist-KP ve çevresi sadece "sosyal şoven" bir çizgi de yüzmüyorlar...Eskide n dediğimde ve bazı arkadaşlar karşı çıkmalarına rağmen söylediğimdeki gibi "sosyal faşist" bir çizgide yüzüyorlar...

bu kesimler açık açık Kürdistan Özgürlük Hareketi ve ilişkide olunan TDH ni karşı devrimcilikle ve işbirlikçilikle suçlayarak aslında bunlara karşı "özel savaşa" destek sunuyor...bu artık klasik bir "Kürt karşıtlığı" değildir...

Bunlar Rosa ları katledilmesine yardımcı sosyal-demokratlarla(!) aynı suda yüzmekteler...Sosyal Faşizm olarak Faşizme ideolojik destek sunmaktadırlar...


Not:burada bu kesimlere sosyal faşist derken onlara karşı çıkışımı "abartmak" için bu ifadeyi kullanmıyorum...sosy al şoven demek bu kontra faaliyeti yumuşatmaz...fakat bu klasik bir sosyal şoven(hakim Türk elitlerinin Kürt halk üzerindeki egemenliğine payande olmak) ın dışında bizzat bu hakim sınıfların savaşına destek vermektir...
__________________
İnsanlık her zaman sosyalist idealler taşımış, ancak demokrasiye dayandırılmadığı için egemen sistemlere ve sömürücü sınıflara daha fazla itaat sağlatan bir konuma düşmekten kurtulamamıştır. İnsanlık tarihinin kendisi, komünal yaşamın ancak demokratik duruşla gerçekleşeceğinin kanıtıdır. Komünal demokratik duruşun çağdaş değerlerle yeniden yaratılması sosyalizmin yeniden yükselen değer haline getirilmesidir.


SOSYALİZMDE ISRAR İNSAN OLMAKTA ISRARDIR
Marinaleda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
suat (21 Eylül 2017)
Alt 27 Eylül 2017, 11:30   #3
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,519
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart kodlama

solhaber ve muadilleri sürekli kodlama yapmaktadır.. oradan-buradan hatta düşman saydıklarından aldıkları haberleri çarpıtarak-sunup kodlama yapıyorlar.. bu tarz aleni özel harp dairesinin sol şubesi işleridir..

haberin kaynağı amberin zaman.. al monitor.. bu zibidilerin düşmanları.. ama düşmanının kodlamalarını alıp kullanacak kadar da ahlaksızlar..

al monitor-amberin zaman ilişkisi ve amberin zaman!ın ayrı bir konsept elemanı olarak orada ne? işler yapıyor olması ayrı bir konu.. al monitor daki yazının amacı belli.. yazının linkini aktaracağım.. bütününü okuyup değerlendirirsiniz..
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...M-4dNu-51rYXFQ

yazı şu başlıkla yayınlanıyor..
Suriyeli Kürt Komutan: 'Türkiye ile iyi ilişkiler istiyoruz'
haberi apartan solhaber de ise farklı..
SDG komutanı: ABD'nin Suriye'de kalmasını istiyoruz, SDG'yi birlikte kurduk
başlık.; hir yazının., haberin içeriğine hatta amacına işaret eder.. al monitor yazısının amacı türkiyeye seslenmek.. türkiye kürtlerle iyi ilişkiler kurmalı ki bölgede etkin olabilsin vs.. yani., hükümetin abd-kürt ilişkileri üzerinden yarattığı algıları değiştirmek amaçlı..
solhaber bu yazıyı-başlığı ve amacı es geçip., yazıdan ekmek çıkartmaya çalışmış.. başlık da bakın kürtler abd uşağı., sgd yi abd kurdu kodlaması yapıyor.. bu amaçla yazının önemli yerlerini almayıp., cımbızlama yapmış..

Irak-Şam İslâm Devleti'nin (IŞİD) "hilafet devletinin" sona yaklaşmasıyla birlikte Suriye'de yeni bir gerilimin de alttan alta ısındığı biliniyor.

Bu gerilimin bir tarafında Rusya ve Suriye yönetimi dururken, diğer tarafında da ABD'nin desteklediği Suriye Demokratik Güçleri (SDG) bulunuyor.

yazıda böyle bir tespit yok.. ayrıca., bölgede böyle bir kamplaşma da yok.. doğrudur.. suriye rejimi ile sgd arasında gerilim var ama bu gerilim rejimin son açıklaması(federasyo na hazırız) gerilimin çatışmaya evrilmeyeceğini gösteriyor.. en önemlisi.. rusya abd ile çıkar çatışması yaşıyor ama rusya rejimin yanında olarak sgd karşıtı değil., aksine ilişkilerini daha üst boyutlara taşıma amacında..
kısaca.. ortada bir ısınma var ama bu "ısınma" çatışma değil., çözüme dönük bir ısınma..

Suriye'de bir daha savaş çıkmaması için "istikrar" sağlanması gerektiğini kaydeden SDG'li, ABD'nin Suriye'de kalmasını istediklerini açıkça söylüyor:
açıkça!!! söylemiş.. sanki gizli söylemesi gerekiyor da.. rusya kalıyor ama bu zibidiler dert etmiyor.. yazıda sadece abd değil., rusya dahil tüm etkin güçlerin kalması isteniyor..
bu zibidiler.. kendi ahmak ve ahlaksız kitleine güvendikleri için.. önce cımbızlama ile kodlama yapıyor itiraz olursa diye yazının tümünü aktarıyor..

Uluslararası camianın Kürtlere, tüm Suriye halkına karşı bir sorumluluğu vardır. Rusya’nın olduğu gibi, Amerika’nın da sorumluluğu vardır. Bizce de önemli olan bir daha Suriye’de iç savaş çıkmaması. Yeni bir savaş çıkarsa DAEŞ gibi terör yapıları yeniden hortlayıp dünyayı tehdit edecektir. Eğer uluslararası camia terörün bitmesini istiyorsa Suriye’de bir istikrar sağlanması gerekiyor. O yüzden Amerika dahil bütün güçlerin bu yöndeki sorumluluğunu üstlenmesi gerekiyor. Amerika’nın burada kalmasını istiyoruz.
bu alıntı bile anlamı bozacak tarzda eksik alınmış.. doğrusu altta..

Al-Monitor: Şu ana kadar ABD ve koalisyonla örnek bir iş birliği sergilediniz. Ama bu DAEŞ’e karşı askeri operasyonlarla sınırlı. Sizin ABD’den, uluslararası camiadan bir statü talebiniz var. Bu talebiniz özellikle Türkiye’nin baskıları yüzünden kabul edilmiş değil. ABD size son kertede, başında Esad olmaması tercihiyle birlikte, rejimle anlaşmanız gerektiğini söylüyor. Suriye Kürtlerinin garantörlüğünü de Rusya’ya havale etmek istiyor. Siyasi anlamda fazla angaje olmak istemiyor.

Kobane: Doğrudur. ABD’nin böyle bir yaklaşımı vardı. Hâlen de var. Fakat bizce doğru değil. Bizce ABD taşın altına elini koymalıdır. Uluslararası camianın Kürtlere, tüm Suriye halkına karşı bir sorumluluğu vardır. Rusya’nın olduğu gibi, Amerika’nın da sorumluluğu vardır. Bizce de önemli olan bir daha Suriye’de iç savaş çıkmaması. Yeni bir savaş çıkarsa DAEŞ gibi terör yapıları yeniden hortlayıp dünyayı tehdit edecektir. Eğer uluslararası camia terörün bitmesini istiyorsa Suriye’de bir istikrar sağlanması gerekiyor. O yüzden Amerika dahil bütün güçlerin bu yöndeki sorumluluğunu üstlenmesi gerekiyor. Amerika’nın burada kalmasını istiyoruz.


kobane nin söylemi açık-net.. bölgedeki yaşanan savaş-yıkımın sorumluları uluslararası güçler ve sorumlulukları var.. yarattıkları ortamı düzeltmeden çekip gidemezler diyor.. çünkü., hala amaçları aynı.. rusya-abd üzerinden yeni kamplaşma ve çatışmalar yaşanabilir.. bölgede ne sosyalizm mevcut ne halkların kendi yaşamlarını örgütleyecek kendi iktidarları.. osmanlı dahil., sonrasında lozan ile biçimlendirilen bölge uluslararası güçlerin denetiminde.. realite bu.. yine bir şey değişmeyecek.. sadece konseptlere göre pozisyon almış yerel güçlerde yer değiştirmeler olacak.. yani.; dipten gelen ve sabırla sistemli örülecek bir halklar konfederasyonu ile bölge huzur bulabilir..

abd ye itiraz rusya ya eyvallah demekle olmuyor.. batı yanlısı esad-saddam unutulup., rusyacı esad-saddam hikayeleri de olmuyor..
ahmak yada çakal aklınız es geçiyor olabilir ama tarihin acı gerçeği şudur..

çoğunluğu sunni olan arapların başına azınlık şia(nuseyri) arap milliyetçisi bir iktidar(suriye).. çoğunluğu şia olan arapların başına sunni arap milliyetçisi bir iktidar(ırak).. ırak da durum değişti şia iktidar var ama bu sefer de sunni arapları ve kürtleri ezme yanlısı..
revize edilmiş birlozan artık yürümeyecek..
anmerin zaman yazısı aslında bu gerçekliği abd dili ile anlatıyor.. kardeşim lozan artık işletilemez.. türklerin adını kullanan bir devşirme-dönme azınlık iktidarı(türkiye) ve içindeki diğer halkları yok sayan bir faşist çakma-ulus devlet.. en önemlisi.. 1918 den beri emperyalistlere karşı savaşan kürtler hala statüsüz ve parçalı.. oysa sizin devletiniz ingilizlere-fransızlara-italyanlara tek kurşun sıkmadı.. misak-ı milli ya da müdafa-i hukuk tanımlarının içeriği olan 1918 mondros ateş kes hükümlerine göre osmanlı vatanı-mülkü-devleti olan tapu arazisini satıp., yerine bakiye t.c. arazisine razı oldular..

bu zibidiler ahmak da değil.. tam bir çakal.. bir tanesi(solhaberin genetik kardeşi birgün) şöyle diyor..
Kurtuluş Savaşı’nı yeniden kazanmış Suriye’de mustafa k. erdemol-birgün
eskiyi ne zaman kime karşı kazandı diye sorsam.. ne diyecek acaba..
suriye osmanlı sömğürgesi idi ama osmanlıdan kurtulmadı fransa el koydu.. ama fransaya savaş da açmadı..

dünya değişti.. bilgiye ulaşmak zor değil.. araştırın lan çakallar.. araştırın..

suriye 1920 lerde fransız mandası olurken bütün değildi.. parçalı idi.. yani emperyalizmin böleceği dediğiniz suriye tarihi kabaca şöyle "zuhur" etti..
1918-20 fransız mandası ama lübnan tamamen ayrıldı.. şam-halep-cebel ül duruz(durzi) olarak üç ayrı devlet şeklinde devam etti.. şam-halep birleşti suriye federasyonu(1922) oldu.. 1925 de suriye devleti adını aldılar ama pozisyon aydı idi.. bu arada antakya bölgesine muhtariyet verildi..
ikinci savaş sonu sürecinde.. ingilizler büyük suriye projesi başlattılar.. şimdiki ürdün-lübna-suriye(parçaları) birleşecekti.. bölücü emperyalizm birleştirici oluyor.. ama olmadı..
en son şeklini yine emperyalizm üzerinden aldı.. yıl 1946.. ayaklanmalar oldu ama şimdiki rejim güçleri(nuseyriler) yoktu.. durziler vs. ayaklandı..

ikinci kurtuluş savaşı imiş..
tıpkı t.c. hikayeleri gibi.. birincisi çanakkale hikayeleri.. savaşı idare eden alman kurmayı ve kurmay subay bile olmayan m.kemal çanakkale kahramanı.. ikincisi ise., 19 mayıs samsun hikayeleri.. oysa savaşanlar kuvvayi milliye ve enverciler ve tasfiye edildiler.. kime karşı savaştılar.. 7 düvel.. oysa bir tek düveye karşı savaştılar.. ingiliz ineğinin düvesi yunanistanın iki tümen askeri.. gerisi iç savaş.. bolu-düzce., geyve., yozgat., anzavur vs.. isyanları..

bu zibidilerin.. hayatı yalan-dolan ve hikaye.. amaçları ise çakma uluscu faşist devlete hizmetten öte bir şey değil..


solhaber alıntı linki..
http://haber.sol.org.tr/dunya/sdg-ko...-kurduk-211237
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11 Ekim 2017, 12:55   #4
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,519
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart olsa.. idi!!

sosyal faşist kontra sol!haber de bir köşe yazısı.. çok ilginç ve anlamlı..
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/ogu...turkiye-212911

solhaber "yazarı" oğuz noyan.. kimdir sorusunun yanıtı bir yana.. ne? amaçlıyor ve solhaber bu anlamda neden? servis ediyor sorularının yanıtı önemlidir..

AKP'siz bir Türkiye başlık bu.. yani önce hazırlık sorusunu soruyor.. akp giderse iyiolur mu? elbette yanıt belli.. iyi olur.. ama., devamı olacak.. peki yerine ne gelecek.. işte yazının asıl amacı burada.. yerine ne? gelmeli..

aynı yazar bu yılın başında(ocak 2017) şunları yazmış..
http://haber.sol.org.tr/yazarlar/ogu...sturmek-183259

MHP seçmeninin en az yarısının AKP seçmeniyle aynı doğrultuda oy kullanma eğiliminde olmaması bu seçimlerde önemli bir rol oynayabilir. İktidar ve MHP yönetimi bu ihtimali, "hayır"cı cephede “HDP ile aynı safta buluşulur” korkutmasıyla aşmaya çalışacak. Bu zayıf gerekçe boşa çıkarılmak zorunda, yoksa MHP seçmeninin sandığa gitmeme eğilimi güç kazanabilir.
dikkat edilirse söylenmeden söylenen bir şey var.. hdp ile ittifak yapmamalıyız ki mhp küskün oylarını kazanalım.. kazanalım dediği oylar 1 milyon-muş.. hdp oyları ise 2 milyondan çok fazla.. hadi diyelim.. hdp zaten hayır diyecek biz mhp oylarından kapalım.. bunun topluma politik yansıması ve yaratacağı etki dikkate alınmaz ise yarın faşizm her yere sıçradı derken sorumlusu kim olabilir..

Burada işin büyüğü ana muhalefete düşüyor. Sadece kendi parti yöneticilerini, gençlik, kadın örgütlerini değil, hatta sadece kendi üyelerini, hatta seçmenlerini bile değil, tüm Cumhuriyetçileri harekete geçirmek göreviyle karşı karşıya. Burada, MHP tabanının da yarısından fazlasının mutlaka “hayır” cephesine çekilmesi gerekiyor.
çok açık ifade ile cumhuriyetçiler!!! mhp tabanına yaklaşsın diyor.. bu nasıl olabilir ortada.. anti kürt ve anti-komünist proje ile.. bunun örtülü hali de.; sol sos ile bulanmış., vatan/devlet sever solculuk oluyor.. yani sosyal faşizm.. bu işi yapan perinçek/vatan ekibi gibi..
kurnaz bir ifade var.. Burada işin büyüğü ana muhalefete düşüyor chp ana muhalefet ilan ediliyor ve öncülük-önderlik misyonu veriliyor.. böylece bu kontra işi sol!! yapmış olmayacak., sadece ana muhalefeti!! desteklemiş olacak..

cumhurbaşkanlığında denendi.. sonuç!!.. ortada ama nasyonalist sol.. tatava etme oy ver emrine uydu..
yazar bunu artık çok açık ve önemli proje olarak sunuyor.. öyle ya..memleketi böldürmemek temel görev değil mi? idi..

döneyim son yazıya.. AKP'siz bir Türkiye sorusunu sorup., geçmişe dönerek "şöyle olsa idi".. varsayımı üzerine bu güne dönük kodlama yapıyor..


Tarihi gerçeklerden fazla uzaklaşmamak adına daha gerçekçi bir senaryo tasarlayalım ve 2001'de DYP ve MHP'nin barajı aştıklarını (veya barajın önceki hükümetler tarafından yüzde 8'e indirildiği için aştıklarını) öngörelim.

O dönemde süregiden politik krizin de belirli ölçüde durularak yeni koalisyonlar üzerinden devam ettiğini düşünelim ve AKP dışında üçlü bir CHP-DYP-MHP koalisyonunun mümkün olduğunu varsayalım. Ne olurdu ve/veya ne olmazdı?
ne olurdu yanıtlarını yazıdan okursunuz.. t.c. ekonomik-siyasal-sosyal olarak daha iyi olur-muş.. pyd-pkk bu kadar güçlü ve etkin olamaz-mış.. fetö olmaz-mış.. tsk eski hali ile kalır-mış.. hatta anayasa da aynen kalır-mış.. kısaca her derde deva aspirin olur-muş.. gerçi "ama"lar var dese de sınıf mücadelesine katkısı olacağı için iyi!! imiş..

yazar!!... bunlardan sonra bu fırsat kaçırıldı ve bunun sorumluları chp dir dese de şimdi ne olabilir sorusuna yanıt vermiyor.. sadece şunu söylüyor..
Cumhuriyet, kendisini kararlılıkla savunabilecek cumhuriyetçi güçlerden yoksun kalmıştır. bu bir tespit.. ama çözüm ifadesi bu yazıda yok.. yazı kaçan fırsat üzerine ve bir daha olabilir mi? sorusuna yanıt aratmak amaçlı içerik taşıyor..

solhaber.. bir süredir.. chp eleştirileri yapıyor ve solun chp yi desteklememesi gerektiğini söylüyordu.. sanırım bu pozisyonunu değiştiriyor.. nasyonalist sol cepheden ödp ve benzerleri aleni chp destekçiliği zorunluluğunu işlemektedir.. bu zibidiler tam tersini yapıyordu.. şimdi tarz değiştiriyorlar gibi görünüyor ama değil.. konsepte göre pozisyon oynaması yaşanıyor.. kaos-savaş konsepti atağa geçince., eski "ilişkileri" bozmadan pozisyon alma zorunluluğu doğuyor.. bu anlamda.. chp dahil., sağ genetik kardeşleri ile "yeniden" ilişkilenmeye çalışıyorlar..

çünkü.; chp dahil., nasyonalist sol içinde yeni bir dalgalanma başladı..
var olan savaş-kaos konseptine dahil olmak mı? yoksa muhalif konsepte dahil olmak mı?.. bu durum teni değil ama yer değiştirmelerde artık net olma zorunluluğu var.. yani dükkan kalsın ben dükkanıma göre pozisyon alırım halleri artık işletilemeyecek..

işte.. bu anlamda.; solhaber çevresi yeni bir yarılma yaşayacaktır..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12 Ekim 2017, 11:52   #5
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,519
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart savaş-kaos konsepti sol kontrası sol!haber

sol!haber de bugün bir haber!! servis ediliyor..

YPG üyelerinin ÖSO kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü ve çevresine saldırı düzenlediği öne sürülüyor.
haberin servisindeki dile çok dikkat edin.. ypg saldırıyor.. kime t.c. destekli öso ya.. yani.. saşdırgan olan ypg., savunmada olan öso.. haberdeki diğer dikkat çekici söylem.; ÖSO kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü
bu bölge öso denetiminde değil., sdg denetimindedir..

saldırgan ypg olunca savunma yapan öso ve t.c. oluyor..
Azez'deki çatışma haberlerinin ardından gelen bir iddiaya göre de, TSK, bu bölgedeki YPG mevzilerini top atışlarıyla vurdu. Yerel kaynakların iddialarına göre top atışları Azez'in kuzey bölgesindeki Birsaye dağındaki YPG mevzilerini hedef aldı.

sol!haber.. gelen bir iddiaya göre.. öne sürülüyor.. gibi kaynağı belirsiz sunupla aslında kaynağın özel harp dairesi olduğunu saklayamıyor.. bu servis edilen haberin benserleri haziran-temmuz aylarında vardı..
Hüseyin Bozan‏ @huseyinbozan 17 Temmuz
TSK #Azez'in batısında Birsaye Dağı'nda terör örgütü YPG mevzilerini top atışları ile vuruyor.
Türkmen Ajans Genel Yayın Yönetmeni yani., kontra bir merkez

"Fırat Kalkanı Harekâtı Azez meskun mahalli güneyi Maranaz bölgesinde bulunan ÖSO unsurlarına yönelik olarak PYD/YPG/PKK mensubu teröristler tarafından 27 Haziran 2017 tarihinde akşam saatlerinde Doçka silahı ile yapılan taciz atışlarına bölgede bulunan ateş destek vasıtaları kullanılarak misliyle karşılık verilmiş, tespit edilen hedefler imha edilmiş/etkisiz hale getirilmiştir". bbc türk

peki.. ekim ayındaki bu benzer haber nerelerde servis ediliyor..
AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, terör örgütü PKK/PYD, muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü ve çevresine saldırı düzenledi. aydınlık.. 10 akim 2017 yani iki gün önce..
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...EIxw2fjLafEEcV

PKK/PYD, muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü ve çevresine saldırı düzenledi. islami bülten
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...djUMhWymFXa6xX

Terör örgütü PKK/PYD, muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinin batısında yer alan Maarin köyü ve çevresine saldırı düzenledi. 12 Ekim 2017 - 03:04
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...NXlitOd-P72mPu

interneti araştırın.. benzer haberler "malum" çevrelerce servis ediliyor.. sol!haber bu kervana genetik kardeşleri ile birlikte aynı amaç ve dil ile dahil oluyor...

çünkü.; chp dahil., nasyonalist sol içinde yeni bir dalgalanma başladı..
var olan savaş-kaos konseptine dahil olmak mı? yoksa muhalif konsepte dahil olmak mı?.. bu durum teni değil ama yer değiştirmelerde artık net olma zorunluluğu var.. yani dükkan kalsın ben dükkanıma göre pozisyon alırım halleri artık işletilemeyecek..

işte.. bu anlamda.; solhaber çevresi yeni bir yarılma yaşayacaktır..

demiştim.. sol!haber bu yarılmanın başladığının ilk işaretidir.. haziran seçimlerinden kasım darbe seçimlerine fiden süreci anımsayın.. nasyonalist dol.; sürekli saldırgan pkk yayınları yapıyordu.. aynı tarz burada da görülüyor..

marinaleda'nın yeni açtığı konu aslında bu anlamda önemli..
aslında buradan...Rojava ya karşı savaşın zemini hazırlanıyor...ABD bunu fiili olarak yürütmeyecek...alter natife karşı savaş konseptini yürütecek bir "ajanı" olması lazım...bu ajan da uluslararası alanda "dışlanmış" bir ülke olabilir ancak...hükümete böyle bir görev biçilmiştir...
işte bu tespit çok önemli.. erdoğan-batı(abd-almanya) çatışması olayına da açıklık getiriyor.. görünürdeki anlamlı-anlamsız bu çatışmanın amacı belli.. bölgede yaratılacak olan savaşın zemini ve işleticisi olarak anlamlı..

bölgede ve küresel anlamda da etkili olan özgürlük hareketi çizgisi ve yaratımları tasfiye edilemiyor ise örselenmeli ve sınırlandırılmalıdır .. bunu ne öso ne de işid becerebilir.. işid artık kullanılamaz malzeme.. öso ise yetersiz malzeme.. iran-suriye-rusya cephesi böyle bir girişim içinde olamaz çünkü sonucunda abd eli güçlenir.. abd yapamaz., bölgede yarattığı olumsuzluğa müdahale edebilen ve ilişkilenebildiği tek güç sgd ve kürtler.. barzani referandumu bu anlamda şaşırtma işlevi gördü.. t.c.üzerinden savaş işletilecek ve günah keçisi olarak da kullanılacak..

peki..
türkiye solu ve aydınları-demokratları ne bok yiyor.. türkiye solunun enternasyonalist kesimi zaten doğru yerde pozisyon almış ama diğerleri nasyonalizmden faşizme hızla yolalıyor.. bu son sözlerim taban ile ilgilidir.. kurmaylar zaten kontra..

geçmişte yaşandı.. bu ateş herkesi yakar.. 1984 yılından beri haykırıyoruz ama ne fayda.. zeminleri sakat ve kanserli hücrelerle dolu bir türkiye solu ve tabanı varken ses duyurmak çok zor..

solhaber ve benzeri çevreler artık aleni savaş yanlısı.. ama bu çevrelerin bir kesimi hala tedirgin.. bu sürecin sonunu görüyor.. ya müdahale edecekler ya da teslim olacaklar..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Marinaleda (12 Ekim 2017)
Alt 08 Kasım 2017, 11:43   #6
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,519
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart sol!!haber den kandile operasyon!!

devletin sol köpeği solhaber çevresi.. kandile operasyon hazırlığında..

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın Meclis kulisinde gazetecilere yaptığı açıklamayı köşesine taşırken, şu ifadeleri kullandı: ""PKK’ya karşı İran’la birlikte Kandil’e yapılacak ortak operasyonu sorduk. “İran’la Kandil’e ortak operasyon konusunda hemfikiriz. Prensipte anlaştık. İran Genelkurmay Başkanı’nın Ankara ziyaretinde de bu konu netleşti. İrade var ancak ne zaman nasıl olur bilinmez. Bu işlerde zaman söylenmez. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi...” Erdoğan, “Bir gece ansızın girebiliriz” demişti."
iran genelkurmay başkanı 2017 ağustosunda ziyarette bulundu.. yani bu haberler 2017 ağustosunda servis edildi.. ama solhaber 2017 kasım ayında tekrar ısıtıp servis ediyor..

Türkiye'nin İran ile Kandil ve Sincar’a ortak harekât yapacağı iddia edilirken bu harekatta Sri Lanka ordusunun ‘Tamil Kaplanlarına karşı verdiği mücadelenin örnek alınacağı öne sürüldü. Yapılacak operasyonda önce örgütün elebaşları yok edilecek. 22 Ağustos 2017 Salı 08:09 trabzon 61. saat haber com.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İran Genelkurmay Başkanı'nın yaptığı ziyarete ilişkin, "Tehdit unsuru haline gelmiş olan terör örgütlerine karşı İran ile müşterek hareketin yapılması her an gündemde" şeklindeki açıklaması PKK'ya karşı Kandil ve Sincar'da ortak operasyon mu gerçekleşecek" sorusunu gündeme getirdi 2017 ağustos sputnik

peki bu yeniden ısıtıtıp servis etme işlerinin nedeni? ne?..

çünkü.. genetik kardeşi aydınlık servis ediyor..
https://www.aydinlik.com.tr/154006
bu i.t. ler Milliyet'ten Serpil Çevikcan, gelişmeleri şöyle özetledi: diyor.. solhaber başka "kaynak" sunarak sanki buradan almamış havalarında.. oysa aydınlık kontraları aynı haberi ağustos ayında servis etmişti..
Benzer Haberler
42 bin askerle Kandil'e yüreyecekler 22 Ağustos 09:45
Türkiye İran ile ortak operasyon yapacak mı? 21 Ağustos 17:10
Kato destanı 29 Ağustos 03:40
TSK’dan Kandil’e operasyon: 21 ölü 14 Ağustos 18:23

https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...XFfyPzCMKRa-pA

önümüz kış.. bölgedeki gelişmelere bakarsak ve bunu t.c. alanına eklersek.,politik alanın da önü kış.. yani her kesim "kış hazırlıklarında".. baharla birlikte ciddi politik gelişmeler olacak.. 2018 yılı gerek küresel gerek ise yerel alanlarda netleşme aşamasını yaşayacak..

küresel konseptlerin iki hedefi var.. birincisi.: kendi konseptlerine uygun zeminler yaratıp işlevsel hale getirmek.. bu anlamda hem koşullar hem de araçlar noktasında eksik-bulanık ve çözülebilir halde bir "durum" kalmamalıdır.. ittifaklar netleşmeli ve her bir araç alanında konuşlanmalı..
ikinci.: küresel her bir konsept tek başına süreç içinde dominant olamıyor bu yüzden ayrıca ortak bir konsept yaratmak ve mutabık kalmak zorundalar.. çünkü alanda kendilerine alternatif halkların çözüm projesi var ve bir konsept olarak ortaya çıkmakta.. bu yüzden bu ortak düşmana karşı ortak bir konsept yaratmak zorundalar..

ortak düşman.; özgürlük hareketi ve kürt halkı olmaktadır.. ama bir sorun var.. konu pkk ve kürt halkı ile sınırlı kalabilse idi ortak bir proje yaratılabilinirdi.. ama özgürlük hareketi denildiğinde artık içine m-l enternastonalistleri de girmektedir.. bu durum., küresel güçler ve araçları nezdinde.; bugünden pek net görülemeyen ama ileriye dönük ciddi bir sorun 20. yy. marksizmi leninizm ise., 21. yy. marksizmi bu enternasyonalistler tarafından yazılacaktır..

ana zeminleri.; devlet ile ilişkiler ve toplumsal örgütlenme ve toplumsal örgütlenmeye önderlik kazandırma olduğu için., i.t. nasyonalistler bu alanlara yönelmektedir.. aydınlanma-pozitivizm burjuva zihniyeti olarak komünist zihniyetten sökülüp atılıyor.. bu ne kadar başarılır ise her türlü izmler bir o kadar toplumsal devrimle buluşmaktadır.. işte bu gerçeklik hem küresel güçleri hem de onlarla var olabilen bu devşirme-dönmeleri(her anlamda.. hem etnik hem ideolojik) rahatsız ediyor ve alanlarını korumaya çalışıyorlar..

ortak konseptin ideolojik zeminleri bunlardır.. aydınlanma-pozitivizm.. düşman ise.; devletsiz yaşama(komünal yaşam) koşan ezilen halklar ve özgürlük savaşçılarıdır..


kemalist-kp bu yüzden kandile operasyon diye çığırıyor.. t.c. ve var olan iktidarı cesaretlendirmeye çalışıyor.. yaşanacak olumsuzlukların topluma yansıyan yanlarını biz sol!! olarak hallederiz abi diyorlar.. bu işlerde bir hayli yetkinler.. gerek 1. savaş.. gerek 2. savaş ve t.c. olarak gerek ermeni katliamı-zorunlu mübadele-kürt katliamları-kıbrıs vs. gibi konularda ellerinden geleni yaptılar.. yine yapacaklar..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16 Kasım 2017, 13:55   #7
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,519
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart kontra faliyetlerden deformasyon-dezanformasyon

Dezenformasyon, yanlış veya doğruluğu bulunmayan ve kasıtlı olarak yayılan bilgi. Hasmı rencide etmeyi, aşağılayıp küçük düşürmeyi amaçlayan Karşı propaganda ile benzerlik taşır. Sahte belge, el yazısı, fotomontaj ve montaj filmler ile fabrikasyon istihbarat ve dedikoduların duyurulması gibi yöntemleri bulunur.

özel harp dairesinin sol ayağı solhaber bu işleri yapıyor..

önce şu başlıkla başlıyor.. 'Suriye Demokratik Güçleri Sözcüsü MİT'in elinde' iddiası
http://haber.sol.org.tr/toplum/suriy...iddiasi-217348
"iddiası" diyor.. oysa ne bir iddia var ne de böyle bir olay.. sdg içinden ayrılan biri öso ya geçmiş..
ama işi dezenformasyon ya.. bir iddia diyerek başlıyor.. Yetkililer, Tilo’nun kendiliğinden mi teslim olduğu yoksa Türkiye’nin bir operasyonuyla mı alındığı yönündeki sorulara ise yanıt vermedi. siz mi sordunuz.. "yetkili" kankalarınıza..

oysa aynı gazetede olayın nasıl olduğu anlatılıyor..
Suriye'de, ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri'nden (SDG) üst düzey bir kişinin taraf değiştirdiği söyleniyor.
http://haber.sol.org.tr/dunya/sdg-so...sigindi-217233
dikkat edin abd destekli sdg diyor ama öso olunca.. Suriye Demokratik Güçleri Sözcüsü Talal Silo'nun, Türkiye destekli ÖSO'nun kontrolündeki Cerablus'a kaçarak taraf değiştirdiği öne sürülüyor. türkiye destekli oluyor.. pekitürkiyeyi kim?! destekliyor..abd mi? rusya mı?..
sanırım türkiye desteği milli oluyor..

solhaber.. dezenformasyon yaparken kodlama yapmayı da ihmal etmiyor.. sdg abd destekli ama öso türkiye destekli..yani sdg emperyalizme bağlı.. öso milli devletimize bağlı.. emperyalizm ile ilişkili değil.. öyle ise öso daha muteber oluyor.. kodlamaya devam ediyor..
Hürriyet’in haberine göre, Tilo’nun MİT yetkililerine PYD/YPG'nin faaliyetleri, yapılanması ve Afrin’deki durumuyla ilgili ayrıntılı bilgiler vermeye başladığı öne sürüldü.
tilo!! kimdir?.. pyd/ypg ile ilişkileri nedir? ki.. hakkında bilgi verebilsin.. hürriyetten habaer!! servis ediyor ama adını bile yanlış yazıyor.. talal silo oldu tilo..

yine kendilerinden öğrenelim..
talal tilo.:
Silo, 2013 yılında Halep'in kuzey kırsalında "Selçuklular Tugayı" adında bir Türkmen tugayı kuruyor. "Süleyman Şah Tugayı" isimli ÖSO bağlantılı Türkmen birliğinin parçası olarak kurulan grup, sonrasında Suriye Demokratik Güçleri'ne katılıyor.

talal silo.. bu olay yaşanmadan önce cumhuriyet "gazetesi"ne röportaj veriyor..
-Türkiye, Türkmenlerin hamisi olduğunu söylüyor. Öyle mi?TALAL ALİ SİLO: Türk hükümeti Türkmenleri ‘siyasi kart’ olarak kullandı. Pek çok Türkmen grup Türkiye’ye gitti, onlara Bahçeşehir’de rezidanslar verildi. Asıl Türkmenlere hiç destek vermediler. Ben Türkmen tugayının (Selçuklu) komutanıydım. Türkiye El Kaide bağlantılı Sultan Murat Tugayı’na destek verdi. Bizi ise DAİŞ saldırdığında yalnız bıraktı.-

Türk hükümeti Türkmenlere 2000 TIR silah gönderdiğini iddia ediyor. Gönderilmedi mi?
Silahlar Suriye’ye müdahale için verildi. Türkiye hükümeti Türkmenleri diğer gruplara silah göndermek için görüntü olarak kullandı. Silahları teslim alanlar yüzde 90’ını başka gruplara sattı. Bazı MİT yetkilileriyle toplantılarda bu durumu soruşturmalarını talep ettim. Ama hiç ilgilenmediler.

-Rusya’nın Türkmen bölgesine yönelik bombardımanları Türkiye’de tepki çekiyor. MHP gönüllüler oluşturuyor. Türkmenler için hayırlı mıdır?
MHP’ye teşekkür ederim ama Suriye’de 3 milyona yakın Türkmen kendilerini koruyamazken Türkiye’den 300 kişinin gelip onları savunması imkânsız.

-Sınırda Türkmenlerle ilgili bir insani trajedi mi yaşanıyor?
İnsani bir sorun var. Ancak uluslararası örgütlerle çalışılarak çözülebilir

-SDG olarak doğuda lojistik hattaki El Hul kasabasını kurtardınız, Haseke’nin güneyinde ilerliyorsunuz. Yeni güçte asıl Kürtlerin etkili olduğu söyleniyor?
Doğru en büyük katkı Kürtlerden geliyor. Yakınlarda yeni gruplar bize katıldı. Arap tugayları da var. Gelecekte Arapların güçleri ile dengelenir. Sukur el Bedie grubu katıldı. İki tugay daha Cerablus bölgesinde. SDG ulusal bir güçtür. Amacımız IŞİD’le savaşıp ülkemizi özgürleştirmek.

-Türkiye SDG’den hazzetmedi. Neden?
IŞİD’in kontrol ettiği kalan tek alan Cerablus ile Azaz arasında. Türk hükümeti komşu olarak bizim gibi demokratik güçler yerine IŞİD güçlerini tercih ediyor. Bize meydan okuyor. Sorun yaratmaya çalışıyor. Türkiye bu şekilde sınırlarını koruyamaz. Oysa biz Türkiye’yi hedef almıyoruz.

-Türkiye SDG’ye Fırat’ın batısına geçip Cerablus’a ilişmeyin diyor. Bölgeye girebileceğini ima ediyor. Girer mi?
Türk tarafıyla kişisel ilişkilerim var. Türk hükümeti medyada propaganda yapıyor ama içi boş. Türkiye sınırdan bir metre bile geçmez. Son beş yılda çok kırmızı çizgi çektiler hiçbiri tutmadı.

-Türk özel kuvvetlerinin Suriye’ye girdiği iddiası da var..
MHP Türkmen Dağı’nda insanları örgütlemeye çalışıyor. Bunlar 1.5 yıl önce başladı. O dönemde ben de planlamalarda yer almıştım. 3-5 insan sınırı geçti ama şehit düştüler. Bu plan da başarısız oldu.

-Amerikalılarla bağınız güçlü mü?
ABD hükümeti ve Pentagon’la çok iyi ilişkilerimiz var. IŞİD’e hava saldırılarını koordine ediyoruz. Bizlere silah mühimmat gönderdiler. ABD özel kuvvetler danışmanları da yakında gelecek. El Hul’daki zafer ve Haseke’nin güneyindeki kazanımlardan sonra...

-Ruslarla hiç bağlantıları var mı?
Ruslarla ilişki kurmadık. Uluslararası koalisyonla hareket etme yükümlülüğümüz var.

-Suriye ordusu ile birlikte hareket etme ihtimali var mı?
Suriye rejimi ile ilişki kurmayız. Kamışlı ve Haseke’de bazı noktalarda, sınır ve havaalanlarında varlar. Onlarla şu anda savaşmıyoruz. Ama rejimin meşruiyetini tanımıyoruz.

-Viyana diyaloğundan sonuç çıkar mı?
SDG’nin siyasi kanadının ilanı hazırlanıyor. Barışçı siyasi çözüm için masada olacağız. Bizi Afrin’den Cezire kantonuna tüm siyasi partilerin temsil edildiği bir siyasi yapı temsil edecek. 10 Aralık gibi açıklamaya hazırlanıyorlar. Hedeflerimizi ve taleplerimizi uluslararası topluma sunacak.

bu röportaj.. 2015 aralık ayında gerçekleşiyor..
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...DxHf83wrxF5CfR

kısaca..
talal silo bir türkmen ve sdg de olması bölgedeki yerel güçlerin mevzilenmesi ile ilgili.. kendisi açıklıyor.. t.c. ile ilişkileri var.. sdg içinde iken de var.. bu durum bölhenin yerel özelliği.. sdg bileşenleri çok çeşitli ve ilişkileri de çeşitli.. hatta sıkça yer değiştirmeler yaşanıyor..

ama solhaber aleni kontralıtalal silo nun pyd/ypg ile organik bağı yokken var gibi sunuyor.. tıpkı devlet gibi.. sdg=pyd.. talal silo dezenformasyonu da bu anlamda çok ciddi bir durum itirafı olmaktadır.. solhaber kimin köpeği diye sormaya artık gerek yok..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20 Kasım 2017, 22:57   #8
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,519
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart mhp zihniyeti ve solhaber genetik kardeşi

balkan türkü.; bu söylemin anlamı nedir? diye sorsak yanıt belli.. balkanlarda yaşayan türkler denir.. doğrudur.. gagauzlar-peçenekler-bulgurlar-vs. vs. .. buraya kadar her şey doğru.. da.. iş buradan sonrasında..

"ne mutlu türküm diyene" olayından sonra.. bazıları zorunlu olarak şu hikayelere başladı..
boşnakmısın.. yok abi.. biz aslında konya karamandan bosnaya gitmişiz yolda dilimizi düşürmüşüz.. sonra buraya gelmiş., aslımıza dönmüşüz.. anlayacağın.. aslında balkan türküyüz..
arnavuda sor aynı.. pomak a sor aynı.. selanik göçmenine sor aynı.. "türk-ü" ya da "hikaye"..
bu işleri yapanlar belli.. ya devletin baskısı altında yaşayan toplumun ortaya çıkan travmatik hallerinin işi.. ya da devletin köpeği kontra devşirme-dönmelerin işi..
peki alttakiler hangi sınıftan..

MHP'nin sporcu kökenli milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın inanılmaz sözlerine sert yanıt verdi. Sancaklı, Beyaz TV sahibi Osman Gökçek'i de arayıp tepki gösterdi.

Beyaz TV'nin spor yorumcusu gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'nın canlı yayında Boşnakların adının geçtiği çirkin bir ifade kullanması üzerine, Balkan Türkü olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, çok sert tepki gösterdi.


olay boşnak halkını aşağılama olayı.. tepki veren de boşnak olduğunu bilen ama türkçü saffet sancaklı.. hadi bu tipler biliniyor.. evde-köyde boşnağım der.. ama devletin koltuğu altında türküm der.. sıkıştırınca.. konya karaman yolcusu hikayesini anlatır.. o zaman.. sana ne konu boşnaklar desen.. bu seferde boşnaklar türk deyiverir..

ama ... sözler., boşnaktan modifiye türk saffet sancaklıya ait değil.. solhabere ait.. boşnaklara laf edildi balkan türkü sert yanıt verdi diyor.. demek ki.., modifiye mhp li saffet ile aynı zihniyete ve karaktere sahip..


alıntı
https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...q281j-VGOpluE1
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
foça ve haber "kaynakları" ve de "tarzları" suat Türkiye Solu 1 09 Ağustos 2012 18:55
bu "haber başlığı" çok önemli suat Makaleler 0 18 Mayıs 2012 18:55
fatih istanbulu "kurtar-mış" haber birgün'den suat Makaleler 0 17 Nisan 2012 16:30
baro seçimleri ve ik "haber" sunuş biçimi örneği suat Güncel Haberler 1 10 Kasım 2010 14:35
"ulusalcı" sesler korosu "soL-haber"-birgün den "bilgilendirme" işgüzarlığı!! suat Politik Gündem 3 22 Şubat 2010 10:39

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:06.

Forum Bilgileri Uyarı
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.

Copyright 2008 - 2016
Tema Düzenleme : Enternasyonal Forum

EnternasyonalForum.net sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan enternasyonalforum.net sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için info@enternasyonalforum.net adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, enternasyonalforum.net yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.