Yeryüzü yoksullarının SERBEST dolaşım hakkı savunulmadan...

#1
Yeryüzü yoksullarının serbest dolaşım hakkı savunulmadan dünya işçi sınıfının enternasyonalist birliği savunulamaz, sağlanamaz!
 
#2
Devrimci anlamda geçmişi sorgulamalıyız!

2010 yılında üç mülteci ile bir Yunan vatandaşı arasında tartışma çıkmış ve bu tartışmanın neticesinde Yunan vatandaşı bıçaklanarak öldürülmüştü.

Bu olayın akabinde Yunan sağcıları mülteci avına çıkarak, karşılarına çıkan her mülteciye saldırmış ve bu saldırılarda altı mülteci linç edilerek öldürülmüştü.
 
#3
sokaklara ateşe veren "sosyalist" ve anarşist hareket

Bu olay karşısında "sosyalist" ve anarşist hareketin tavrı ise, basın açıklaması yapmak ve yürüyüş yaparak mültecilere yönelik linç kampanyasını protesto etmek olmuştu.

Ne garip ki, Yunan işçilerinin daha fazla ücret ve daha iyi koşullarda yaşam talebi ya da hükümetin "tasarruf" dolayısıyla kemer sıkma politikaları karşısında göstermiş olduğu reaksiyonu kahramanca sahiplenip, sokaklara ateşe veren "sosyalist" ve anarşist hareket, altı mültecinin linç edilerek öldürülmesi olayı karşısında gayet "metanetli" davranmayı tercih etmiştir.
 
#4
ispanyollar, sokaklarda mülteci avına çıkmış,

1992 yılında İspanya'da cereyan etmişti. orada da Faslı bir mültecinin İspanyol bir kadına tecavüz ettiği iddia eden ispanyollar, sokaklarda mülteci avına çıkmış, ispanyol solu ise bu durum karşısında sadece protesto yürüyüşleri yapmakla yetinmişti.
 
#5
Batılı solun tümü için geçerli bir durumdur.

Bu durum yalnızca Yunanistan ve İspanya işçi sınıfı ve solu için geçerli bir durum değil, bir bütün olarak Batılı ülkelerin işçi sınıfının ve Batılı solun tümü için geçerli bir durumdur.
 
#6
emeğin dünya çapında serbest dolaşımını savunmak

Batılı solun ihmal etmemesi gereken bir başka şey, emeğin dünya çapında serbest dolaşımını savunmak ve bunda Batı işçi sınıfına rağmen ısrar etmektir.
 
#7
Yunanistan'da Mültecilerin Polis Tarafından Avlanmasını İstemiyorsak...

yunanistanda bir bütün olarak Avrupa'da mültecilerin, göçmenlerin polis, asker tarafından avlanmasını istemiyorsak, yeryüzü yoksullarının serbest dolaşım hakkını savunmalıyız.

bu hak ayrıcalıklı batılı işçilerde vardır ve avrupadaki sosyalist hareket (sosyalist sos) ayrıcalıklı batılı işçilerin hakkını korumak için mücadele ediyor fakat yoksul dünya işçilerini ne görüyor, ne duyuyor, ne de onların mücadelesinin yanında oluyor. onun için yoksul dünya işçilerinin yanında olmak için serbest dolaşım hakkı için mücadele etmeliyiz.
 
Üst