Ulusçuluğa Karşı: Türkiye Adı Yerine "Kırmızı ve Beyaz" Renklerle Yazabiliriz

ulusçuluk, bütün insanların birlikte yaşamasını engelleyen "şiddet inançları" ile politikleştirilmiş, düşünce sistemidir

Türkiye adını kaldıralım yerine "KIRMIZI VE BEYAZ" yazarak toplum algısındaki ulusçuluk kırılabilir

Bir insan istediği kadar Demokrat, Özgürlükçü olsun Türklük ve Milliyetçilik algısı kaldırılmadan Demokrat veya Özgürlükçü İnsan olamaz

Almanya adını kaldıralım yerine "SİYAH, KIRMIZI VE SARI" DEVLETİ olarak tanımlamak ve bunu yasal hale getirmek işte devrim budur
işte demokratlık budur
işte özgürlük budur

özgürlüğü uzaklarda aramayın, özgürlük yanı başınızda yeter ki, özgürlüğe kapınızı açınız

ABD Adı Yerine: "Beyaz Yıldız, Mavi, Kırmızı, Beyaz" Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri Yerine "Beyaz Yıldız, Mavi, Kırmızı, Beyaz" Birleşik Devletler olarak yasal hale getirilebilir

Yaklaşık 200'den fazla Devletin adının yerine ÖZGÜRLÜKÇÜ RENKLERİ YAZARAK

BUGÜNE, YARINA VE GELECEĞE
BARIŞ HUKUKUNU KOYMUŞ OLURUZ

Bu söylediklerim gerçekten zor, yüz yıldan fazla oldu, insanların algısında bunu kaldırmak mümkün değil

Mesela ASKERİ KURUMLARI, ORDULARI kaldırmak kadar BARIŞÇI OLMAK KADAR GÜZEL
Bİ ŞEY YOKTUR

ama kimse bunu demeye cesaret edemiyor
geleceğe güzel bi miras bırakamıyor

Eğer ki, devletininiz adını değiştiremiyorsanız, Halk Referandumunu yapınız ve Halklar karar versin
SAVAŞLAR BİTSİN DİYORSAK

önerim olarak: RENKLERLE ANLATILAN DEVLETLERİN İSİMLERİ KONULABİLİR

TÜRKÜM, KÜRDÜM, ALMANIM, FRANSIZIM, RUSUM, AMERİKALIYIM DEMEKTENSE

özgürlükçü

DÜNYA İNSANIYIM
SADECE İNSANIM DEMEK
ZOR MU

DEVRİMCİLER, CESARET EDENLER ZORU SEVMİYOR MUYDU?

Bireysel Özgür İnsan: Ben Türk Değilim, Kürt Değilim Diyendir

Bir Türk
"Ben Türk Değilim" diyebilirse

Bir Kürt
"Ben Kürt Değilim" diyebilirse

Bir Alman
"Ben Alman Değilim" diyebilirse

Bir Çinli
"Ben Çinli Değilim" diyebilirse

ÖZGÜRLÜKÇÜ İNSAN İŞTE BUDUR

ben Ne Türküm Ne Kürdüm
ben İNSANIM

Bir birey her düşünce sisteminin yazısını okuyabilip, mantıklı açıklama da bulunabilir
Mesela ben, Radikal gazetesi, Posta gazetesi, Özgür Gündem gazetesi, Sözcü gazetesi, Zaman gazetesi, Yeni Şafak gazetesini internetten takip ediyorum ve diğer gazeteleri de
fikir elde ediyorum, köşe yazarlarını okuyorum
ve eleştiriyorum veya tebrik ediyorum

Ben Türk Değilim
Ben Kürt Değilim
Ben Ulusalcı, Milliyetçi değilim

İlle de Demokratik Özgürlükçü Olmak istiyorsan...

ille de
yine de
tekrardan değilde

Demokratik özgürlükçü, Demokrat olmak ve bu kavramları teorik ve bilimselliğini, stratejisini
oluşturmak istiyorsan

Kürt olmadığını SÖYLE
ulusçu olmadığını SÖYLE

emperyalizme, sömürgeciliğe karşı savaştın ve KAZANDIN
şimdi bunun yerine ne koyacağını tartışıyorsun

önceliğin Kürt olmadığını söylemek
Bir Dine bağlı kalmamak
DEĞİŞMEZ YASALARIN OLMADIĞI YASALAR oluşturmak
Kadın Meclisleri, Eşcinsel Meclisleri, Ortak Dinler Meclisleri, Gençlik Meclisleri, Yaşlılar Meclisi gibi örgütlenme modellerini sınıflandırarak ama aşamalandırmadan yol almak gerekir

Bunlar senin yolunu açacaktır
gerisi insanlığın "YENİ DÜŞÜNCE İLE" hareket eden insana kalacaktır

ulusçuluk, bütün insanların birlikte yaşamasını engelleyen "şiddet inançları" ile politikleştirilmiş, düşünce sistemidir

Türkiye adını kaldıralım yerine "KIRMIZI VE BEYAZ" yazarak toplum algısındaki ulusçuluk kırılabilir

Bir insan istediği kadar Demokrat, Özgürlükçü olsun Türklük ve Milliyetçilik algısı kaldırılmadan Demokrat veya Özgürlükçü İnsan olamaz

Almanya adını kaldıralım yerine "SİYAH, KIRMIZI VE SARI" DEVLETİ olarak tanımlamak ve bunu yasal hale getirmek işte devrim budur
işte demokratlık budur
işte özgürlük budur

özgürlüğü uzaklarda aramayın, özgürlük yanı başınızda yeter ki, özgürlüğe kapınızı açınız
sevgili aykut.. güzel şeyler söylüyorsun ama... olumlu-olumsuz birikimlerle ve dönüşümlerle tarihin derinlerinden gelip, realite halini almış bazı değerleri-simgeleri üzerindeki gömlek sanıyorsun.. "çıkart kurtul" diyorsun.. da.. yerine önerdiklerinin her biri de değerler-simgeler yığını..

almanya yerine siyah kırmızı sarı önerirken.. her bir rengin anlamı nedir biliyormusun..

kürdüm demeyi bırak diyorsun.. türküm demeyi bırak diyorsun ve yerine insanım de diyorsun DA.. o insan hangi dili konuşsun., hangisini terk etsin.. örneğin.. ister türkçe ister kürtçe ister ingilizce-almanca-fransızca ve hutu dilinde söylesin baba kelimesinin içeriği bellidir.. sahip olan., mülkiyet hakkı olan anlamına gelir..

devlet de böyledir.. ister adını renklerle tanımla istersen bir çiçek ile tanımla.. devlet toplumun üzerindeki mülkiyet hakkını ifade eder..

etnik tanımlar devletten farklıdır.. bir grup insan tarafından tarihsel birikmiş bir sosyal-kültürel olgudur. içindeki mülkiyet-sahiplik ise ayrı bir olgudur.. o yanı şimdiki devlete tekabül eder.. diğer yanı ise çiçekler gibi farklı farklı toplulukları.. elbette çiçeklerden farklıdır.. daima karışır-dönüşür yeni sentezler ile yeni bir tanıma erişir.. senin söylemine göre insan olarak tanımlamak.. soyutlamaktır.. hangi kültürde dilde insan sorusu havada kalıyor..

türk olmak başkadır milliyetçilik başkadır.. kürt olmak da aynı..
madem bu kadar engin düşünüyorsun.. insanı bitki ve hayvandan da ayırmamalısın.. canlıyım desin yeter.. :):D

almanya yerine siyah kırmızı sarı önerirken.. her bir rengin anlamı nedir biliyormusun..

kürdüm demeyi bırak diyorsun.. türküm demeyi bırak diyorsun ve yerine insanım de diyorsun DA.. o insan hangi dili konuşsun., hangisini terk etsin.. örneğin.. ister türkçe ister kürtçe ister ingilizce-almanca-fransızca ve hutu dilinde söylesin baba kelimesinin içeriği bellidir.. sahip olan., mülkiyet hakkı olan anlamına gelir.
Renklerin anlamı da toplumsal yapılar ve dinler üzerinden anlamlaştırılır.

Kırmızı rengini bi dine sonsan sevmez, başka bi dine sorsan der ki: "kırmızı bizim için kutsaldır"
A siyasi partisi kırmızı rengi emperyal düşüncelerle savunur veya reddeder
B siyasi partisi kırmızı rengi komünist düşüncelerle savunur veya reddeder
C siyasi partisi de kırmızı rengi kapitalist düşüncelerle savunur veya reddeder

benim demek istediğim DEVLET ADLARININ değiştirilmesi

diller konusuna gelince fransızca, türkçe, kürtçe onlarca dil var
tarihe baktığımızda binlerce dilde yok olmuş, biz bu dilleri geri getirmek için adım atıyor muyuz

Mesela OSMANLICA DİLİ
ARAPÇA VE FARSÇA DİLLERİNİN ORTAK KULLANMASI İLE OLUŞMUŞ
yanlış diyorsam düzeltiniz

90 yıl geçti OSMANLICA yerine TÜRKÇE getirildi.
nasıl zoraki

sorunun cevabı ise

ben yerel değil genel bakmayı tercih ederim

ZATEN "Dünyada" İngilizce'nin "ortak dil" olduğu bi gerçek
her ülke ve her devlet İngilizce eğitimi veriyor
ticaret, finans, teknoloji, bilim tamamıyla İNGİLİZCE DİLİ üzerinden oluşturuluyor

Son düzenleme:
"bütün dillerin birleşmesi" ve ortak dil ingilizce

nasıl olacak mu
bir anda değil
eğitim bakanlıkları üzerinden
buna bağlı örneğin Veliler Meclisi
Öğrenciler Meclisi
Üniversiteliler Meclisleri

demek istediğin devlet içinde toplumun kendini kürsülerden ifade edebilmesi
daha yeni olan EŞBAŞKANLIK sistemi ile ne oldu
BDP ile birlikte yerel yönetimlerde belediyeleri kazandı ve kadınlarda başkan oldu
bu bi devrimdir

İNSANLIK tarihinin geçmişte yaptığı büyük devrimler var
bunlarda biri bence OSMANLICA DİLİ
bir de BİZANS DİLİ var

Osmanlıca sadece Osmanlıca değildir
Günümüzde Türkçe dili sadece türkçe değildir (ama resmi tarihçiler olaya böyle bakıyor ve türkçe 'sadece türkçe' diyorlar)

Osmanlıca; Arapça, Farsça
kendi sınırlarına yakın olduğundan Yunanca
komşu imparatorluk Bizans olduğundan eski yunanca ve eski latince dillerini
kullanıyorda
bu kullanım bütün toplum tarafından kullanılmıyor

mesela türkiye'de Kürtler
kürtçe konuşuyor
kürtçe fransızca kökenli bi dil

Osmanlı Dili ve Bizans Gibi "Dünya Dili İngilizce" Oluşturma

İngilizce bizim temel dilimiz olacak (buradaki "ingilizce" kavramı ilerleyen yıllarda başka veya "dünya dili" adıyla da değişebilir)

Türkçe, Kürtçe, Fransızca
Almanca, Çinçe, Rusca
ve diğer günümüzde kullanılan bütün dillerin kavramsal bütünselliğini yeniden tanımlayıp İNGİLİZCE DİLİ'NİN birer alt dilleri yapmak

Dünyada ne yapacağız
ingilizce dilini kullanan insanların sayısını arttırmak ve bu insanların 'dünya insanları' olarak iletişimini ingilizce üzerinden sağlamak

Başka bi konu
fransızca, kürtçe müzik dili, edebiyat dili
rusça roman dili
çinçe şiir dili 'dünya dili' olarak 'ingilizceye yani dünya diline' entegre edilir

Osmanlıca Dili ve Bizans Dili nasıl oluşmuş bunları araştırıp yol alacağız

Bizans Dili, nasıl hem Yunanca hem Latince hem de diğer komşu dilleri kullanmışsa

"dünya dilini" yani "ingilizceyi" oluşturmalıyız