sosyalistforum yönetimine açıklama

#1
enternasyonalforum, olabildiğince forumlar arası çatışma yaşamaktan kaçınmış, bir başka forumun yapısal işleyişine müdahil olmamıştır.

enternasyonalforum katılımcıları bu zeminlerde yazılar yazdığında ilkeleri doğrultusunda müdahale etmiştir.. eksik kaldığı, görmediği durumlar yaşanmıştır.. bunun sorumluluğunu da kabül eder.

sosyalistforum içinde yaşanan bir tartışmada ifade edilen alttaki sözler anlamsız yere kişi üzerinden gibi gösterip, başka bir forumu olaya dahil etmek, tartışma içinde amaçlı provakasyon yaratmaktır. olayı böyle tespit ediyoruz.

Bıraz yansız davranmaya başladığınızda başka forumdan akıllar veriliyor . Meşhur klasik saçma sapan dayanak ta şu oluyor. ''SF tüzeliğine karışmam ama...'' ee ama ne . Gelinen durumu görüyormusunuz . Saçma sapan öten size akıl veriyor. Akıl verme cesarettini kendinde görüyor. Ve bunun etkili olduğunu düşünüyor. denilecek ki yahu dinleyen kim ama ne zaman bir teslik olsa oradan ses geliyor demek etkliyor yada etkilediğini düşünüyor. Kabile ,aşiret gibi forumları düşünüyor herif..

enternasyonalforum sayfalarında, bir başka forumda yaşanan tartışmalar ele alınabilir, kişiler eleştirilebilinir, elbette tüm bunlar, sosyalistforum tüzel yapısına saldırmadan yapılabilinir. burada yazılanları birileri akıl verme, yönlendirme olarak görebilir. buna yapacak bir şey yoktur. ama bunu akıl verildiği iddia edilen forum içinde dile getirmek, üstelik ilgisiz bir tartışmaya ekleyip, dillendirmek, aleni provakasyon yapmaktır.

bunu yapan kişi enternasyonalforum içinde t.güleç ve hayriözşen mahlasları ile katılım yapıyordu. burada da aynı karakteri işletiyordu. sosyalistforum hakkındaki sözleri burada halen duruyor. enternasyonalforum olarak bunları ne kullandık ne de kullanılmasına izin verdik. sosyalistforum içindeki katılımı kendini ve sosyalistforum'u ilgilendirir.
ama bu son yaptığı provakasyon tehlikeli bir duruştur. devam ettirmemesini tavsiye ediyoruz.

sosyalistforum'a şimdiye kadar, bırakın dışardan içerden bile kimse etki edememiştir. ayrıca enternasyonalforu'unda böyle bir işi olamaz. elbette başka forumlarda yazılanlardan faydalanır, alıntı yapar, bunu da belirtir.
burada en dikkat çeken ve tehlikeli olan yan, bu provakatörün konuyu kürtlere getirmesidir. sosyalistforum'un bu konudaki duruşuna provakatip çomak sokarak, duruşunu tartıştırmak istemektedir. çok çirkin bir tarzı işletmektedir. bu konuyu sosyalistforum içinde tartışabilme olanağı varken, sosyalistforum kendi duruşunu kendisi belirlememiş gibi ahlaksız ithamla yönelmek karakter olarak vardığı noktayı gösteriyor.

biliyoruz ki, bu tür provakasyonlar sosyalistforum ile enternasyonalforum'u karşı karşıya getirmeye yetmez. iki forum bu konuda dik durduğu sürece bu olanaksızdır.

bir kere daha belirtelim. enternasyonalforum'un başka forumları etkileme amacı yoktur ayrıca böyle bir gücü-olanakları da yoktur.
ortaklaşılan doğrular olur., ayrı düşülen zeminler olur.. ortaklaşılan doğrular için etkileme gibi söylem ukalalık olur. yada amaçlı provakasyon olur. ayrı düşülen zeminler de düşman olmayı gerektirmez.

bu açıklamayı ortaya çıkacak anlamsız ve kötü amaçlı tartışmaların önünü kesmek amaçlı yapıyoruz. bu provakasyonu yapan kişiye de sesleniyoruz. yaptığın ahmakça ve ahlaksızca bir şeydir. cami duvarına işemek gibi bir iş yapmışsın aklını başına devşir. sosyalistforum senin onun'cu köyündür bunu unutma sana olan tahammülün kıymetini bil.
 
Üst