Solplatform.biz Açılmıştır.

Tüm engellemelere, alçakça ayak oyunlarına rağmen Solplatform sitesi SOLPLATFORM .biz adıyla tekrar açılmıştır. Tüm dostlarımızı dayanışmaya davet ediyorum.
Saygı ve Selamlarımla

Son düzenleme:
merwan, bende üye olabilirmiyim? Veda buna izin veririmi?

üye olur öğrenirsin... :)
bende öyle yapacağım..
.............................................
işin ironi yanı bir tarafa.. şimdi ilginç bir durum ortaya çıkıyor..

halihazırda.., bir solplatform var.. aolplatform.net diye ama bu sanırım işlek değil.. yani sadece var.. ve sedo nun "elinde" "imiş"!!!

bir de solplatform.org var buna da girilmiyor..

solplatform.in var bu da.. "el konulmuş emanet" olarak ortada..

şu soruyu soracağım..

normalde..!!!! ...; kendi ilk kuruluş içeriği ile var olan solplatform asıl olandır.. yani solplatform.in olarak internette görünendir.. ama..; bu.., "emanete el konulmuş" olandır ve büyük bir haksızlıktır.. çünkü içerindeki tüm yazılar.. başlangıcından itibaren var olan meşru yönetimlerce biriktirilmiştir.. bu yönetimler ve forum beğenilir-beğenilmez.. ama kendi işleyişleri içersinde daima meşru olarak var olmuştur..

en son oluşan yönetim ve bu yönetime devir olayı da meşrudur.. bu devir işine.., ne eski yönetim nede katılımcılar itiraz etmemiş gayrı-meşru saymamıştır...
bu anlamda..; bu son yönetim ve işleyişi beğenilmeyebilinir ama meşrudur..
katılımcılar içersinden yada eski yönetimden yada en azından resmi sahibinden bir itiraz gelmediği sürece.., solplatform biriktirilmiş içeriği ile en son yönetimin tasarrufunda olmalıdır.. hak-hukuk-adalet ve ahlak bunu gerektirir.. varsa itirazı olan bu yönetimin değişmesini talep eder mücadele eder.. bu esnada var olan yönetim hayır kimseyi karıştırmam ben karar veririm derse o zaman buna tavır alınır ama böyle bir şey yaşanmadı..

yaşanan ise bir el koyma olayıdır.. üstelik emek harcayıp hackerlık ile "başarılan" bir şey de değildir.. böyle olsa.. yine anlaşılır.. emanet edilen bir şeye el konulmuştur.. bu çok yanlış ve çirkin bir şeydir.. insanların arasındaki en feodal güven ilkesine bile aykırıdır..

bu anlamda şu an var olan ve biriktirilmiş içeriği ile duran solplatform.in "gayrı-meşru"dur..

bu gayrı-meşru forumda şunu gördüm..

Değerli Solplatform Üyeleri,

Solplatform'da sorumluluk alma talebinizi,bu başlık altına sorumluluk alma talebinizi belirten bir mesaj yazarak ya da
solplatform@gmail.com adresine e - posta yollayarak bize bildirebilirsiniz.Solplatform'da yetkili olmak ile ilgili ayrıntılı bilgilere de altta yer alan bağlantı vasıtasıyla ulaşabilirsiniz:

Sorumluluk Ölçütleri ve Başvuruların Değerlendirilmesi

İlginize teşekkür ederiz.
Solplatform

kendine bırak devrimci diyen.. insani ahlaka sahip her üye yada buraya yeni üye olan bu çağrıyı protesto etmelidir.. hangi yetki ve hak ile bu çağrıyı yapıyorsun demelidir..
demez ise aynı çirkin ve gayrı ahlaki suçun ortağı olacaktır..

ve kendine saygısı olan herkese sesleniyorum.. foruma üye iseniz üye iken.. değil iseniz üye olup.. içeriğindeki sayfaları.. meşru olan SOLPLATFORM .biz adresine taşımalısınız..
bu eylem.. internet üzerindeki ahlaki duruşlara örnek olacak ve güvensizliği yayan bu çirkin olaya bir tepki olacaktır.. herkezin görevi olmalıdır..
bu yüzden var olan gaspçı yetkili-ler.. her üyeden şüphelenecektir.. forumu işletmeleri engellenecektir..

özellikle belirteyim.. meşru son yönetimi ve tarzını beğenmemek ayrıdır.. tepki koymak haktır.. bu anlamda müdahaleler(ama ahlak dışı olmadan) yapmak da ayrıdır.. anlaşılır bir şeydir.. buna itirazım yoktur.. ama .., bir "emanete el koyma" olayı vardır bu önemlidir.. burada ahlak sınanmaktadır..

örneğin ben.., solplatform'daki bazı yazılara ve tavırlara katılmıyorum.. içindeyken tepki koydum ve banlandım.. ama bu durum.., bana emanet edilen bir şey üzerinden tepkimi işletmek olmamalıdır.. bu yüzden bu "emanete el koyma"ya karşıyım..

bir an evvel düzeltilmesi gerekir.. sonra kim ne yapacak ise yapsın..