Ping Kapatma

#1
Ping atmak ne işe yarar : Ping atmak, karşıdaki bilgisayara gönderilen paketlerin gidip gitmediğini, karşıdaki bilgisayar ile sizin bilgisayarınız arasında bir bağlantı olup olmadığını kontrol eder.

Ping Kapatmak Ne İşe Yarar : Ping kapatmak, olası tehditlere karşı alınmış bir önlemdir. Dos saldırılarını duymuşsunuzdur belki. Bu tür tehlikelere karşı ping kapatmak önemli bir husustur. Size dos ekranından, profesyonel makinalarla ve profesyonel kişilerle saldırılar yapılabilir. Sitenize veya şahsınıza olan saldırılar. Bu saldırıları en asgari şekile indirgemek için bu savunma mekanizması geliştirilmiştir. Avantajı budur. Size ping atamaz karşınızdaki kişi/ler. Dezavantajı ise; siz de hiçbir şekilde karşıdaki makineye ping gönderemezsiniz.


Şimdi size konsol diye tanımlanan, ping kapatma yöntemini adım adım yazacağım. Bu işlemleri uyguladığınız zaman, ping kapatma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

-Romantik Komünist-


. Öncelikle Başlat --> Çalıştır komut penceresine cmd yazalım ve DOS ekranı açıldığında ping TcpSecurity.com | Unix Linux Windows Server Güvenlik Sistem Yönetimi komutunu verelim ping çıktısı aşağıdaki gibi olucaktır.

C:\Documents and Settings\C>ping TcpSecurity.com | Unix Linux Windows Server Güvenlik Sistem Yönetimi

32 bayt veri ile google.com [61.249.93.99] 'ping' ediliyor:

61.249.93.99 cevabı: bayt=32 süre=271ms TTL=47
61.249.93.99 cevabı: bayt=32 süre=269ms TTL=47
61.249.93.99 cevabı: bayt=32 süre=270ms TTL=47
61.249.93.99 cevabı: bayt=32 süre=268ms TTL=47

61.249.93.99 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 4, Kaybolan = 0 (0% kayıp),
Mili saniye türünden yaklaşık tur süreleri:
En Az = 268ms, En Çok = 271ms, Ortalama = 269ms

C:\Documents and Settings\C>

Bu durumda gönderilen pinglere cevap veriliyor.

2. Başlat --> Çalıştır --> komut satırına mmc yazalım.Açılan konsolda üst menüden --> Ek Bileşen Ekle/Kaldır --> Ekle --> Açılan pencerede Ip güvenliği Ilkeleri Yönetimi seç Ekle --> Son ve Kapat

3. Oluşturulan Yerel Bilgisayar üzerinde Güvenlik ilkelerini tıkla --> menüden Ip süzgeç listelerini ve süzgeç eylemlerini yönet --> Açılan pencerede üst menüden Süzme eylemlerini yönet bölümüne gir --> Ekle / Ileri --> isim olarak Block yazalım / İleri --> Önle yi isaretleyelim / Ileri --> Son ve Kapat

4. Yerel Bilgisayar üzerinde Güvenlik ilkelerini tıkla --> menüden Ip güvenlik ilkesi oluştur tıkla --> Ileri --> isim olarak PingBlock yazalım / Iileri --> Varsayılan yeni kuralları etkinleştir kutucuğunun işaretini kaldıralım / Ileri --> Son Açılan pencerede Ekle --> Ileri --> Ileri -->Ileri UYARI penceresinde Evet i tıkla --> Tüm Icmp trafiği ni isaretleyelim / Ileri --> Block seçeneğini işaretleyelim / Ileri --> Son / Tamam / Kapat yaparak tüm pencereleri kapatalım.

5. Oluşturulan PingBlock üzerine tıkladığımızda "Ata" seçeneğini seçersek PingBlock devreye girer."Atamayı Kaldır" seçeneğini seçersek devre dışı olur.

6. Dosya menüsünden Farklı Kaydet seçeneğini seçelim ve PingBlock şeklinde kayıt edelim.Bu servisi rahat kullanmak amacıyla Başlat menüsünede ekleyebiliriz.

7. Tekrar Başlat --> Çalıştır komut satırına cmd yazalım ve DOS ekranında herhangi bir siteye ping atalım

C:\Documents and Settings\C>ping TcpSecurity.com | Unix Linux Windows Server Güvenlik Sistem Yönetimi

32 bayt veri ile TcpSecurity.com | Unix Linux Windows Server Güvenlik Sistem Yönetimi [61.249.93.99] 'ping' ediliyor:

Hedef ana bilgisayar ulaşılamaz.
Hedef ana bilgisayar ulaşılamaz.
Hedef ana bilgisayar ulaşılamaz.
Hedef ana bilgisayar ulaşılamaz.

61.249.93.99 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 0, Kaybolan = 4 (100% kayıp),

C:\Documents and Settings\C>

Görüldüğü gibi dışarıya ping paketleri gönderemediğimiz gibi dışarıdanda bize ping paketleri gönderilemez.


Tüm adımları dikkatlica uygulayınca artık en bilinen yöntem olarak ping yollayıp port scan yapılmasını engelleyebilirsiniz..böylece size gelen pingler otomatik olarak yanıtsız kalacağı için sizde karşı tarafa görünmeyeceksiniz....


NOT : Bilgisayar ile herhangi bir sorun yaşayan; gerek işletim sistemleri, gerekse diğer konular hakkında bilgi almak ve paylaşım yapmak isteyen arkadaşların bu konular hakkında hassasiyet gösterip, gerekli konu başlıklar altında paylaşım yapmalarını rica ederim. Yardıma ihtiyacı olan arkadaşların da, hangi konuda olursa olsun, ihtiyaçlarını yazmalarını önemle rica ederim. Bu, hem bizim, hem de sizin açınızdan iyi bir gelişme yöntemi olacaktır.

Saygılarım ile.

Romantik Komünist.
 
Üst