önce kendine bak fikri "sağ"lar

#1
öküzün biri demiş ki.; benim anam senin ananı kerhanede görmüş..yanıt mükemmel.. hadi benim anam orada da.. SENİN ANANIN ORADA İŞİ NE?..

fikri "sağ"lar., akp için yazmış!!..
AKP, adına seçim beyannamesi denilen bir “özür belgesi” yayımlandı. “Neler yaptık” başlıklı bölümde Kürt kelimesi sadece şurada geçiyor: “Kürt vatandaşlarımızın her türlü insani meselesini demokrasi ve refah sorunu olarak gördük.”
“Neler yapacağız” bölümünde veya başka hiçbir yerde Kürt ifadesi geçmiyor. Bu bölümde ayrıca “Cemevlerine hukuki statü tanıyacağız” diyor. AKP’nin özrü kabahatinden büyük. Bir iktidar 16 yıl boyunca tek başına gücü elinde tutmasına rağmen toplumsal barış için hiçbir şey yapamamışsa, bundan sonra da bunu başarma ihtimali yoktur!..

demiş.... de.. önce kendine bak..

chp bu tekçi sistemi kuran ve 23 yıl hem tek başına hem de tek güç olarak iktidarda idi.. ortada kürt "meselesi" varsa yaratan chp dir.. şimdi aynı lafı buraya uyarlayayım..
Bir iktidar 23 yıl boyunca tek başına gücü elinde tutmasına rağmen toplumsal barış için hiçbir şey yapamamışsa, bundan sonra da bunu başarma ihtimali yoktur!..

fikri "sağ"lar.. chp solcularından.. yani chp nin sol kanadı ama gdolu piliç kanadı.. hoş., chp dışında gibi görünen solcular farklı mı?.. hatta daha beter devletçi ve tek tekçi..

ne demişler.; fikri "sağ"lardan solcu çıkmaz.. fikri hep "sağ" kalır.. istediğikadar sosyalizm., sınıf desin.. onların sosyalizmi devlet kapitalizmi., onların sınıf anlayışı burjuva modernitesinin yarattığı maraba olan proleterya.. hoş proleterya dediğinin tarihsel kökeni ve tarihsel tanımı kentli sınıf demektir ve emek ile alakaları da yoktur..

emek ile bağlantılı tarihsel sınıf akışı köle/serf/işçidir.. tarihsel akışa denk düşen bir tanım konulacak ise., adı.; ücretli köledir..
 
Üst