muharrem ince ve "ince" hesaplar..

#1
aslında bu yazıyı aşağıdaki konuda yazacaktım ama ayrı bir konu olarak yazmayı tercih ettim..
http://www.enternasyonalforum.net/politik-gundem/11136-erken-secim-tartismalari.html

chp adayı belli oldu!! muharrem ince..
sürpriz mi,? değil.. ama sürpriz gibi sunuluyor..muharrem ince nin adaylığı akşenerin önünü açmak amaçlı bir taktiktir..
akp iktidarda!!.. ve lider tayyip ama görünen bu.. görünmeyen ise çok başka.. 15 temmuz "darbe" olayından sonra iktidar değişti.. tayyip vitrini altında yaratılan bir koalisyon var.. ergenekonun teşkilatı mahsusadan beri gelen bir kanadı tayip ile ittifak!! halinde.. bu kesim aynı zamanda chp içinde de var.. mhp ve akşener içinde de var.. hatta milli görüş içinde de..

bu kesim.; yazı da tura da gelse mevzi kazanma hesabında.. tayyip kazanırsa zor kazanacak ve iktidardaki yerleri daha bir sağlamlaşacak.. yok tayyip kaybederse akşener gelmeli böylece eski susurluk çetesi iktidar olacak.. ya muharrem ince kazanırsa.. derseniz..fark etmez.. ince de aynı ekibin içinde..

bu kesim mali oligarşinin devlet içindeki en sert ekibidir.. bu ekibe yol açılıyor ise anlayın ki., 2019 kaos-çatışma yılı olacaktır..

muharrem ince nin adaylığını ben böyle analiz ediyorum..

türkiye solunun sosyal faşit kesimi bu projenin içinde.. diğerleri ise ne ypacaklarını bilemez durumda..

düşünün..
haziran seçimlerini düşünün.. haziran seçim sonuçları sonrası kasıma giden yolu kimler açtı.. hendek olayı diyerek pkk nin üzerine atan her kesim bu işin içindedir.. oysa hendek olayından çok mhp duruşları chp çözümsüzlükleri ve hdp düşmanlığı bu süreeci işletmiş kasım seçimlerine ilerlenmiştir..

sonrası malum.. dokunulmazlıklar kaldırıldı.. hdp her yönden baskılandı..
türkiye hızla 1930-45 sürecine götürülüyor.. sağ ve sol ama devletçi bir faşist siyasi yelpaze ve taban yaratılmaya çalışılıyor ki bu proje mali oligarşi projesidir..

bir tarafta tayyip-bahçeli ekibi.. diğer tarafta akşener-kılıçtaroğlu-ince ve madımak katili ekibi.. her iki tarafta sağ ama chp "sol"u buraya eklemliyor.. her iki tarafa karşıt olarak hdp var.. buna rağmen türkiye solunun yavşakları hdp sol değil propagandası yapıyor.. baktığımızda hdp içinde çok daha fazla sol güçler var.. ama sol değil..

nazımın dediği gibi siz sol iseniz biz sol değiliz.. siz yurtsever-vatansever iseniz biz değiliz..

ek olarak belirteyim..ikinci tura kimin kalcağı noktasında görünen hesaplar.; akşener ve muharrem ince gibi ama çok farklı bir sonuççıkma olasılıkları da var..

diyelim ki.; akp çalma çırpma ile &47-48 oy aldı.. geriye ne kalır.. % 52-53.. hdpoyları %12-15 arasında.. geriye kalan.. %37- 40.. yani akşener-ince oyları.. ikiye eşit bölelim.. yada chp blok oyunu(%25) düşelim.. kalan.. %12-15 inceye itiraz edenlerin kaçı akşenere gider.. kaçı demirtaşa gider.. burada bir sürpriz yaşanır ise., demirtaş %1-3 fark ile ikinci tura kalabilir..
elbette bu olasılık çok büyük sürpriz olur ama imkansızı gerçeklik içinde sunuyorum..

otorup düşünün..
hdp yi kürtler üzerinden öcüolarak sunanlar., hdp olsa idi bu şittifaka akşener ve chp cephesinden oy gelmez demesinler.. bu ortamı yaratanların en başında gelenler geçmişin "radikalleri" değil mi?..

b-alık hafızalara anımsatayım..
faşizme ölüm halka özgürlük sloganı vardı hk(şimdiki emep) atardı.. dy halka yerine faşizme ölüm halklara özgürlük atardı.. yani halklar derdi.. nedeni açıktı.. halk dediğinde tekçiliği savunuyorsun., halklar dediğinde çoğulculuğu.. bunun anlamı ise açıktı..kürt halkının ve diğer halkların varlığının kabulü ve devlet "türkçülüğüne" itiraz..

12 eylül seni hizaladı ve sen.. sen yıllarca.. devleti savunupkürtlere ve enternasyonalistlere saldırdın.. şimdi kğürtlerden dolayı hdp olmaz diyenlere şaşırma.. bunu var olan imamlara demiyorum..bu imamları görüp de görememeye direnen salaklara diyorum..

evet.. aleni salak diyorum.. çünkü salak demesem başka bir şey demek zorundayım da..
 
#2
"derin" aydınlık ve açıklamaları

muharrem ince adaylığı "ince" işler demiştim.. aydınlık ne? diyor..

Söylemedi demeyin, Muharrem İnce çok rahat bir kampanya yapacak.
Yandaş ekranlar bile ona açılacak ki TRT önceki gün bunun işaretini verdi.
Niye mi?
Tayyip Erdoğan öyle istiyor da ondan!
Peki Erdoğan niye mi böyle davranıyor?
Muharrem İnce Meral Akşener’i ilk turda geçsin ve rakibim olsun arzusunda.
Eğer bu olursa Tayyip ikinci turda abartısız yüzde 60-65 ile güle-oynaya başkan seçilecek
zira kampanyayı sağ-sol ve AKP-CHP eksenine taşıyacak.
İşte İnce’ye randevu bunun içindir.

https://www.aydinlik.com.tr/vallahi-tamam-sabahattin-onkibar-kose-yazilari-mayis-2018

neden? aydınlık duruşuna baktım.. çünkü.; akp iktidarını destekleyen aydınlık şimdi birden desteği kesti gibi.. görülen bu ama asıl gerekçe başka.. belirtiğim gibi.; derin devletin bir kanadı yazı-tura değil dikine gelsin istiyor.. tayyip kalsa bile bize daha çok alan açılacak.. tayip dışında alternatif arıyor.. bu akşener olursa iyi olur ama olmaz ise "ince" de idare eder.. ama akşener de karar kıldıkları çok açık..
perinçek ayıp olmasın diye değil.. bende varım diye değil.. aleni akşener lehine aday oldu.. vatan partisi oyları akşenere akacak., yanında bazı chp oylarını da taşıyacak.. seçim sonrası bakalım.. vatan partisinin en son aldığı oylar aynı kalacak mı?..
.......................

Peki Erdoğan niye mi böyle davranıyor?
Muharrem İnce Meral Akşener’i ilk turda geçsin ve rakibim olsun arzusunda.
Eğer bu olursa Tayyip ikinci turda abartısız yüzde 60-65 ile güle-oynaya başkan seçilecek zira kampanyayı sağ-sol ve AKP-CHP eksenine taşıyacak.
İşte İnce’ye randevu bunun içindir.
çok ilginç.. diyor ki.; ikinci turda., muharrem ince değil akşener tayyip için tehlikeli.. oysa.. chp oyları iyi partiye göre daha fazla.. sağ ikinci turda chp ye değil akp ye yönelir diye söylüyor desem mantıklı değil.. ittifak belirlenmiş ve itiraz eden de yok.. ama.. aydınlık akşener daha doğru/gerekli alternatif diyor.. yani derin devlet konsepti adına konuşuyor..
 
#3
anlamlı!!

başlık başka.. iç başlık daha başka.. link kopyalayınca asıl başlık değil iç başlık kodlanıyor..ilginç bir şey..

birgün gazetesinin internetteki görünen başlığı bu...
İnce: Demirtaş, Kürt diye 'Bırak ne olursa olsun mu diyeceğiz?'
ama.. burayı tıklayınca görünen başlık da bu...
İnce'den "Akşener'e yardımcı olurum" sözüne ilişkin açıklama
yazının içinin başlığı bu..
linki kopyalayayım diyorsun.. link kopyasında kodlanan başlık da bu..
https://www.birgun.net/haber-detay/...ci-olurum-sozune-iliskin-aciklama-215618.html
ince'den akşenere... yani ana sayfada görünen başlık değil.. çakallık yapılır da bu kadar teknik olanı olamaz.. :D

geleyim görünen başlık cümlesine.....
Demirtaş Kürt diye bırak ona ne olursa olsun mu diyeceğiz böyle bir şey olmaz."

derviş fikrindekini ziktretmiş..demirtaşa sahip çıktım ama yanlış anlamayın diyor.. demirtaş kürt neden sahiplendin demeyin.. kürt diye bırak ne olursa olsun mu? diyemem diyor...
adamdaki kürt düşmanlığına bakın.. ruhuna-fikrine işlemiş.. gerekçesi amacından beter..

akşener kürt değil ya isterse sağcı katil olsun destek sunuyorlar.. yani.; katil diye bırak ona ne olursa olsun mu diyeceğiz demiyor..
normal.. akşener de kardeşi devşirme-dönme olarak kardeşler.. ama kürt kardeş değil., bırak ne olursa olsun-lardan..

Sayın Karamolaoğlu, Akşener, Demirtaş ve Sayın Erdoğan'ın da benimle eşit şartlarda yarışmasını isterim adayın biri hapiste diğerleri propoganda yapıyor bu doğru değil bunu doğru bulmuyorum, bu bir süre sonra vicdanları kanatır. Demirtaş Kürt diye bırak ona ne olursa olsun mu diyeceğiz böyle bir şey olmaz."
hangi vicdan "ince" kürt diye dışladığın vicdan mı?..


solhaber bu konuyu farklı işlemiş.. ama onun yaptığı da çakallık.. üstelik ahlaksızca..
Muharrem İnce: Demirtaş Kürt diye bırak ona ne olursa olsun mu diyeceğiz?
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, adil koşullarda yarışmak istediğini söyleyerek; 'Demirtaş Kürt diye bırak ona ne olursa olsun mu diyeceğiz böyle bir şey olmaz' dedi.

http://haber.sol.org.tr/turkiye/muh...birak-ona-ne-olursa-olsun-mu-diyecegiz-237353

başlık vurgusu.;"ince"ye kürt desteği aramak.. içerik ise sadece bu bölümü ile var.. akşener bölümü yok.. oysa konunun ağırlığı akşener ile ilgili..

solhaber(kemalist-kp) karşı gibigörünüyor ama chp destekciliğini işliyor.. bunlar çakalın önde gideni..
 
Son düzenleme:
Üst