Linux Kurulumu

#1
Merhaba arkadaşlar. İki türlü linux(ubuntu) kurulum şekli vardır.

Birincisi bilgisayarınızdaki partion D kısmına kurulur. Bu kurul gerçekleştikten sonra bilgisayarını açarken, sizden işletim sistemi seçmenizi isteyecek. Bunun tek dejavantajı; linuxu seçtiğiniz zaman sadece linux açılır. Windowsu seçtiğiniz zaman windows açılır.

İkinci kurulum şekli ise; bilgisayarınıza deamon tools Lite kurmalısınız. Sonra VirtualBox denilen sanal makineyi kurmalısınız. Daha sonra da ubuntunun iso dosyasını bunun içine atıp kurulumu gerçekleştirirsiniz. Bana kalırsa ikinci yöntem daha iyidir. Çünkü hem daha sağlıklı hem de windowsu da görüyorsunuz. Şimdi ben size virtualbox ile kurulumu anlatacağım. resimli anlatmak isterdim; ama resiimli anlatabilmem için yeniden kurulum yapıp tek tek resim çekmem lazım. ama onu da yapmam şu an çok zor. Takıldığınız yer olursa romantikomunist@hotmail.com adresini eklerseniz, ben sizlere buradan yardımcı olabilirim. Şimdi upload edilmiş linux ile ilgili setup dosyalarını ekleyeceğim. Onları indirip tek tek kuracaksınız. İlk önce deamons tools lite kurulacak. Sonra virtualbox'u kuracaksınız. daha sonra linuxun iso dosyası var. bu iso dosyasını deamons tools lite'in içine atacaksınız. o işlem bittikten sonra virtualboxu açacaksınız ve virtualbox ile o kurulumu birleştireceksiniz. Şimdilik bu kadar. Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz.

Aşağıda Deamon Tool Lite Setup vardır.

http://hotfile.com/dl/108819761/08d9655/2054-DTLite4356-0091.zip.html

Şimdi de virtualbox setup'unu ekleyeceğim aşağıya

http://hotfile.com/dl/108828358/df1ed8e/VirtualBox-4.0.4-70112-Win.rar.htmlSaygılarım ile.

Romantik Komünist

NOT : iso dosyasının boyutu çok büyük olduğundan dolayı buraya yükleyemiyorum. Önemli olan iso dosyası zaten. İsteyen bu linkten indirebilir http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download

indiremeyen olursa da msnden irtibata geçebilir benimle.
 
Son düzenleme:
Üst