koba2052 katılımcıya yanıt

Yönetimde ki arkadaş(lar),

Bazen susmayı erdem belleyip okuyup geçiyorum.Bazende tartışmaya gerçekten değmez diyorum. Çünkü sanal platformda bir zıpçıktı çıkıp sövüp gitse ne yapacağım.Herhalde elime sopa alıp dövecek halim yok.
Şunu söyleyeyim sövmenin de yeri vardır. Geçenlerde de yazdığım gibi bir faşist ,kitle katliamcısı bir Fundamentalist, yada bir ırkçı solcu (Türk Solu dergisi,İP,hatta HKP** gibi) ,sitede kaçamak yazar hakaret eder ,o zaman benimde ona cevabım sinkaf * olur.Diyeceksiniz ki niye sinkaf ,siz ne yapardınız sorarım.

Kendi aramızda ise mümkün olduğu kadar olmamız gerekir.Bazen hoş karşılanmayacak bir iki kelam çıkarsa ağzımızdan, üstelememek gerekir.

Ben burada sol görüşlü (Devrimci Sosyalist) bir kişi olarak yazıyorum. Türkiye denilen topraklarda sosyalist bir yönetimin olması kanısındayım.Ve Kürt halkınında beraber yada ayrı yapılan bir mücadele kayıtsız şartsız kendi yönetimini kurması gerektiğini savunurum.Bunlar benim birey olarak düşüncelerim ,Türkiye topraklarında ki Devrimci Sosyalist yapılarında bu fikirlere(Program) sahip olması gerektiğini (okuduğum kadar ile) düşünüyorum. Örgütsüz bir kişi olarak özgürlük hareketinin etkinliklerine elimden geldiği kadar katılırım.Parlamente r sisteme inanmasam da 22 senelik süreçte oyumu özgürlük hareketi yönünde kullandım.(2 kez hariç/ 2007 ÖDP mebusu Ufuk Uras'a oy vermedim,diğeri özel nedendir).Tanıdığım pek çok sol görüşlü insanda örgütlü -örgütsüz yıllarca bu doğrultuda hareket etti.
Hiç bir yapı eleştirilmez değildir. Etik sınırlar içinde sosyalist yapılarda ,BDP 'de ,Direniş hareketinin partisi de
eleştirilir.Dozu ayarlamak eleştirenin elindedir. Dozu kaçırırsa kendi tasarrufudur. Sonucuna katlanır.
KÖH yapısı da her zaman Türkiye topraklarındaki sol yapıları ,yine etik kurallar içinde eleştirir.Bu demek değildir ki iki tarafta birbirine düşman olsun.(Konuyu yüzeysel olarak geçiştiriyorum).
Sanalda da ,reelde de buna dikkat etmek gerekir.Eğer ağır kelam edeceksen ''yapı adını'' geçersin,genelleme yaparsan herkesi karşına alırsın. Sanalda (sana ne) alırsam alırım dersin ,kendi tasarrufudur kişinin. Ona göre muamele görür.
Gelelim şikayet nedenime ,ki bu yönetimedir. Mevzu şahsın herhangi cevabına karşılık (şimdilik) vermeyeceğim,yanıtı yönetimden beklemekteyim.

ALINTI;''işte bazı "türk sol'u" nasyonel faşistler güzel ülkelerini abd işbirlikcisi ermeniler, rumlar, kürtler bölmek parçalamak istiyor gibi akıl yoksunu ithamlar ile solculuk oynuyorlar ve kürt halkına yok ayrıldınız ayrılmadanız, federemi olacaklar?, kürt devleti olmayacak!! gibi abesle iştikal, afaki yorumlar yapıyorlar..
evet ermenilerin rumlarım kürtlein bu toprakalrda gözü var ama yanlarında alıp götürmek için değil bu toprakların dibini gömülmek için...
gelde bunu beyinsiz faşist maşası türk soluna anlat anlatabilirsen...
'' (Alıntı)
...................
Burada ki etik dişi sözcükler öncelikle bu foruma yakışıyor mu.? Bence yakışmıyor.
Türkiye toprakların da ki Sosyalistleri en acımasızca ,en sert şekilde eleştirebilirsiniz. Ulusalcılıkla ,vatanseverlikle, suçlayabilirsiniz.Am a etik kurallarda ,kimse itiraz etmez aynı etik kurallar çerçevesinde cevap alırsınız.

Üye kişiye ;sol görüşlü bir insana genelleme yaparak yukarıda ki gibi hitap edemezsiniz ,ederim derseniz ancak tebrik ederim .

Acizane şunu tavsiye edeyim. Eğer sola eğilimli bir kişi iseniz ''Irkiyat'' tartışmalarına (kültürel bakış açısı dışında ),maazallah bir anda elinizde havsala kafatası ölçmeye başlarsınız.
Bu konu içinde bir örnekleme yapmıştım katliamlar hakkında, Ruanda da üç buçuk ay zarfında 800.000 insan katledildi.Şimdi bir insan olarak ,bir sosyalist olarak hangi ırk,hangi ırkı kesti diyerek mi tartışacağız,yoksa bu katliamların temeline inip,katliamların olmadığı bir dünya için mi mücadele edeceğiz.
Ben kendimi bildim bileli gerek 1915 Ermeni soykırımı,gerek Dersim katliamı,gerekse Kürt isyanlarında ki devletin rolü(kıyım/bastırma) Türkiyeli sosyalistler tarafımdan her zaman kınanmıştır.

Evet sevgili yönetim alıntı yaptığım yazıda ki sırıtan sözcükler foruma yakışıyor mu.Karar sizin.

sayın koba2052 aşağıdaki linkte
http://www.enternasyonalforum.net/m...kik-sozlerine-sosyal-fasist-quottepkiler.html
forum yönetimine bu mesaj ile çağrıda bulunmuş, sorularına yanıt istemiştir..

Yönetim gereken ne ise yapabilir madem ki şikayet konusu

''işte bazı "türk sol'u" nasyonel faşistler güzel ülkelerini abd işbirlikcisi ermeniler, rumlar, kürtler bölmek parçalamak istiyor gibi akıl yoksunu ithamlar ile solculuk oynuyorlar ve kürt halkına yok ayrıldınız ayrılmadanız, federemi olacaklar?, kürt devleti olmayacak!! gibi abesle iştikal, afaki yorumlar yapıyorlar..
evet ermenilerin rumlarım kürtlein bu toprakalrda gözü var ama yanlarında alıp götürmek için değil bu toprakların dibini gömülmek için...
gelde bunu beyinsiz faşist maşası türk soluna anlat anlatabilirsen...''

yazdıklarımın altına imazımı atıyorum.. EF nin benimbu kendime ait düşünce ve eleştirilerim ile uazktan yakında bir organik inorganik bağı yoktur.. forumun konu dşında tutuyorum yazı bana aittir kendi hür iradem ile türk sol unu teşhis yazımdır
Düzensiz
koba ya cevap konun devamında verilmiştir
eğer yönetim ayrıca benden savunma istiyorsa
savunmam
"Evet, biz Ermenilerin bu topraklarda gözümüz var. Var, çünkü kökümüz burada. Ama merak etmeyin. Bu toprakları alıp gitmek için değil. Bu toprakların gelip dibine gömülmek için"
Hrant Dink
+ kürt halkını, karadeniz pontus rumlarını, batı anadolu rumlarını ve ortodoks türkleride ben kendi hür iradem ve özgür düşüncem ile eklemişimdir...suç unsuru bunlardır
savunmama Budur
Düzensiz

''işte bazı "türk sol'u" nasyonel faşistler güzel ülkelerini abd işbirlikcisi ermeniler, rumlar, kürtler bölmek parçalamak istiyor gibi akıl yoksunu ithamlar ile solculuk oynuyorlar ve kürt halkına yok ayrıldınız ayrılmadanız, federemi olacaklar?, kürt devleti olmayacak!! gibi abesle iştikal, afaki yorumlar yapıyorlar..
gelde bunu beyinsiz faşist maşası türk soluna anlat anlatabilirsen...

sayın koba2052
bu alıntıda geçen ithamların ve bazı kelimelerin uygunsuz olduğunu düşünerek yönetime çağrı yaptınız.
öncelikle belirteyim. bu tespitinizin yanlış yada doğru olduğu noktasında karar verme yetkisine sahip değiliz. yapacağım açıklamalar, bu zeminde olmayacak, forum kural ve işleyişi zemininde olacaktır.

talebinize neden olan alıntıya bakınca, forum kural ve işleyişine ters bir durum bulamadık.

bazı "türk sol'u" nasyonel faşistler
hem bazı ayrımı kullanılmış tümü denmemiş hem de türksolu tırnak içine alınmış. bilindiği gibi, tüksolu isimli bir nasyonal faşist yapı var. bu yapı yada muadillerine "türk solu" diyerek, nasyonal faşist oldukları ithamında bulunmak forum kural ve işleyişine uygundur.

son kısımda ise, gelde bunu beyinsiz faşist maşası türk soluna anlat anlatabilirsen bazı ayrımı kullanılmamış, artı, tırnak içine alınmamıştır.
bu anlamda, bu son ifade, itiraza açıktır.

hem bir halka yönelik hakaret içerme görünümü veriyor, hemde ortaya türk solu olarak çıkabilecek ama faşist olmayacak bir gruba şimdiden tanım konmuş oluyor.
bunun dışında; türksolu söylemi, aynı zamanda türkiyesolunu da ifade eder diyenler için itiraz hakkı doğuyor.

alıntının başındaki, "bazı" ayrımı ve tırnak içine alma olayı son bölümde neden yok? bu konuda sayın düzensize kendiniz de sorabilirsiniz talebşiniz üzerine yönetim olarak sizin adınıza da biz de sormuş oluyoruz.
sayın düzensiz'den gelecek yanıta göre tekrar değerlendirme yaparsınız taleplerinizi sunarsınız. yönetim olarak, bizde, hem yeni açıklamaya hem de sizden gelecek olan yeni talebe göre tekrar konuya müdahil oluruz.

kısaca;
sayın koba2052
Burada ki etik dişi sözcükler öncelikle bu foruma yakışıyor mu.? Bence yakışmıyor.
Türkiye toprakların da ki Sosyalistleri en acımasızca ,en sert şekilde eleştirebilirsiniz. Ulusalcılıkla ,vatanseverlikle, suçlayabilirsiniz.Am a etik kurallarda ,kimse itiraz etmez aynı etik kurallar çerçevesinde cevap alırsınız.

Üye kişiye ;sol görüşlü bir insana genelleme yaparak yukarıda ki gibi hitap edemezsiniz ,ederim derseniz ancak tebrik ederim .

1- ithamların tüm türkiye sosyalistlerine yapıldığı net değil. ama son kısım ile ilgili yanıt beklenebilir.
2- bir politik duruş; ulusalcılık ve vatanseverlik çizgileri temelinde var olan sosyalistleri, sıra ile, sosyal şöven-sosyal faşist- faşist olarak tanımlayabilir. ama sizin de belirttiğiniz gibi bu noktada çok katı ve ayrımsız yaklaşmak ilişkilere olumsuz yansıyabilir. ama forum olarak kimsenin düşüncesine karışamadığımız için, sadece, bu ithamları her yapıtığınızda veri ve ispat çabası göstermelisiniz diyebiliriz.

verdiğimiz bu yanıta itiraz edebilir, eleştiri sunabilir, yeniden taleplerde bulunabilirsiniz..

saygılarımızla

alıntının başındaki, "bazı" ayrımı ve tırnak içine alma olayı son bölümde neden yok? bu konuda sayın düzensize kendiniz de sorabilirsiniz talebşiniz üzerine yönetim olarak sizin adınıza da biz de sormuş oluyoruz.
sayın düzensiz'den gelecek yanıta göre tekrar değerlendirme yaparsınız taleplerinizi sunarsınız. yönetim olarak, bizde, hem yeni açıklamaya hem de sizden gelecek olan yeni talebe göre tekrar konuya müdahil oluruz.

Doğrudur " tırnak içine almayı unutmuşum..bunu bilinçli olarak yapmadım..burada bir katılımcıyım dilbigisi ve imla kuralları uzmanı değilim.. hata vardır benim dir hatama saip cımışımdır..
Ama diyorum.. insanız hatalarımızla varız..
ben doğruyum kusursuzum demiyorum insanım hatalarım var kusurlarım var yanlışlarım var...
Ama diyorum
Gelde bunu beyinsiz faşist maşası türk soluna anlat anlatabilirsen bazı ayrımı kullanılmamış, artı, tırnak içine alınmamıştır. bunu bakıpda göremeyen arkadaşlar!! ne görüdünüz .ok merak ediyorum???
bir milleti, bir ırkı, bir zümreyi övme, üstün görme, aşağalama, iftira, asılsız itham, saldırı değildir
adını belirtmişimdir "faşist türk sol'u" beyinsiz türkler ya da beyiznsiz solcular, beyinsiz sağcılar vs gibi örnekleri çoğaltabileceğimiz tazd da üslüp değildir.. o zaten alenen hakaret içeriri yasal zeminlerde suç iştigal eder hatta t.c kanunlarına göre bölücü faliyettir bir ırkı üstün görmek!! ben demiyorum tc addaleti diyor..
beyinsiz faşist türk sol'u (türkiye deki hür vicdan sahibi ister sol ister dindar ister liberal ister ateist ler bu açıklamam dışındadır) "türkiye sol'u denilmemiştir türk sol'u denilmiştir" bir ırk üstünden nasyonel hareket içindeki fikir düşünce hareketler oluşumlar ifade edilmiştir koba arkadaş ise hala anlayamadığım çözemediğim hatta art niyet aramak zorunda kaldığım bir şekilde şikayet hakkını kullanmış hatta aşağalar bir şekilde eleştirel cevap vermiş cevabı savunma ile başlayıp saldırı ile sonlanmıştır...
sayın koba ben isterim ki bu forum a bir faşist ırkcı mhpli akpli de gelsin fikir beyan etsin tartışalım tezler sunulsun isterrim
lakin kendine komünsit diyen stalin resmi alan bir kişinin "türk sol"u ile türkiye deki vicdan solunu aynı kefede değerlendirmesi üzücüdü olmuştur yazık..
düzensiz

sayın düzensiz
yaptığınız açıklama için teşekkürler. katılımcılar, her türlü eleştirilerini yönetime sunabilir, yanıt isteyebilirler. yönetim, hepsine yanıt vermek zorundadır. bu yanıtımız sizi tartışmaya açmak alamına gelmesin.

yine; eleştiride bulunan ve bu anlamda yönetime saslenen arkadaşımızında örselenmesini istemeyiz. talepler, eleştiriler hakkında yorum yapamayız tanım koyamayız. sadece kural ve işleyişi zeminlerinde muhatap olabiliriz.

sayın düzensiz
yaptığınız açıklama için teşekkürler. katılımcılar, her türlü eleştirilerini yönetime sunabilir, yanıt isteyebilirler. yönetim, hepsine yanıt vermek zorundadır. bu yanıtımız sizi tartışmaya açmak alamına gelmesin.

yine; eleştiride bulunan ve bu anlamda yönetime saslenen arkadaşımızında örselenmesini istemeyiz. talepler, eleştiriler hakkında yorum yapamayız tanım koyamayız. sadece kural ve işleyişi zeminlerinde muhatap olabiliriz.
Benim şikayet e itirazım olmamıştır şikayetin içeriğindeki art niyet düşündürmektedir..
yönetim olarak siz sorumluluklarınızı yarinize getiriyorsunuz burada yanlış olan bir durum yoktur..
gerekli durumlar işletilebilir.. açıklama istyene herkese verilecek bir cevabım vardır doğruları yanlışları ile
haklı haksız oalrak
göz kendibni görmez ki seleştirsin ben aynaya bakıp kendimi eleştirmeye gayret ediyorum..
yönetim gerekeni yapmıştır
teşekkür ederim
düzensiz