kılavuzu "karga" olanın.. burnu!!

#1
kim ne derse desin.. ben birgün başlıklarına "tak"maya devam edeceğim..

Cepheleşme için güçlü çağrı
Cepheleşme için güçlü çağrı - Politika Haber - Online BirGün
ne güzel!! ve anlamlı!! başlık değilmi? birileri cepheleşme çağrısı yapıyor.. birgün bunu güçlü çağrı! olarak "nitelendirip" başlık "at"ıyor..

çağrıyı yapan.. ve bunun güçlü bir çağrı olmasına neden olan-lar kim???

Solda cepheleşmeye ilişkin çağrı metnine, çok sayıda aydın, bilim insanı, sanatçı ve siyasetçi imza verdi. TKP'nin cepheleşme çağrısının ardından yüzlerce ismin imzaladığı "Cepheleşmeye çağırıyoruz" başlıklı metinde şu ifadelere yer verildi: "AKP iktidarında cisimleşen emperyalist-gerici projelere, sermaye sınıfının emekçilerin kazanımlarını tamamen yok etmeyi amaçlayan saldırılarına, giderek daha açık hale gelen faşist uygulamalara topyekun karşı koymak konusunda daha fazla zaman yitirilmemelidir.

"Ülkenin gidişatından samimi olarak kaygı duyan, bu gidişatın ancak sol seçeneğin güçlendirilmesi ile durdurulabileceğini düşünen herkes ortak hareket etmenin yollarını aramalıdır. Toplumda yaşananlara tepki duyan, rahatsızlığını dile getirmek ve mevcut durumu değiştirmek için arayış içinde olanların sayısı sanıldığından fazladır.

"İşte bu kesimleri birleştirip çoğaltacak, onları heyecanlandırarak çaresizlikten kurtaracak, yaşamın tüm alanlarında siyasi iktidara karşı direnci örgütleyip güçlendirecek bir cepheleşme, artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Halkımıza karşı sorumluluğumuz gereği, bu doğrultuda üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız."

Bu arada söz konusu çağrıyla ilgili kurulan Cepheleşmeye Çağrı adlı internet sitesi de yayına başladı.

çağrıyı yapanlar kim?ler.. ideolojik duruşları nedir? ne "yer" ne "içerler" ..,
önemli mi?!!
sosyalist sol!un 4 ana damarından biri değil mi? nasılsa.. demekki aynı zamanda "türkiye "sol"unun da "atar"-tutar" damarıymış ki.. cepheleşme çağrısı bunlardan geliyor..
ve "kıl"cal damarlar da yanıt veriyor..!!!

AKP iktidarında cisimleşen emperyalist-gerici projelere,
söz yanlış değil ama.. söyleyene bakmak gerekir.. emperyalist projelerin eski sahipleri kim desek..
menderes özal der başka demezler.. 1923-50 ye kadar olanı ve 1960 daki natoya selam kürtleri toplama kampında toplamaya devam diyenleri de saymazlar..

birgün çizgisi de geçmişine "pay-pas" yapıp kendini bu şöven ana damara bağlar..

madem bir iş yaptınız çağrıyı doğru ve "tam" aktarın bari..

Türkiye'nin bütün yurtsever birikimini temsil edecek bir cephenin kendini hissettirmemesiyle açıklanmalıdır.
komünistlerin yurtseverlik ile ilişkileri ne olabilir? bu çağrıya kulak verenler..; mevzu tkp ise önemli olan cumhuriyet olduğunu gerisinin de teferruat olduğunu bilmezler mi?
türkiyenin bütün yurtseverleri derken bu arsız-şövenler.., hangi yurdun hangi sevenine çağrı yapıyor..
kürtlere mi? onlarında sevdiği bir yurt yok mu?


Kürt sorununda çatışma ve daha yoğun sömürüden başka anlam taşımayan, ülkeyi iç savaş ve bölünme eşiğinde tutsak alan politikalar siyasal iktidar tarafından "çözüm" diye sunuluyorsa, emperyalist ülkeler soruna bu kadar kolay müdahil oluyorsa, bunun nedeni halklarımızın devrimci birliğine dayalı barış ve kardeşliği savunanların cephesinin kurulamamış olmasıdır.
hamasi hikaye yalandan kardeşlik lafları bir tarafa..
ülkeyi iç savaş ve bölünme eşiğinde tutsak alan politikalar
bu nasıl bir söylemdir!! böyle.. kürt halkının ayrılma hakkına bölünme diyenlere ne denir??
böylesi şöven bir mantalite ile neyin..? cepheleşmesi olur ve kimlere karşı olur..ülkeyi iç savaş ve bölünme eşiğinde tutsak alan politikalar karşısında olmaz mı?
demokratik özerklik denilince bir tarafına "diken" batmış gibi zıplayanlar.., kürt halkının özgürleşme çabalarına ne diyor??

ve en önemlisi bu tescilli şövenist yurt ve cumhuriyet severlerin.. yaptığı cephe çağrısına kimler gelemez açıklamasıdır..
CEPHELEŞME temel gündemdir. Türkiye Komünist Partisi, kendi programatik hedefleriyle CEPHELEŞME çağrısı arasında bir uyumsuzluk görmemektedir. Ancak Türkiye Komünist Partisi'nin ya da bir başka oluşumun kendi siyasal hedef ve ilkelerinin tümünü bugün acil gereksinim haline gelen "cephe"ye aktarmaya kalkması, kendi dil ve formülasyonlarının birebir karşılık bulacağı beklentisine girmesi düşünülemez.
her nekadar işe kendilerini de katsalarda talepler kendi öz talepleridir.. sen kendini olduğu gibi kat.. ama herkes kendi dilini formülasyonunu katamaz de.. senin katmadığın ne kaldı ki??

sormak gerekir..; örneğin kürtler özerklik yada bazı haklar isteyerek bu cephe!ye dahil olamaz mı? kürtçe dili ile cepheye katılamaz mı?
kardeşlik demiş bırakmış üstelik bölücülük yok haa!! da demiş..
iken.., benimkisi de işgüzarlık.. şövenistler açıkça türkiyenin yurtseverleri diyor.. zaten kürtdistanın yurtseverlerini isteyen mi? var..:DCEPHELEŞME milliyetçi hezeyanlardan, sınıflarüstü milli birlik fantazilerinden, Türkçülükle solculuğu birleştirme sevdasından da kopuş çağrısıdır.
yalanını yiyeyim senin..:mad:
alttaki ne peki..
TKP bu çabalara yapıcı bir biçimde katkı koyacağının altını çizerken, CEPHELEŞME çağrısını ortada bırakmayacağını, onun toplumsal karşılık bulması için her koşulda üzerine düşeni yapacağını da ilan etmektedir.
Dayatmacılık, küçük hesaplar, dar grupçuluk ve ertelemecilik bizden uzak olsun!
Yaşasın emekçilerin, devrimcilerin, yurtseverlerin, sosyalistlerin cephesi.
Türkiye Komünist Partisi
Merkez Komite
emekçileri anladık..
devrimcileri .., sosyalistleri de anladık ... da..,
yurtseverlerin, bu ne?? bunlar kim.. nerenin yurt"severleri? hangi yurdum insanı?
kürtler de yurdunu sevenlerden onlara çağrı yok mu?
yok.. çünkü belirtmiş.. türkiyenin yurtseverleri..

iki hırsız canbaz bir ipte oynayamaz..

birisi..; tip-sip sap"soy" dan gelip tkp ye el koydu..
diğeri..; thkp.., dy.., gbkpg den gelip ödp ye el koydu..

bu "yurtsever" cvepheleşme sonrasında..,
bakalim ne olcek..:D
kim kime el koycek kim kimi tasfiye edecek..
arada halkevleri ve emep kaynayacak desem de emep çok kurnazdır.. blok gelir blok kaçar..
bence olan.., zaten olanın olduğu halkevcilerine olacak..
damardan bunlar..

alıntıların linki
http://www.tkp.org.tr/cepheleşme-çağrısı
 
Son düzenleme:
Üst