İşciler perşembe günü iş bırakıyor !

#1
ANKARA - Türk-İş sendikası, TEKEL işçileri için hükümetle yaptıkları pazarlıkların sonuçsuz kalması üzerine 4 Şubat Perşembe günü Türkiye genelinde bir gün iş bırakma kararı aldı.

Türk-İş tarafınan, 50 gündür eylemde bulunan TEKEL işçileriyle dayanışma amacıyla alınan kararla ilgili yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

“Daha önce 3 Şubat günü üretimden gelen gücümüzü kullanacağımız öylemiştik. Görüşmeler olumsuzlukla sonuçlandı. Özellikle 4C statüsünün belli bir noktaya gelmesini önemsiyoruz. Ancak başından beri tekel işçileriyle yaptığımız dayanışma mücadelesinde şunu söyledik: burası kapatılıyor. Kapatılan iş yerlerinde Seka örneğinin burada da yapılmasını istedik. Bu arkadaşlarımızın iş yerleri de kapatılması başka bir kamu kurumuna geçmesi sağlanmalı dedik.

Ama hükümeti bir türlü ikna edemedik. Bizim talebimizle hükümetin önerisi arasındaki fark bu. Dünkü görüşmeden sonra 6 konfederasyonla konuştuk tarihi 4 Şubat olarak karalaştırdık. 4 Şubat'ta üretimden gelen gücümüzü sabah 8 ile 17 saatleri, arasında kullanacağız. 4 Şubat'tan sonra 5 Şubat Cuma günü KESK Genel Merkezi’nde bu eylemi değerlendirmesini yapacağız."

ANF NEWS AGENCY
 
Üst