hdp'ye "destek"!!!!!

#1
akp iktidarı gitmeli...tayyip cumhurbaşkanı seçilmemeli... peki bunun için ne? yapmalı.. işte burada duralım.. hayır! ittifakı yeterli mi?.. öyle ya.. yeterli sanıldığı için hdp ittifaka alınmadı.. çünkü hdp ve seçmeni millet değil., illet!! :D
ama.. bir "illet" daha var., o da kazın ayağı.. kazın ayağı öyle değil.. yetmiyor..millet ittifakı bu işleri başarmaya yetmiyor.. yeni mi? aydınız.. hayır.. biliyordunuz.. 7 haziranda bunu gördünüz ve bu fırsatı hep birlikte kasım akp fırsatına dönüştürdünüz.. ama salaklıktan ama konsept emri gereği...
ney-miş... silopide iki poşisi pekaka vurmuş... hendek kazmış.. bundan-mış..mışmış.. hadi bakalım.. suruç provakasyonunu da pekaka yaptrı deyin.. o zaman iktidar öyle diyordu siz de şıracılık yaptınız.. yine yapın.. demek ki.. konsept böyle buyurmadı.. o kadar ahlaksız ve belkiemiği olmayanlardansınız ki.. kıvırmak sizin ustalığınız.. ama yine de ahkam kesmekten geri durmazsınız..

evet.. akp gitmeli ve tayyip seçilmemeli.. ama bunun için millet ittifakı sağ-sol milli cephe.. yetmiyor... hdp barajı aşmalı hatta yüksek oy almalı..
nolcak şimdi.. :D

Sözcü Gazetesi yazarı Bekir Coşkun, 24 haziran baskın seçimlerine yönelik bir yazı kaleme aldı. Coşkun, Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) değinerek, HDP'nin barajı aşmasının önemine vurgu yaptı.

"Milletvekili seçiminde; HDP barajı aşarsa AKP parlamentoda çoğunluğu sağlayamıyor…" diyen Coşkun, HDP oylarının kilit olduğunu söyledi ve bu seçimin 'cumhuriyetin son şansı' olduğunu belirterek, "milletvekili seçiminde HDP'ye oy vereceğim” diyenlere 'kızılmaması' gerektiğini vurguladı.

hdpye oy vereceğim diyenlere kızmamak gerekiyor-muş.. neden !!! bu seçimin 'cumhuriyetin son şansı' olmasından dolayı...!!! cumhuriyetin bekaası hdp ye kal-mış.. hdp ne!? cumhuriyeti bölecek parti.. ama bu i.t. cumhuriyetin bekaası hdp ye bağlı diyor.. "bu ne yaman çelişki anne"...

i.t. ulur..ısırır da.. ama nedenleri nettir.. doğru-yanlış nettir.. bunlar i.t.kadar olamıyor.. uluyorlar-ısırıyorlar., yok olsun., kapatın diyorlar ama cumhuriyetin bekaası hdp ye bağlı diyorlar.. hdp ye oy verelim ama ikinci turda akp yi destekleyecek diyenlere ne kızıyor ne de gülüyordum.. direk doktora gitmelerini tavsiye ediyordum.. çünkü psikolojik olarak hastalar.. değiller ise kontralar..
bu i.t. de öyle.. hdp tarifine bak.. destek gerekçesine bak.. tarifinde hdp cumhuriyet düşmanı ama gerekçesinde cumhuriyeti kurtaracak kilit parti.. ak parti.; hdp ye saldırır onaylarlar.. kürtlere saldırır onaylarlar.. neden saldırıyor?? devletini korumak için.. gerekçe açık!! bölücüler.. akparti.. kürtlerle uzlaşalım(çözüm süreci) diyor., hainler bölücülere yol açıyorlar derler., onaylamazlar.. ama bu i.t. şimdi hdp yi destekleyin cumhuriyetin bekaası için gerekli diyor..

salak mı?.. aymaz mı?.. hayır.. akp ile genetik kardeş.. yani.. i.t. nin bir cinsi.. sadece iktidar kavgası var.. beyaz "türk"ler beyaz "türk"lere karşı..

ekibinden olmadıkları beyaz "türk"ler(devşirme-dönmeler) gidecek., bunlar(beyaz "türk"ler(devşirme-dönmeler) gelecek.. yani.. yine alavere dalavere kürt memet nöbete olayı.. da.. hayvan terli yemezler..

Özeti:
“Tüm yoklamalara göre HDP barajı aşarsa AKP tek başına iktidar olamıyor… Ama HDP barajı aşmazsa Erdoğan yine tek başına iktidardır… Bunun farkında olan akıllı cumhuriyetçiler, sırf taktik olarak HDP'ye oy verecekler ama söylemeye utanıyorlar… Utanmayın… Sizi HDP'ye muhtaç edenler utansın…”

hadi bu sözleri açıklayın bana.. bekir çoşkun i.t. si aslında toplumun belirli kesiminin zihniyetini ifade ediyor.. hdp ye muhtaç kalmışlar.. bırakanlar utansın-mış.. kimmiş bunlar ve nasıl bu hale gelinmiş.. yazmamış.. hoş.. ne yazacak ki.. chp yetersizliğini mi?.. yoksa nasyonalist solun beceriksizliğini mi?.. !!!!! ????

“Sen nasıl HDP'ye oy vermekten söz edersin” diye bir hakarettir başladı…
Benim ne PKK'lığım kaldı ne cumhuriyete ihanetim…
“Ben sadece bir tespit yaptım, benim oyum babamın partisi CHP'yedir” diye açıklama yapmak zorunda kaldım…
Ama zeki arkadaşlar “Sen de mi bizi sattın?” demekten vazgeçmediler…
“Selo'nun sazının sapı girsin” diyen bile oldu…
merak etme girdi bile hem de sağından-solundan girdi.. çıkacak gibi de değil.. :D

şaşırmayın..
bu i.t.ler böyledir.. ataları da böyle idi.. bir grubu ingiltereye yollar amana devlet/osmanlı kalsın ne isterseniz veririz derken., diğer kısmı almanyaya gider gelin ordunun başına geçin derdi.. aslolan devlet/vatan-millet-sakarya ya..gerisi teferruat.. izah!! ederiz.. yiyen bol..
misak -ı milli t.c. değildi diyenlere de aynı gerekçe.. ama o zaman şuydu buydu.. suphiler katledildi..ama o zaman şuydu-buydu.. bir karış toprak vermeyük..ama irana verildi.. hoş irandan da alındı.. o topraklardaki halk birden iranlı oluverdi.. olsun o zaman şuydu-buydu.. yahu.. bir karış taş üzerinden fırtına kopuyor.. adaları verdin şimdi ne oluyor.. olsun.. o zaman şuydu-buydu..

hani.. Sen nasıl HDP'ye oy vermekten söz edersin” diye bir hakarettir başladı… Benim ne PKK'lığım kaldı ne cumhuriyete ihanetim… hdp eşittir pekaka idi.. hani.. Bizler yıllarca HDP zihniyetiyle mücadele ettik… bahsettiğin zihniyet bölücü-emperyalist uşağı değil mi? idi..ne oldu da..
Ama bu seçim cumhuriyetimizin son şansı… emperyalist uşağı-bölücüler cumhuriyetin son çaresi oluverdi..

ulan bi dakka dürüst olun be.... her tarafınız oynuyor.. çakalın önde gidenizsiniz.. akp ve perinçek bile sizin yanınızda çırak kalır..

oy vermeyin lan..vereceğiniz oya tü.... yim.. hatta hdp baraj altında kalsın.. cumhuriyetinizi alın münasip bir yere koyun bakıp bakıp ağlayın.. demek ki.. akp sapını selonun sazının sapından daha acı buldunuz.. :D ama bulmayanlar da var.. ne? diyor perinçek.. hdp ile olmaz.. asla olmaz.. öyle böyle akp beyaz "türk".. buyrun tartışın.. perinçek mi? haklı yoksa siz saz sapı sevenler mi?.. :D

alttaki sözleride iyi okuyun..
Eğer sırf AKP'den kurtulmak için HDP'ye oy verenlere “hain” diyecekseniz… İkinci turda HDP'den oy beklerken de size “hain” derler
Keyfiniz bilir..

aynen böyle.. ama doğrusu böyle..

hdp ittifaka alınmaz.. neymiş.. hassasiyetler.. bölücülük vs.vs. ama cumhuriyetin bekaası için baraj aşmalı.. oy verenlere hain demeyin.. ikinci turda oy beklerken de hain olursunuz diyor.. ama hdp salak mı? diye düşünmüyor..
bizi hdp ye muhtaç edenler utansın derken.. bizi bu hainlere muhtaç edenler utansın demek istiyor.. ama hainlere bel bağlıyor..
ikinci turda millet ittifakına oy vermeyecek olan hain kürtler haksız mı?..
NE FARKINIZ VAR..
akp de çözüm dedi.. ama saldırdı.. siz hain diyor ama cumhuriyet için oy verin diyorsunuz.. FARKINIZ NE?.. kürtler olsun akp de düzenbaz ama en azından adım atıtı deseler haksızlar mı?..

hdp standlarına saldırılıyor.. yanlarında yoksunuz.. seçilmişleri içeriye atılıyor.. atılsın diye oy veriyorsunuz.. ağzınızdan hakaretten-ithamdan başkaca bir şey çıkmıyor.. ve.. utanmadan hainler ama şu köprüyü bir geçelim görürler diyorsunuz..
SİZE KİM GÜVENSİN LAN İ.T.LER..

alıntı...
https://www.birgun.net/haber-detay/...e-oy-verecegim-diyenlere-kizmayin-220143.html
 
#2
Şık, “Neden HDP’yi seçtiniz?” sorusuna ise ......
“HDP ile CHP arasında eşit mesafede durmaya çalışan birisiyim ama ezen ezilen ilişkisinden doğru baktığımızda HDP’den yana saf tutmak doğrudur. Biraz vicdan sahibi olan herkesin, eğer taraf tutmak gerekiyorsa HDP’nin yaşadığı bu sıkıntılı süreçte Kürt siyasal hareketine omuz vermesi gerektiğini düşünüyorum. İnsanların bir takım siyasal tercihleri olabilir. Ama hangi siyasal tercihlere sahip olunursa olunsun güçlünün değil haklının, iktidarın tetikçisi olma rolünü üstlenen yargının değil hukukun üstünlüğünün, bir suç örgütünün propaganda aracı haline dönüşen medyanın değil basın özgürlüğünün ve istibdatın değil demokrasinin yanında saf tutmak insan olmanın gereğidir.”

http://gazetekarinca.com/2018/05/ahmet-sik-neden-hdpden-aday-oldugunu-anlatti/

ahmet şık hdp den aday olunca çok kişi şaşırdı.. şık.. hdp li değil.. diğer söylemle hdk/hdp platformununda yer alan biri değil.. yukarıdaki sözlerinde zaten açık ifade etmiş.. HDP ile CHP arasında eşit mesafede durmaya çalışan birisiyim doğrudur.. şık.. chp-ml dediğim kesimlerden.. demek ki.. vicdan sahibi.. samimiyetle-içtenlikle açıklamış.. dilerim bu duruşu hiç değişmez..
hdp de doğru yapmış.. seçilecek yerden aday göstermiş..

ahmet şık.; hdk/hdp hareketinde yer almayabilir., eleştirebilir., seçilse dahi süreç içersinde hdp pratiğini kendine uygun görmeyip., ayrı durmayı gerekli görebilir.. ne şimdi aday olması ne de sonrasında ayrı durması çelişkilidir.. gerekçeleri ele alınır., tutarlı-tutarsız yanları tartışılır..
sözleri çok açık.. ezen-ezilen ilişkisinden bakıyorum diyor.. gerçi hala kürt hareketi diyor.. oysa hdp kürt hareketi değil.. demek istediği hareket belli ama onun adı başka olsa dahi demek istediği hareket hdk/hdp içinde bir bileşen.. ana kitle olabilir ama bileşen.. dilerim ahmet şık hdp içinde bunu görebilir..

hdp denilince kitle olarak kürt halkı görünüyor..bu bir realite ama kürt halkından başkaca halklar yok mu? var.. kitlesel değil.. işçi sınıfı hareketleri yok mu? var ama çok yoğun kitleye sahipdeğiller.. bu gerçeklik sadece hdp içinde yok.. işçi sınıfı denilen zeminlerin göstergesi olan sendikalara bakın kitle çoğunluğu ya chp yada sağ çizgilerde..
devir değişti!! şimdi 1 mayıslara sağ çizgilerin sendikaları da katılıyor.. kitleye bakın işçi sınıfı hareketi m-l kitle onların yanında ne? kadar kalıyor..

iş buraya gelince.. disk chp dir diyen yok.. işçi sınıfı sendikası deniliyor.. hdp ye gelince kürt hareketi!!! bu kafa artık aşılmalı.. ne gerçekliklere ne de ahlaka uyan bir şey.. hdp kürt sorununu temeline almış yanlış desinler anlarım.. eleştiridir.. ama kitle yoğunluğuna bakıp kürt hareketi demek abestir..ahmet şık bu noktada daha bir fırın ekmek yemeklidir.. ki.. bırakayım demokratlığı-devrimciliği., gazetecilik anlamında bile yaşamın gerçekliklerini kavramış biri olabilsin.. bu sözlerim yargılama değil.. ama gerçek.. çünkü.; hdp kürt hareketi tarifi sistemin işidir.. ayrıca.. ezilen bir halkın yanında durmak her komünistin her demokratın görevidir.. bu ayrı.. ama hdp kürt hareketi bakışı yanlış ve sıkıntılıdır..not.. kani beko disk içinden çıktı chp den aday oldu.. yani işçi sınıfının örgütünden chp ye geçti.. chp sınıf partisi mi? değil.. sistem karşıtı mı? değil.. kani beko.. chp ye giderken türk hareketi yada kemalist hareket ya da devlet hareketi mi? diyerek gidiyor ve gitme gerekçesi ezen-ezilen ilişkisi bağlamında mı?.. hoş bu durum ilk değil.. eskiden beri böyledir.. ahmet şık.; chp-hdp arasında eşit mesafede duran biriyim diyor ama bu eşitliğini ezen-ezilen ilişkisi temelinde değiştiriyor.. bu temelden bakınca hdp diyor.. chp yi dahil etmiyor.. kemalist t"k"p den aday olabilirdi.. neden? olmadığı bana göre ve açıklamalarına göre belli.. sürecin etkin öznesi olma özellikleri yok.. bunu anlarım.. sürecin özelliği gerekçesini anlarım.. bu anlamda ezen-ezilen gerekçesi belirli oranda tutarlı ama kani beko bu noktada ve her noktada tutarsızdır..
 
#3
Etrafta dolaşıyorlar...HDP ye oy vereceğim ama...Kürtler ikinci turda bizi satacak?

HDP satacak diyemiyorlar...Kürtler satacak diyorlar...hayır zaten bu ırkçı dile diyeceğim bir laf yok...kaç yıl seçilememişsiniz,sizin devşirme Türkler sizi satmamış da sanki Kürtler satmış gibi...oysa geçmişte de öyle değildi...CHP Kürdistan da tabela partisi değildi...SHP içerisinde vardılar...fakat bütün bu süreçlerde Kürtler içlerindeyken dahi aslında Kürt yoktu...ki hoş TİP bile vUrfa dan vekil çıkarıyorken açık-açık Kürtler var,sorunları var,kendi kaderlerini tayin haklartı var diyemiyordu...zaten dediğinde kapatılıyorlardı...fakat buna göre de siyaset yapmıyorlardı...


Kürtler ikinci turda bizi satacak...kardeşim satmaması için Kürtlere vereceğin bir şeyler olması lazım...hem Kürdistan da olmayacaksın...hem de ikinci turda pişkin pişkin oy isteyecek...karşılığında utangaçça "kürt sorunu var" diyeceksin...üstelik kendi birlikteliğine zarar gelmesin diye...HDP yi dışta bırakıp...ikinci seçimde de emin olun "utangaçça" destek isteyecekler...

böyle diyenlere şunu söylemek lazım...siz Kürtlerden endişeleneceğinize...kendi içinizdekilere bakın...Kürtlere vereceğiniz vaatler sonrası içinizdeki faşist güruh gidip size oy verecek mi bunu tartışın...
 
Üst