hayriözşen hakkında

bir kişide., çürüme başlamışsa., yaşamın her alanında her konusunda her duruşunda kokusu çıkar..

hayriözşen adalet istiyor.. !!!!!!!!
Hayri arkadaş sana yanıt vermeyeceğim.
Çünkü sen sabah kabul ettiğini akşam yadsıyan bir arkadaşsın.
Yanlış anlama
bunları Ef ye yazdığın için söylemiyorum.
Tabiki yazacaksın. Sonuçta oranın da katılımcısısın.

Ancak oradaki yazın tam bir ilkesizlik ve omurgasızlık örneği.
Umarım ben yanılıyorumdur.
Veda

buradaki eleştiri çok net ve açık.. sana neden orada burada yazıyorsun denilmiyor.. özellikle bunu belirtiyor..
Ancak oradaki yazın tam bir ilkesizlik ve omurgasızlık örneği.
sana., yazdığın yazı içeriği ile ilgili eleştiri var.. sen buna yanıt vereceğine.. lafı nerelere getiriyorsun..

Veda ben heryerde yazarım, benim düşmanım yok, hele hele sosyalisttim diyenlere hiç düşmanlığım olmaz. Ne yani burada yazıyorum diye eğer başka yerde yazamayacağımı bana söylüyorsan ,böyle bir kimsenin hakkı yok olmazda. Birey istediği yerde yazar bu bireyin hakkıdır .... Ha hoşunuza gitmezse forum girişinde ilkere bunu da ekleyin o zaman...
hadi buna "anlama kıtlığı" diyeyim.. yada., veda için imalı laf sokma tespiti yaptı... "anlayacağımı anladım" olayı olarak yazıyor diyeyim..

bunlar benim sorunum değil.. ikisi arasında çözülecek sorun.. bir şekilde anlaşırlar..
ama......

Eğer çok merak ediyorsan söyliyeyim ben ef de yazı yazmam. Özelikle orda suat egemenliği varken... Bıktım bu egemenliklerden zaten... heryerin bir sahibi var ve bu ne biçim forumculuktur. Bıktım, ilahla dedim yani... demek ben yine sahipsiz forumum diyenlere doğru yol alacağım..Üzüntülü durum..
bu ne oluyor.. burada dilediğin gibi yazıyorsun.. dilediğine istediğini söylüyorsun.. bir kere bile banlanmamışsın..
utanmadan Özelikle orda suat egemenliği varken diyorsun..
hadi dedin.. var olan gerçeklik dışında istediğini diyebilecek kadar çürümüş olduğunu biliyorum.. da..

hem burada egemenlik var diyor hem de yazıyorsun.. bu ne omurgasızlıktır böyle..
tgüleç olarak başladın.. ortada ban yok.. hayriözşen olarak tahrik ederek provakatör gibi tekrar daldın.. yine hoş görüldün..
ve buna rağmen egemenlik var diyorsun.. bari yaptığın ithama sahip çık..

bu yaptığın "iş"ler yetmiyor.. burası ile ilgisi olmayan bir konuda buraya hakaret edecek fırsat yaratıyorsun..

üstelik yine provakatörlük yapıyorsun.. işe veda arkadaşı sokuyorsun..

sanki., veda ef'ye katılım yapılmasın diyor.. gazına gelinse veda'ya laf edilecek..

sen ne kadar ahlaksızsın böyle..

hayriözşen.. namı-diğer t.güleç ve en az 3 adet daha mahlas sahibi.. şahıs.. enternasyonalforuma laf atmasaydın.. burada seni konu etmezdim.. bana dilediğini diyebilirsin.. ama forum sahibi dediğinde ef'ye hakaret etmiş oluyorsun.. artı haksızlık ediyorsun..

t.güleç olarak yazarken., yazabilirken., aşağıdaki tarihte hayriözşen mahlası ile elip tahrik ederek yazdın..
13.01.2010, 16:21
http://www.enternasyonalforum.net/oneriler-ve-elestiriler/3598-enternasyonel-forum.html
içindekilerin okunmasını tavsiye ederim..

aldığın mahlas katledilen bir devrimcinin adı olduğundan., bunu da bildiğimden ilk yanıt veren ben oldum..

yazındaki bazı bölümler editlenecek.. özellikle kişilerle ilgili olan ve başka forumlarla ilgili olan.. onun dışında dokunulamaz..
dilerim yazdıklarımı doğru anlarsın ve benim imalarım da editlenir yoksa geçerlidir. her ikisi de bir süre burada kalacak .., ki.., neyi niçin yapacağımız şimdiden anlaşılsın..
danışman
suat

hala inatla devam etti..
Merhaba suat bey.
O kadar çok şeyden bahsetmişiniz ki sizi bir an serçeye benzettim.Bu durum tek insanda var olan yetenektir değilimi.?
Bak suat bey kardeşim ben buraya kavga etmek için gelmedim Sosyal siyasal konu hakkında farklı düşüncelerimizi sunarız diye geldim. Sizin farklı düşüncelere ihtiyacınız olduğunuzu biliyorum. Yani öyle olması gerek. Ben zaten bu ihtiyaç içindeyim.
.... Yanlışım varsa yanlışsam ölde ölem yahu..

araba kullanacak konumda olmayıp bunları yazdı durdu.. bu kişinin aslında tgüleç olduğunu anladığım için arkadaşlara belirttim.. sabredelim dedim.. geçmişin değerleri hürmetine rica ettim geçer dedim.. kendisine ulaştım konuştum.. kafa göz yarılmadan halledildi.. sonra kim olduğunu yazılarıyla kendisi belli etti.. ne kimse saldırdı ne banlandı..

kısaca sana gereğinden fazla tahammül edildi.. banlanmana gelince
bilebildiğim tek bir banlanma olayın var onu da yapan benim düşünsel değil.. ve benimle de ilgili değil.. başkasına yaptığın hakaret ve talep üzerine 06.09.2011, 13:00 varsa başka belirtirsin..

o kadar arsızsın ki.,
Burada benim hakkımda kendi forumunda salayaa salaya yazıyor. Benim burada yazma olanağım yok çünkü sırf bunları yazıyorum diye bu gerekçe gösterilip bu yazdıklarım heba olmasını istemiyorum
diyorsun.. doğrudur.. ama aynı şekilde bir eksiği ile değil çok fazlası ile sen de yazabiliyorsun.. sende ahlak vicdan olsa.. o yazdığı kadar bende yazabiliyorum der.. onun forumu demezsin.. bundan dolayı benimse., sen daha fazlasını yazabildiğine göre asıl senin forumun oluyor..

ahlaksızsın.. bana dilediğini söyle.. kabül ama forumdan ne istersin üstelik haksızca ahlaksıca saldırırsın..

sen çürümüş birisin.. her şeyi yaparsın.. seni engelleyecek bir değer kalmamış..

sana ne dendiğini gördüğün halde.. işi başka yöne çekiyor.. ef ye hakaret ediyorsun...
oysa lafın ne için söylendiği üerine eminsin başlık açmışsın..
http://solplatform.biz/index.php/topic,1860.msg5029/topicseen.html#msg5029

Rhadamante...adlı mahlaslı arkadaş o sayfalarda yazılar yazmakta ve bende okumaktayım. Bana göre içten ve samimi yazan bir arkadaş ve o arkadaşla aynı forumda yazışmak isterim.
... İşte bu ortam içinde Ef de o arkadaşın yazsını okurken ona yapılanların haksızlığa bir kez daha tanık oldum . Ve o genç çocuk çaresizlik içresinde ,içini dökmüştü. Kim okudu bunları . Bu kadar kalplerimiz taşlaştı mı yahu. Neden ne için ?

İşte o yazı tek o insana bir nebze cesaret ve moral vermek için ,konuyla alakası olamayan tek o insana gönderilecek bir mesaj olarak yazıldı. Çünkü o insana başka türlü iletimi ulaştırmam imkansız.
tamam.. bu amaçla yazdın.. da sana laf eden mi? oldu.. ef sana engel mi? oldu da.. ef'ye çamur atıyorsun..

Ne EF de nede sosyalist F de yazarım. Üçkağıtçı, düzenbaz, kurnaz, fesat,içi kötülüklerle dolu insanların yönetiminde ki forumlar oraları . Öyle ise neyi yazayım, neden konulara girip forumun derecesini ilgisini artırayım.
buna da eyvallah.. böyle düşünüyorsun da.. rhadamante nerede yazabiliyor.. sen nerede ona destek çıkabiliyorsun..

utanmadan onun forumu fesat vs. diyorsun.. reyting için rhadamanteye izin verildi diyorsun...
arkasından da..
neden konulara girip forumun derecesini ilgisini artırayım
diyor.. ama yazıyorsun.. madem böyle düşünüyorsun gereğini yap.. omurgalı ol ..
yada yaz bırak buraya saldırma.. amacınla sınırlı kal..
o kadar yalan söylüyorsunki.. sanırım kendinde bu yalanlarına gerekçelerine inanıyorsun..

kısaca.. bana ne dediğinin hiç önemi yok.. bende olanı ezmiş tüketmişsin.. ama geçmiş asla kaybolmaz.. kendi zaman dilimlerinde hala değerlidir..
ben de oturup nerde beceriksizlik yaptım bu çürümeyi engelleyemedim diye kendime hesap sorarım..

haklı olan ağlam duvar gibidir..sarsılır ama yıkılmaz.. haksız olan çürüyen duvar yıkılır.. çırpndıkça batar..

sadece senin için demiyorum.. hepimiz için geçerlidir.. otur düşün derim..
öncelikle kendini düzeltemeyen., başkalarına katkı sunmayı bırak., çürütmeye neden olur..

D

denizheval

Suat abi sizler tanisiyorsunuz diye izninle yorumumu bu eksende yapmak istiyorum.

Mail ve Forum gibi yazili iletisim yollari kullanildigi zaman birtakim yaklasimlarin daha acimasiz olduguna sahit oldum, birde forum ortaminda kisiler arasi (senin EF"ye yönelik yazilanlara cevap verdigini bilsemde) yazismalarin her iki tarafida yiprattigini düsünüyorum. Telefonu varsa o hat üzeri bir görüsme yoluna giderseniz bence en dogrusunu yaparsiniz.
Bu yazinda verdigin ilk hayriözsen konusuna giden linkdeki yazisini okudumda, konusundaki yaklasimiyla degil yerden yere, duvardan duvara vurulacak birisi izlenimi vermis olsada ;) yinede senden vazgecmiyor, seni öz itibariyla sevdigi icin bazen ataga gectigini düsünüyorum :D Telefonla konusun, bence daha saglikli olur diye düsündügümü izninle senle ve bu yazimla kendisiyle paylasmak istiyorum.
Dostu üzüp, düsmani sevindirmemekte fayda var.

Suat abi sizler tanisiyorsunuz diye izninle yorumumu bu eksende yapmak istiyorum.

Mail ve Forum gibi yazili iletisim yollari kullanildigi zaman birtakim yaklasimlarin daha acimasiz olduguna sahit oldum, birde forum ortaminda kisiler arasi (senin EF"ye yönelik yazilanlara cevap verdigini bilsemde) yazismalarin her iki tarafida yiprattigini düsünüyorum. Telefonu varsa o hat üzeri bir görüsme yoluna giderseniz bence en dogrusunu yaparsiniz.
Bu yazinda verdigin ilk hayriözsen konusuna giden linkdeki yazisini okudumda, konusundaki yaklasimiyla degil yerden yere, duvardan duvara vurulacak birisi izlenimi vermis olsada ;) yinede senden vazgecmiyor, seni öz itibariyla sevdigi icin bazen ataga gectigini düsünüyorum :D Telefonla konusun, bence daha saglikli olur diye düsündügümü izninle senle ve bu yazimla kendisiyle paylasmak istiyorum.
Dostu üzüp, düsmani sevindirmemekte fayda var.

aslında., yerden göğe kadar haklısın.. ben çok uğraştım.. forum alanlarında kişisel tartışmayalım diye.. bunu alıntılarla ispatlarım ama anlamı yok.. demekki bunu engelleyememişim ki., bunda benim de hatam olmuş..
yani., ben ilk başta şöyle davrandım böyle dedim vs. desem ispatlasam da bu sonucun ortaya çıkmasındaki payımı ortadan kaldırmaz.. veya ben başlatmış olayım yine değişmez..

şunu belirteyim.. hayriözşen ile kopuşumda forum üzerinde yaşananların bende etkisi yok demesemde., asıl neden bu değildir..

belirteyim.. kendimi bu yargılama dışında tutmuyorum..

kişi yanlışında bile tutarlı olmaz ise., kişi giderek ilkeleri değil., ilkesizlikleri işletmeye başlarsa., kişi., doğruya doğru eğriye eğri demeyi duygusal durumları ve pragmatist kazanç ile işletirse., kişi bazı değerleri çiğnemeyi göze alırsa., kişi giderek ilkeleri değil., ilkesizlikleri işletmeye başlarsa

çürümeye başlar.. ve giderek çürür.. bir saatten sonra., kendini sorgulamayı bırakır.. sadece kendine inanmaya başlar..

bunu derken., kendimi bu yargılamadan., muaf tutmadığımı belirttim.. en azından buradan(sanal yani sadece ef değil., tüm sanal süreç) izleyen.. bu noktada kendince bir analiz yapabilir..
ne kadar çürüme var ne kadar düzgün kalma çabası var karar verir..

mesela.. x alanında beni %90 alkışlıyor!! olsa bile bu olumlu yargısal sonuç anlamına gelmez., %90 sövüyor!! olsa da bu olumsuz yargısal sonuç anlamına gelmez..

yani ben., hayriözşeni kişi olarak genel adına yargılayamam.. sadece kendi adıma yargılayabilirim.. bunu da bir kere yapar bırakırım..

burada konu etmemin nedenini açıkladım.. konu ef ile ilgili yazdıkları.. bu bana olan haksızlığı değil..
benimle ilgili yargısı ne ise onu söyleyebilir.. doğru-yanlış vs. her kişi kendince karar verir..
ben ise., önemsediğim kişilere açıklama yaparım.. bazılarına yapma gereği duymam..
bu herkes için geçerlidir..
yani.; benim hayriözşeni yargılayıp tanımlamam kendimden menkuldür.. o kadar.. o ne ise odur.. bunu ne ben belirlerim ne başkası.. herkesin kendi yargısı olur.. kendince tanımlar ilişkilenir..
ben., bir kişiyi., kişi olarak ne toplumdan ne de böylesi alanlardan silemem.. bunu., kişi kendisi "başarır"..
zaten böylesi bir amacı doğru bulmam.. vebali., iki yanlı büyüktür.. haklı da olsan., kişinin kendisini yeniden yaratmasını engellemiş olursun.. ya haksız yanların varsa., yine o kişinin bu zeminlere dayanıp var olmasını örselemiş olursun.. yani bilerek bunu yapmam.. buraya hizmet ediyorsa.. bilmeden yapmışımdır.. yargım baki kalmak şartı ile düzeltmek için çabalarım..

bunu sizlere değil.. hayriye ispatlarım.. çünkü., kendisi hakkında benden duymadan önce hatta ben açık olarak ifade etmeden önce(ki yine önce kendisine söylemişimdir).. kimseden tek kelime olumsuz bir tanımlamamı duymuş olamaz.. duymuş ise işte bu benim vebalimdir..

uzatmayayım.. hayriözşen ile ilgili kişisel "hal" etme işim olamaz.. bunu başarmak gibi bir aptalca düşüncem de olamaz.. diyelim başardım.. işte bu benim vebalim olur..
kim bana bunu derse.. senin sayende bu kişi silindi bu bana en büyük ithamdır.. haklı ise en büyük günahımdır..
arınmak için elli fırın ekmek yapmak zorundayımdır..

demek istiyorum ki., alan alan(forumlarda) dolaşıp bunu yapmak için gayret etmedim.. açık ifade etmedim.. eden kendini bilir.. ama ifade etmeden yaptın denilebilinir.. bu iddialara karşı sabırla izahatta bulunmak da zorundayım..kaçmam..

uzunca anlattım.. çünkü amacım doğru algılansın isterim..
amacımı aşan işlerim olmuş ise doğru sunulsun bende bunları düzelteyim isterim

enternasyonalforum.; tüzel kişiliği olan bir alan.. burası ile ilgili her eleştiri önemlidir.. yapanın haklılığı-haksızlığı bir yana eleştiri sorgulanıp tartışılmalıdır.. buna zemin sağlanmalıdır.. sonra amaç üzerinde analiz yapılmalıdır..

işte bu nedenle bu sayfayı açtım..

hayriözşen bu forumda benden dolayı yazamıyor olabilir.. ama bu benden dolayı zemini benim forum yetki gücü kullanmam ise bu haksızlıktır.. ahlaki değildir..

daha önce bu tartışmalar yaşandı.. tek tek sabırla verilerle izah edildi.. mesele yetki ise al yetki denildi.. ve yetkisi ile beni banlayabilirken benim yetkilerim yönetici banlamaya kapalı idi.. halen de öyle.. ve kendisi yetkiyi bıraktı..

burada bile haksızlık yapıyor.. bunu çok iyi biliyor.. beni ekürüsü banladı diyor.. oysa banlayan benim.. ve benimle ilgili de değil..
daha ne diyeyim.. dediğim gibi.. kişi engellenemez.. sanalda olanaksız.. ancak böyle gerektiğinde izahatlarla teşhir edilir..

bunun dışında hakkında yazdıklarım.. politik duruşu ile ilgili ve bu politik duruşu temelli kürt özgürlük hareketine karşı ahlaksız yazılarıdır..

politik duruşlara politik çerçevede muhatap olurum.. ama işin içine başka tarz girer ise ahlaki çerçevede muhatap olurum ki., bu da bu şahısla sınırlı değil.. yazılarım ortda herkese aynıdır..

benim böylesi ahlaksız yönelimlerim varsa., buyursunlar verilerle teşhir etsinler..
burada etsinler.. haksızca engellersem forumu itham etsinler..

bu kadar basit..
yapacağı şeyde basit.. benimle ilgili dilediğini yazsın söylesin.. üzerimde tepinsin.. hakkındaki bende olan değerlerin üzerinde tepinmiş olur.. kendi terchidir.. aynı şey benim için de söylenebilir..
ama., bunlara., ne kürt özgürlük hareketini ne ef'yi katmasın.. bu konularda kendisinde ne varsa onu dürüstlük çerçevesinde sorgulayıp ondan sonra sunsun..

bu sayfayı açmaktaki amacım bunu sağlamak.. bu tarzı engellemek.. yada teşhir etmek..
yoksa eleştirilerine engel olmak değil.. amacına değil.. kötü amaçlı da olsa değil.. zaten buna gücüm yetmez.. kimsenin kimseye yetmez..

İstememe rağmen hala tartışılmak istenen şeyler böyle kişisel çekişmelere dönüştürülüyor, birileri sırf bana iyi niyetini göstermek istediği için omurgasız ve ilkesiz olarak niteleniyor. Veda bey, doğrusunu söylemek gerekirse, omurgalıdır. Ama ancak kemiricigiller takımının bir sincapgiller,bir yediuyuklayangiller, bir kunduzgiller familyaları kadar omurgalıdır. Ekimle bir araya gelmişler benim kötü niyetli biri olduğuma karar vermişler. Zaten iyi niyetli olduğumu söyleseler anormal bir durum söz konusu olurdu. O zaman ben bile niyetimden şüphe ederdim.
Veda ve Ekim benim üzerimden en son ahlak dersi verecek, neyin iyi, neyin doğru olduğunu gösterecek kişilerdir. Fasulye kadar itibarları yoktur, ki söylediklerine buna rağmen aldırış ediyorum.

SF'de o yazıyı yazmışsam, che_1955 ve BORGA'nın tiksinti tavırlarına karşılık olaraktır. Çünkü onların o çocuksu halleriyle, o cehaletleriyle, o küçücük hesaplarıyla ancak dalga geçirilir, ciddiye alınmaz. Sor bakayım Marks'a, dedi Borga, Rusya'ya proleter diktası nasıl gelecekmiş? Bu soruya cevap vermemi istediler, bu saçmalığa, bu mantıksızlığa mantıklı bir yaklaşım gösterme mi istediler? Bunu yapmayınca, söylenenleri kaale almayınca, tiksinti bir şekilde program olduğumu söyledi che_1955? Bir saçmalığa nasıl cevap verilebilinir ki, bir saçmalık nasıl eleştirilir? SAÇMALIĞA CEVAP VERMEYE ÇALIŞIN, SİZDE SAÇMALARSINIZ. Tek yaptıkları cahil cahil saçmalamak, kendi kuruntularıyla onu bunu beş paralık etiketleriyle etiketlemek. SF'den kaç kişinin kürsü faresi diye kovalandığını hatırlarım, veda'nın da bunları görmezden geldiğini, onayladığını. Cahillerin, bilgisizlerin, ben söyledim olducuların, hırsızların forumda itibar gördüğünü, yönetime alındığını da bilirim. Kaç kere bu tür şeyler yüzünden banlandığımı da bilirim. Ama herşeye katlandım, neden? che_1955'e yavşamak için mi, forumda rengimi kırmızıya boyadı admin yaptı diye mi? Sadece tartışmak istedim, bir şeyler öğrenirim, bu yalnızlığımdan bir şekilde kurtulabilmenin bir yolunu bulabilirim diye düşündüm. Kendi çevremi oluşturabilirim, kendi arkadaşlarımla fikirlerimi rahatça paylaşabilirim diye düşündüm. Her zamanki bir kuruntuydu, tıpkı forumlarda yazmakla devrimci olduğumu sanmam gibi. Aksine kendimi ne zaman yükseltsem, birilerinin beni aşağıya doğru çekmeye çalıştığını gördüm. Ben onların omuzları üzerinde yükseleceğim yerde, onlar benim omuzlarıma binmeye çalıştılar. Benim üzerimden kendilerini tatmin etmeye çalıştılar. Bana abilik, ablalık, amcalık yapmaya kalkıştılar. Seviyece benden aşağılarda olmalarına rağmen. Herkes ben hocayım dedi, ben öğreteceğim dedi. Kimse öğrenmek istiyorum merak ediyorum demedi. Bende dahilim buna. Herşey basitleştirildi, devrim yapmak, bir cana kıymak, ölmek ve öldürebilmek. Söylenildi, yazıldı çizildi. Beni takip edenler bilir, sadece felsefe ağırlıklı, teorik ağırlığı olan konulara yönelirim. Geçmişte yapmış olsam da partiler, örgütler onlar arasındaki çekişmeler, atışmalar ilgimi çekmez kolay kolay.

SF'den niye ayrıldım? Banlandığım için mi? Hiçte değil. che_1955'ten bütün üyelerin banının kaldırılmasını isteyen bendim, keyfi banlamaların yapılmamasını isteyen bendim, Ekim'in tavrını düzeltmesini isteyende bendim, Borga'ya eğer che_1955'in ona ihtiyacı olmasın 5 dk forumda tutmayacağını söyleyen de bendim, forumun niteliksizleştiğini buna bir son vermesi gerektiğini söyleyende bendim..
Güya che_1955'e çakallık yaptım öyle mi? Sorun bakalım Umut Tunc ve arkadaşlarına ilk önce bana küfürler eden kimmiş, forumlarına daha hiçbir şey yazmadan beni banlayan kimmiş? Sorun bakalım veda'ya che_1955 bu kadar tü kaka biriymişte, kendisi onlarca zaman bunları farkedemeyecek kadar körmüymüş? Aynı şeyi Ekim'e de sorun. Hepsi forumdan banlandıkları için, che_1955 onlara yol verdiği için bu kadar öfkeliler ve akıllarınca, çok itibarları varmış gibi, devrimcilik adı altında birşeyleri teşhir ediyorlar. İşte bunun içindir ki, che_1955 sizin gibilerden çok daha iyidir. Sizin gibi bilgiçlik yapmaz, cahil olduğunu kabullenir en azından.
Umut Tunc mu deseler, veda mı, che_1955 mi? Bin kez che_1955'i seçerim. Marksizm düşmanı olduğu için mi? Hiçte değil. O en azından yazdıklarıyla, yaptıklarıyla kendini ele veriyor. Ama bazıları var ki (Umut ve veda), che_1955 gibilerin üstünden kendilerini aklamaya çalışanlar, devrimciliklerini bu tür kişiler üzerinden sergileyenler, bu laf ebeleri, icraatları olmasa bile mangalda kül bırakmayan forum savaşcıları, bu kendini gizlemekte usta olan zehirli bukalemunlar vs.. asıl tehlikeli olanlar bana göre bunlardır. Sizlere karşı yaptıklarımdan pişman değilim, yine aynı hareketleri yapın, yine yaparım.

Son düzenleme:
Koca koca yaşlı başlı adamlar hiç mi olgunluktan nasibini almamış? Yahu forumlar tartışma alanıdır, ne devrimcilik, ne teşhir yapılacak yerler değildir. Ben foruma bu gözle bakıyorum, benim için forumu kimin yönettiği, ne haltlar çevirdiği önemli değil. Sadece özgürce yazmama izin versin, karışmasın yeter.
SF'ye 2007 yılından beri girerim, orada yaşananların çoğunu başından sonuna kadar takip ettim. Olay şöyledir: Bir kaç kitap okuyup gerçeği öğrendiğini, devrimci olduğunu sanan kişiler foruma girer (buna bende dahildim, aynı yollardan geçtim). Bu kişiler forumda biraz yükseldi mi, sanki sosyalizm yalnızca marksizmin tekelindeymiş gibi onu bunu forumdan dışlamaya çalışırlar. PKK'lilere saldırırlar, anarşistlere sataşırlar, troçkistlere, kemalistlere vs. uzayıp gider. Forumda otorite olmak isterler, che_1955 ile samimi oldukları için, che_1955'in kendilerinden vazgeçemeyeceğini düşünürler (veda bunlardan biridir). Kendileriyle, forumda anlaşamadıkları kişiler arasında, che_1955'in bir seçim yapmasını isterler. che_1955'te mecbur kalıp bu seçimi yapar, banlanan taraf kendini öteki forumlarda SF'yi teşhir etmeye adar.

che_1955'in tek suçu budur. Bu kişilerin che_1955'i bu kadar sorun etmelerinin nedeni de budur. Onlara göre kendileri iyidir, che kötü.. Kendileri ahlaklı, che ahlaksız.. Kendileri devrimci, che şerefsiz..

Che_1955e dedim ki, bu forumu hiçbir grubun eline bırakma.. O da bana öyle birşeyin asla olmayacağını söyledi. Che_1955 ne kadar tiksinti olursa olsun, hepinizden çok daha iyidir.Bazen beni de sinir eder, karşısına alır ama Sizin gibilere onu savunduğum için rahatsızlık duymam, pişman da olmam bu sebeple..

İşinize bakın, SF elinize geçse che_1955'ten beter olursunuz.

Son düzenleme:
sanırım ben bir hata yaptım.. buraya açtığım sayfa amacını aştı.. bunun olabileceğini düşünmedim değil.. ama olması gereken ile olabilecek arasında bir tercih yapmak zorundaydım.. yada zorunda kaldım diyeyim..

bir olumsuz duruma neden olduysan bunu düzeltmekte senin görevindir..

rhadamante.. öncelikle sana sesleneceğim..
bu sayfa hayriözşen ve ef ile ilgili ithamı nedeniyle açılmıştır.. ithamın içinde hangi malzeme varsa onun üzerinden içerik almıştır.. senin yapacağın şey buna riayet etmektir.. elbette varsa bildiklerin yeni malzemeler ekleyerek konuyu açıklamandır..

ama böyle yapmıyorsun.. konu içeriğine hiç değinmiyorsun.. konuyu., vedaya che1955 ve sf ye getiriyorsun

bunların burada açtığım konu ile ilintisi ne!!???

hayriözşen yazına mesaj yazmış.. ef yönetimi dahil., kimse karışmamış.. neden yazdın dememiş., ama sp de veda bu konuda görüş belirtmiş.. söylediği şey de niyeti nedir bilemeyiz ama yazısı açık ve net..
bu durum.. sp içinde ve belirli kişiler ile sınırlı tartışmadır..

örneğin ne ben ne başkası ef içinden buna dair tek kelime etmemiş.. ama hayriözşen kendi aralarındaki "mevzu"ya beni ve ef'yi katıyor..

bunu ilk defa yapmıyor.. daha öncede yaptı.. es geçildi..
Rhadamante. kaybedilecek insanlardan değil. Böyle düşünüyorum. Zaten suatta bunu anlamış.... Eski kulağı kesiklerdendir . Nasıl olsa babilden ümidini kesmiş vaziyette... Şaka şaka....
birde işin içine babili katıyor.. bu yönelime ne denir??

ortalığı karıştırmak denir.. ahlaksızlık denir.

buna zamanında müdahale etmeyen sp ve veda zaman içinde., işte böyle "olayların" içinde mevzu olur..
daha o zaman müdahale edilseydi.. konu ne ef ne ben ne de senin ef de yazman üzerinde dönerdi..

bu şahıs., burada sana destek amaçlı yazdığını söylüyor.. sanki burada sana saldıran var seni korumaya gelmiş.. yada., kendi "izah ettiği" yanı ile duygusallaşmış., "içinden yazmak" gelmiş..

tamam yazdın.. ama orada kalamıyor.. vedanın eleştirisini evirip çeviriyor.. işi bana ve ef'ye getiriyor..

oysa., vedaya vereceği yanıt bellidir.. ben istediğim yerde yazarım diyecek orada kalacaktı.. ama kalmadı.. hiç ilgisi yokken konuyu bana ve ef'ye getirdi..

bende yanıt verdim.. yanıtım da bu ithamı ve yapanın karakteri-amacı ile sınırlı.. ne sp ne sf ile ilgili bir şey yazmadım..

bu şahıs.. hızını alamadı., döktürdü.. banlanmalarla ilgili ylan söylemeye başladı.. yani amacı ef ve ben üzerinden karalama ve bu olaya sp-veda-ef-suat olayı süsü vermeye çalıştı..

veda tekrar yanıt verdi.. olay nedir açıkladı.. bu şahsı itham etti..
şahıs., yanıtlarında hala ben ve ef üzerinde oynamaya başladı.. aleni seni silah yaptı.. her tarafa ateş etmeye başladı..
Ne EF de nede sosyalist F de yazarım. Üçkağıtçı, düzenbaz, kurnaz, fesat,içi kötülüklerle dolu insanların yönetiminde ki forumlar oraları . Öyle ise neyi yazayım, neden konulara girip forumun derecesini ilgisini artırayım.
diyelimki düşüncesi bu.. bunları burada anlatmasına gerek mi? var.. üstelik yazmam diyor yazıyor.. yazdığında bunları söylemiyor.. bu şahıs bunu da hep yapar.. yazmam der yazar.. en son owert olarak sf den banlandı..

yetmedi..... sp de veda ile tartışmasını sana getirdi.. senin banlanmana getirdi..
varsa senin sp de banlanmanla ilgili derdi orada ve de zamanında konu açacaktı.. kendi anlatımına göre bir yerde sormuş., ama yazı yokmuş.. doğru olabilir.. bilemem.. ama ısrarcı olmadıysan onaylıyorsun yada., edilgensin demektir..
aradan zaman geçip., tekrar konuyu ısıtmazsın.. önce susmanın özeleştirisini verirsin.. bu aradaki zaman içinde sp şöyle veda forumu koruyor vs. diye bana saldır.. ama sana eleştiri gelince silahı savunduğun yere çevir.. senin banlanmanı konu et.. buna omurgasızlık denir.. veda da dedi..

uzatmayayım..

sen buraya müdahil oldun.. konular bunlar ama ne "yazıyorsun"
konu ne sf ne che1955 güzellemesi nede veda eleştirisi..
konu.; bir şahsın ef için yaptığı itham..
ya bununla ilgili varsa düşüncen belirtirsin.. ithamı ve sahsı eleştirir yada savunursun..

yaptığın bu değil.. şahsı savunma adına veda yı bokluyor., che1955 i aklıyorsun.. düşüncendir.. bu ayrı ama burada konu bu değil..

yazıma bak.. bu şahıs ile benim aramda yaşanılanlara kendimi de katarak bir şeyler söylüyorum.. derdim.. ef ile ilgili yaptıkları..

sen bu konuda ne düşünüyorsun..!!??
yazmamışsın..
bu şahsın yaptığına benzin döküyorsun.. tartışmaya sf ve ve1955 i dahil ediyorsun..

bana göre yanlış yapıyorsun..

burada yazmana engel bir şey var mı? açtığın konu akışı ile ilgili sorunun var mı.. çünkü konu bu anlamda seninle ilgili..

EF .... Üçkağıtçı, düzenbaz, kurnaz, fesat,içi kötülüklerle dolu insanların yönetiminde ki forumlar

ef de yazı yazmam. Özelikle orda suat egemenliği varken

bu tespitler.. seni ilgilendirmiyor mu!?.. bu şahsın yarattığı "ortam"ın ana nedeni bunlar.. ve senin üzerinden bunu işliyor..

bunlara yanıt vermen gerekirken., konuyu nerelere getiriyorsun..

kısaca.;
sevgili rhadamante.. burada açılan konunun çerçevesi belli lütfen o çerçevede kal..
enternasyonal forumu ilgilendirmedikçe başka forumlarla kişilerle ilgili tartışma yapılmıyor..

ama., kişilerin yazılarından alıntı yaparak politik ve karaktersel analiz yapılabilinir.. ama bu yapılırken., işe forum tüzel kişiliği karışmasın istenir.. yani bu net belirlenemez kırmızı çizgiye dikkat edilsin istenir..

senden kişisel ricam budur..

İlintisini söyleyeyim sana..

Asıl ilkesizliğin Rhadamante konusunda yazdıkların.
Aslında sende bu konuda daha önceleri neler söylediğini biliyorsun.
Yüzünüze konuşmalarımızda bu konuyu seninle konuşmuştuk anımsarsan.
Yok anımsamıyorum dersen Ekim arkadaş sana anımsatabilir çünkü o konuşmalarda o da vardı.
O zaman Rhadamante'nin niyetinin kötülüğünden bahseden sen nasıl oldu da birden bire Rhadamanteye övgüler düzmeye başladın.
En son Sf de yazdığı aslında ben sizinle dalga geçiyorum,sizler beni güldürüyorsunuz şeklindeki yazıları,burada bana veda seninde orada olmanı isterdim diyerek gönderme yapması,sonrada Ef de benim bir yazımdan alıntı yaparak beni kurduğu tuzağın içine çekmek istemesi.
Tüm bunları seninle konuşmamıza karşın sen hala benim bunlardan haberim yok diyorsan sana söyleyecek hiç bir şeyim yok.
Yanıt ver bakalım,Rhadamante'nin forumdan uzaklaştırıldığından haberin olduğunda neden o zaman buna tepki vermedin?
Şimdi mi gerçekleri gördün,gözlerine çekilmiş olan perde bir anda ortadan kalktı.
Veda beni banlamazsa asıl omurgasız kendisidir türünde dolduruşlara ve beni çekmek istediğin tuzağa gelmem.
Sadece sana tek söyleyeceğim YAZIKLAR OLSUN.

Bu konunun açılmasına sebep olan vedadır, ve maksatı da her zaman yaptığı gibi beni, hepimizi, bana sempati ile yaklaşanları böyle kişisel çekişmelere sürükleyerek benden uzaklaşmlarını sağlamaktır. hayriözşen'i savunmuyorum, forumda kirlilik yapmamak için buraya yazma gereği duydum. BEN BU KONULARLA BİR DAHA ADIMIN ANILMASINI İSTEMİYORUM. Bu da hakkımdaki iddialara genel bir cevaptır. Konunu amacından saptırıyor ise başka yere de taşıyabilirim. Bir daha böyle kişisel tartışmalara girmeyeceğim, veda beni ne kadar kışkırtmaya çalışırsa çalışsın cevapta vermeyeceğim. Ona son, en son lafımı söyledim.
Ne hayriözşen'i, ne de seni kişisel olarak tanırım bu son aydır tanımaya başlıyorum ve aranızdaki husumeti bilmiyorum. O ikiniz arasında, beni bağlayan vedanın haksız bir şekilde herkesi bana karşı böylesine çocuksu bir şekilde itham ediyor olması
Son olarak ben bu forumda özgürce yazabiliyorum ve benim üzerimden bu forumu karalamaya çalışan varsa halt etmiş.

Son düzenleme:
rhadamante'ye özel yanıt..1

seni anladığımı belirteyim.. anladıklarımın ötesi içinde., sen istersen., forum üzerinde değil özelde sohpetini yapmayı tercih ederim.. yada gerek yoktur..

bir kaç noktaya açıklık getireyim..
hayriözşen'i savunmuyorum
bunu düzelteyim. savunabilirsin.. benim nasıl tanımladığım benden menkuldür.. savunduğun için sana bakışım değişmez.. sadece olanı gör istedim.. bu demek değildir ki., o haksız ben haklı gibi bir tercih yap.. çünkü benim sorunum bu değil.. yani haklı-haksız tespiti yapma değil..
olayların akışı içindeki duruşlar.. buna bende dahilim..

Ne hayriözşen'i, ne de seni kişisel olarak tanırım bu son aydır tanımaya başlıyorum ve aranızdaki husumeti bilmiyorum.
ne yazıkki benim süreci doğru işletemememden kaynaklı böylesi bir gürüntü var..
hayri ile geçmişimizde paylaşamadığımız maddi manevi bir şey yoktu..
forumlarda yaşanan tartışmalar da bana göre doğaldı.. o şahsın kendşne has duruşu var benim kendime has.. geçmiştede tartışırdık.. ama bunların bu görüntüye yol açmadığını söyleyeyim.. çünkü.. korunması gereken değerler vardı..

ben., bu şahıs çürümeye başladı bende buna paralel onun bendeki değerlerini silmeye başladım diyorum.. ama bu tespitim.. benim içinde geçerlidir.. yani bana da aynısı iddia edilebilir..

isteyen araştırır kendince karara varır.. kimseden teyit istemiyorum.. ilişkilerimde bu şart koşmuyorum.. bunu doğru bulmuyorum.. bu anlamda husumet tespiti benim açımdan uygun değil.. ama benim buna yol açan tavırlarım varsa benim süreci işletiş eksikliğimdir..

veda konusuna gelince.. senin ilk sf'de yazmaya başladığında bende bir sürü düşünce ürettim.. bunu burada yazdım.. ama kesin tespit olarak belirtmedim..

kafamda ne varsa benimle sınırlıdır.. veda kesin tespit yaptı..

bu anlamda., burada veda ile ilgili eleştirilerin dil hariç itiraz edemeyeceğim şeyler.. ama., onların olayla ve seninle ilgili haklı olup olmadıkları noktasında ben kesin karar veremem.. sadece erken karar ve erken analiz-tespit olarak görüyorum..

sana itirazımda bu noktadadır.. bir şeye zamanında görüp müdahale etmezsen., zamanla karmaşıklaşır..
müdahale ederken sonda söylenecek olanı başta söylersen yine karmaşıklaşır.. tutarsızlıklar yaratır..

bir şeyler söylerken., tek yanlı bakarsan da bu sonuçlar çıkar..

benim düşmanımın!! düşmanı!! dottumdur.. benim düşmanımın!! dostu dostum olamaz mantalitesi genetik olmuş..
olaylar-olgular ve kişilerle ilgili bu genetik tarz işletiliyor..

rahdamante'ye yanıt 2

konu dışı ama yazdığın için izninle değinmek isterim.. belki forum işleyişi dışına çıkmış oluyorum ama bu suçu işleyeceğim.. eleştirilere de şimdiden doğru diyeceğim..

Che_1955e dedim ki, bu forumu hiçbir grubun eline bırakma.. O da bana öyle birşeyin asla olmayacağını söyledi.

Che_1955 ne kadar tiksinti olursa olsun, hepinizden çok daha iyidir.Bazen beni de sinir eder, karşısına alır ama Sizin gibilere onu savunduğum için rahatsızlık duymam, pişman da olmam bu sebeple..

İşinize bakın, SF elinize geçse che_1955'ten beter olursunuz.

bu sözlerin çok ilginç.. diyeceklerimi düşünmeni isterim..

sf kendine has bir forumdur.. kalitesi ayrı ama yoğunluk katsayısı çok yüksektir.. kimse buna erişemez.. artı.. kimse bir forumda ayrıları böyle bir arada da tutamaz..

che1955 bunu başarıyor.. dediğin gibi gerek var olanlar gerek ise., sf'ye "muhalif" olanlar bunu başaramaz.. sf'den che1955 çekilsin.. forum kısa zamanda dağılır.. bir kaç foruma dönüşür..
bu bir realite..

iyide bunu sağlayan bir kişi mi? (daha sonra bu realiteyi ve kişinin işlevselliğini anlatacağım ama önce başka bir şey anlatacağım) şimdi virgül koyıuyorum..

örneğin.. sp dağılma aşamasına geldiğinde verin bana "adam edeyim" dedi.. ederdi de.. sf nin yan kuruluşu olarak ikinci büyük!! forum yapardı.. buda bir gerçeklik ifadesi..

ama.. kimse sorgulamıyor..

sp.; sf den kopanların kurduğu forum olduğu halde iyi durumdaydı.. öncelikle oradan kopma olduğu halde sf'yi karşısına alıp kendini var etmeye kalkmadı.. kendi formatını yarattı buradan devam etti.. de.. neden çökme noktasına geldi..

ben katılım yaptığımda analiz-tepitime göre kendine has bir forumdu.. ve olumlu bulmuştum. yönetsel yapının işleyişini de..

sonra geçmiş dahil çok şeyi öğrenme olanağım oldu.. bazı sorunlar yaşanmış.. ama yine de bana göre iyi idi.. o arada sf ile tanıştım.. feleğim şaştı.. ama teşekkür borçluyum.. pek deneyimim olmamasına karşın forum olayını ve karşılaştırmaları yapabilecek deneyim kazanmış oldum..

bana göre., sp paylaşım noktasında nitelikli ve tutarlı devam eder.. sf ise o karakteri ile magazin forum olarak devam ederdi.. niteliği bir olur bir kaybolurdu ama., yoğunluk eksilmezdi..

sp çöktü.. neden niçin ayrı konu.. ama çökmemesi gerekirken çöktü ise bunun analizinin yapılması gerekir.. çünkü bana göre yazık oldu..

sonra.. baktım ki., kendini sf'ye göre konumlandırıp var olmak gibi tarzlar türedi..

sf bu noktada fiske bile almadı.. almazdı da..

geleyim virgül sonrasına..

sf asla çökmez.. çünkü sen bile böyle bakıyorsan asla çökmez.. artı format gereği zaten çökmez.. aynı formatta ve bunu işletecek beceride bir kişi-ekip olursa belki..

che1955 omurgalılardan hoşlanmaz(işine gelmez nanlamında).. aksine sever-sayar ve ayırır. ama işi, gereği hoşlanmaz..

omurgalılara yönelir.. onları idare etmeye çalışır.. bazen ısırır bazen koparır ama çok tavizde vermeye de hazırdır.. sadece işleyişe karışmasınlar omurgalı olma tarzını talep etmesinler.. olmuyor ise., dışlar ama sevgi-saygıyı eksik etmez..

omurgasızlar ve yarı omurgalılar. onun işidir.. omurgasızları idare eder.. yarı omurgasızları da değişik taktiklerle(onore etme ezme taviz verme ama bir omurgasını koparma v.s.)

yani omurgasızlar üzerinde forumu işletir.. bunu çok iyi becerir.. çünkü forum omurgasızlığın forumudur..
yarı omurgalıları da denetim altına alırsa çatışarak-uzlaşarak idare eder..

omurgalı olup da çekilen ve atılanlar dışında sf'den kaçan iki tip vardır.. birisi.; artık gereksinim duyulmadığı için aristokrasiden atılanlar.. bunlar avam olarak kalmayı kabül edemediğinden kaçarlar.. oysa gereksinim duyulduğunda tekrar aristokrasiye dahil olacaklardır.. ya kendilerine bir başka aristokratik alan ararlar yada kendileri alan açmaya çalışırlar.. haliyle sf üzerinden kendilerini var etmeye çalışırlar.. olmadı başka mahlasla dönerler.. bilinirler ama ses çıkartılmazlar

ikincisi.; yarı omurgalı olup da yapısal tepki koyanlar.. bunlar zamanında ses çıkartmadıkları herşeyi sonradan konu ederek., eksik omurgalarını tamamlamaya çalışırlar.. ama nafiledir..
içlerinde kendini yeniden yaratan da vardır.. fırsat bekleyip dönmek isteyen de.. birincileri., özeleştiri verirler ve hadlerini bilirler buradan anlarsın.. ikincileri ise., hadlerini bilmeden konuşurlar.. özeleştiri vermezler.. verseler de bu özeleştiri "gibi" dir.. buradan anlarsın..

dediklerin doğru ama içeriği boş.. öze dokunmuyor.. sen realiteyi söylüyor.. zeminindeki gerçekliklere dokunmuyorsun. benim gördüğüm sf-che1955 güzellemen budur..

kendimce açıkladım.. tartışmaya açıktır.. ama yapmak istemiyorum..

Size daha açık konuşayım. Benim için iyi-kötü, doğru-yanlış, ahlak-ahlaksızlık diye bir şey yoktur. Şöyle yoktur, eğer iyiden kötüden bahsedeceksek bunları söyleyebilmek için kendimize dayanak yaptığımız saltık, kalıcı bir gerçeğimiz olmalı. Ama materyalistlerin hiçte öyle bir gerçekliği yok. Öyleyse bir şeyin iyi-kötü, ahlaklı, ahlaksız olduğunu söylerken neye dayanarak bunu iddia ediyorlar?
Bunun için her zaman bu tür ayrımlar benim için BOŞ, keyfi ayrımlar olarak görülmüştür. Ahlak nedir? Neye göre belirlenir? Devrimcilerden bu soruya cevap veren kimse yok, ama ahlaklılıktan laf açıldı mı aslan gibi kükrerler.
Doğal olarak mantıksız bir şey olarak göründü bana bu tür şeyler. Çünkü hiç kimse bu tür "devrimci değerleri" olduğunu varsayarken dayanak yaptığı şeyi bilmiyor, kavrayamıyor, çünkü öyle bir dayanak noktası yok.
Onun için bu tür ahlak, değer üzerine söylenenler popülist örtüsünü sıyırıp atamamıştır.

che_1955, vedadan veya Umuttan iyidir derken bunu daha ahlaklıdır anlamında değil, "sizden daha sinsi değil"dir anlamında kullanıyorum. Herkes ahlaklılıktan bahsediyor, ama komiktir ki ahlakın ne olduğunu bilen yok. Biri ben ahlaklıyım dese, öteki ahlaksızsın diyor.

Burada che_1955 güzellemeler dizmiyorum, bir zamanlar o forumu bende yönetiyordum. Ve che_1955'in bütün saçmalıklarına bilerek göz yumdum. Benim için Yaver göz yumulması gereken, fazla ciddiye alınmaması gereken, sarhoşun, forum sahibi olduğu için "he" denilip geçilmesi gereken biriydi. Şimdi bu yaptığım ahlaksızlık olarak görülebilir, ama bir kişi bana çıkıp ahlakın ne olduğunu söylesin, dayandığı gerçek temeli kanıtlasın. Ben en büyük ahlaksız olduğumu kabul ederim.

Ben gençtim, bu forumculuk kavgalarına ister istemez alet oldum. Şimdi geriye dönüp baksam, yaptığım şeyler hayatımdaki o hiçlik döneminin, o anlamsızlık, o derbederlik döneminin bir belirtisiydi. Ama şimdi kendi hayatıma anlam veriyor, bütün varoluşçu saçmalıklardan, nihilizmden, bu ahlaksızlıktan kurtulmak istiyorum. Bunu da ancak kendimi tanıyarak başarabilirim. Bunu bütün kalbimle istiyorum. Bir anlamı olmalı bu hayatın, ben buna inanıyorum ve onu arıyorum.

sevgili rhadamante..
sana yanıt vermeyi istiyorum.. çünkü aynı zamanda kandimi de sorgulamış olacağım..

önce ahlak ve normları konusuna değineyim..
Benim için iyi-kötü, doğru-yanlış, ahlak-ahlaksızlık diye bir şey yoktur. Şöyle yoktur, eğer iyiden kötüden bahsedeceksek bunları söyleyebilmek için kendimize dayanak yaptığımız saltık, kalıcı bir gerçeğimiz olmalı.

buradaki ifaden.. muğlak.. iyi-kötü, doğru-yanlış, ahlak-ahlaksızlık diye bir şey yoktur. dediğinde., peki ne vardır sorusunun yanıtı gerekir..
örneğin., makyevel bunun yanıını şöye veriyor.. önemli olan sonuçtur..

ama biliyoruzki., sonucunda doğruluğun bir tanımlanması vardır.. kime göre kimin yararına doğru.. makyevelde bunun da yanıtı var.. toplumun geneline yararı varsa..

ama burada da ya genelin yararına sanılan aslında zararına ise yada azınlığın zararına ise.. sorusu ortaya çıkıyor..

demekki., sürecin işleyişinde kullanılacak tarzlarda ve ortaya çıkacak sonuçlarda bazı ilkeler-normlar önemli oluyor..

zaten sen buna değinmişsin..
eğer iyiden kötüden bahsedeceksek bunları söyleyebilmek için kendimize dayanak yaptığımız saltık, kalıcı bir gerçeğimiz olmalı
evet ama., bunlarda., zaman-mekan ve yarattıkları ile tartışmalı olmayacak mı? .. değişim gerekmeyecek mi?

nasrettin hocanın "haklılık" teorisi gibi.. herkes haklı çünkü durduğun zemine göre haklılık resmedilir..

bana göre haklıyım ama ona göre nerede haksızım sorusunu sormayan.,
ona göre haksızlıklarını ortadan kaldırmadan kendi haklılığını öne çıkartan.,
kişiler., ortak bir haklılık zemini yani ahlak-norm yaratamaz.. burada "kendimiz" temel olmamalıdır..
bunlar ayrı polemik konusu..

Ama materyalistlerin hiçte öyle bir gerçekliği yok. Öyleyse bir şeyin iyi-kötü, ahlaklı, ahlaksız olduğunu söylerken neye dayanarak bunu iddia ediyorlar?
Bunun için her zaman bu tür ayrımlar benim için BOŞ, keyfi ayrımlar olarak görülmüştür. Ahlak nedir? Neye göre belirlenir? Devrimcilerden bu soruya cevap veren kimse yok, ama ahlaklılıktan laf açıldı mı aslan gibi kükrerler.

bu realiteler ayrı polemik konusu.. birincisinde ortaklaşabilecek ahlak-norm arayışı konu ediliyor..ikincisinde kendine göre olan yada tutarsız olan konu ediliyor..

birincisini çözebilsek., ikincisi ile ilgili sorgulama-yargılama yapabiliriz..

örnek vereyim..
doğruya doğru., eğriye eğri demek.. gibi halk deyişleri vardır.. bu söz.; ortak doğrudan da bahsetmez.. kişi önce., kendine göre doğruda tutarlı olmalı der.. olmazsa zaten ortak doğru asla olamaz.. çünkü kişi zaten kendi doğrusunda bile tutarsız..

bir yazımda örnek vermiştim..
yunanistan işgaline anadolu hıristiyan rumu başka bakar., anadolu müslümanı başka..

yunanistanın anadoluya el koymasına işgal diyorsan., zamanındaki el koyma olan osmanlıya da işgalci diyeceksin.. sonradan kurulan devleti de bu anlamda sorgulayacaksın..

mübadele ile 1.500. milyon ve öncesi., kaçanları ile 2. milyonu bulan rum buhar olacak sonra sen buraya "vatanım" diyecek., işgalcilerden kurtulma diyeceksin önüne geleni işgalci-bölücü vs. olarak tanımlayacaksın..
osmanlı işgalcisinin yerine gelen işgalciye itiraz edecek ama aynı şekilde işgalci olan t.c.ye vatan diyeceksin..

bu ahlak-norm varken asla burada balık kokmaz diyemezsin çünkü tuz kokmuş..

materyalistler!!! kimleri kasdettin bu ayrı da., bende metafizikçiler!!! diyeyim.. bir yaratan var ama hem yaratıyor-hükmediyor-belirliyor hemde en boktan düzen yaşanıyor..

allahım seninle bir derdim yok ama yarattıklarınla var..
bu söz aslında bir isyandır.. zemini olmayan ama isyan.. oysa., bu bozuk yarattıklarını kim yaratmışsa sorun ondadır.. başka yerde bunu bilir., burada işletemez..

kaba basit anlatmaya çalıştım..

tutarlılık.. yanlışda bile tutarlılık.. bu başlı başına evrensel bir norm-ahlaktır..
bunda iyi-kötü-doğru-yanlış ahlaklı-ahlaksız ayrımı var mı? ..yok..

ama bir norm-ahlak var..

che_1955, vedadan veya Umuttan iyidir derken bunu daha ahlaklıdır anlamında değil, "sizden daha sinsi değil"dir anlamında kullanıyorum. Herkes ahlaklılıktan bahsediyor, ama komiktir ki ahlakın ne olduğunu bilen yok. Biri ben ahlaklıyım dese, öteki ahlaksızsın diyor.
burayı çoktan anlamıştım.. izah da ettim sanırım.. aynı şeyi söylüyoruz.. benim anam senin ananı kerhanede görmüş hikayesi gibi.. senin ananın orda işi ne?..

burada mutabıkız..

Burada che_1955 güzellemeler dizmiyorum, bir zamanlar o forumu bende yönetiyordum. Ve che_1955'in bütün saçmalıklarına bilerek göz yumdum. Benim için Yaver göz yumulması gereken, fazla ciddiye alınmaması gereken, sarhoşun, forum sahibi olduğu için "he" denilip geçilmesi gereken biriydi.
buraya itirazlarım var.. olayı tam çözemediğini düşünüyorum.. yaptığım açıklamayı ya okumadın ya hızla geçtin..

che1955 saçmalamıyor.. şarhoşken abartıyor ama yaptığı her şeyi bilerek yapıyor..
anırım yanılgın da şu idi.. Benim için Yaver göz yumulması gereken, fazla ciddiye alınmaması gereken, sarhoşun, forum sahibi olduğu için "he" denilip geçilmesi gereken biriydi.
çok kişi öyle sanıp mala el koyabileceğini sandı.. ama., kişileri bu formata sokan yaver idi.. "bir kere olunca" artık geriye dönmekte zor oluyordu.. akıntıya kapılınıyordu..

bu anlamda.,
Şimdi bu yaptığım ahlaksızlık olarak görülebilir, ama bir kişi bana çıkıp ahlakın ne olduğunu söylesin, dayandığı gerçek temeli kanıtlasın. Ben en büyük ahlaksız olduğumu kabul ederim.
ahlaksızca yapan var., çözemediğinden kapılan var.. başka zaaflardn dolayı göremeyen var.. vs. vs.
hepsine toptan ahlaksız denilmez diyorum..

sen aşağıda samimi sözlerini ediyorsun(ama herkes hemen inanmak zorunda da değil bunu kabül edecek sabredeceksin)..
sen hariç... velevki bunu ahlaksızlık olarak yapan oldu...

Ben gençtim, bu forumculuk kavgalarına ister istemez alet oldum. Şimdi geriye dönüp baksam, yaptığım şeyler hayatımdaki o hiçlik döneminin, o anlamsızlık, o derbederlik döneminin bir belirtisiydi. Ama şimdi kendi hayatıma anlam veriyor, bütün varoluşçu saçmalıklardan, nihilizmden, bu ahlaksızlıktan kurtulmak istiyorum. Bunu da ancak kendimi tanıyarak başarabilirim. Bunu bütün kalbimle istiyorum. Bir anlamı olmalı bu hayatın, ben buna inanıyorum ve onu arıyorum.
koyulaştırdığım bölüm çok önemlidir.. teşhisi doğru koyan tedaviyi de doğru yapar..
yanlış yaşam doğru yaşanmaz.,
doğru yaşam arayan düşer-kalkar ama., doğru yaşar..

benim de anlatmak istediğim budur..
kendime sürekli sorarım..

bir yerde yanlış dediğime., başka yerde bazı!! nedenlerle yanlış demiyorsam..
bir yerde doğru dediğime başka yerde bazı!! nedenlerle doğru demiyorsam..

bunu bilmeden yapıyorsam sorun değil.. gösteren olursa hem zaafım nerede bulmuş olur hemde., kendimi düzeltme fırsatım olur.. bu bemin ilerlediğime işarettir..
ama., bilinçli yapıyor ve buna gerekçe yaratıyorsam.. işte bu benim çürüdüğüme işarettir..

demek istediklerim bunlardır..

sevgilerimle..

gençlerin hata yapma hakkı bizden 10-15-20 misli fazladır.. yeterki küçük hatalar olsun büyükleri yaşanmadan geçsin..

ama biz "olgunların" buna hakkı yoktur.. haybeye mi dirsek çürüttün derler.. aslında sen çürümüşsün anlamındadır..

Çok uzun boylu yazacak halim yok ,Zaten suattın durumu ve benim durumum belli. Bu onunla tartışmamı istese de bunu ne yapacak ne durum. ne de gücüm var. Gücüm zayıflıktan değil gerekizlikten,O ne yaptığını herkesten iyi biliyor...

Son olarak ben bu forumda özgürce yazabiliyorum ve benim üzerimden bu forumu karalamaya çalışan varsa halt etmiş. Rhadamante..

Rhadamante..
Beni veda buraya sana yazdığım yazı nedeniyle veda ve suat ''Omurgasızlıkla suçladılar ''Bunlar benim için çok ağır kelimelerdir. Bunu veda yapması hiç kabuleneceğim bir şey değildi. Suat zaten, belli önemsemiyorum...

Bunun için neden yazdığımı ne amaçla yazdığımı açıklamak zorunda kaldım.

Bu kez suat buraya neden yazdığımdan vade ise içeriğinden dolayı bu ''omurgasızlığı yaptığımı ''söylediler. Yani veda buraya yazdığım içerikten suat ise yazdığımdan beni omurgasızlar sınıfına koymak için el birliği ettiler. Bunun bilinçli yapıdığını zanetmiyorum çünkü ikiside bu kadar berbat adam olamazlar. Yada akılı diyelim.

Bu nedenlerden dolayı senin ismin üzerinden bu tartışmanın geçmesini istemezdim ve bu benim tercihettiğim de olmazdı. Ya o zaman bu omurgalık suçlaması karşısında susacaktım yada konuşacaktım. Vedanın bu tarzda ilk yazsına susma hakkımı kulanarak kapatayım dedim ama bu olmadı.

Adamımız müzakere yürütüyor, karışmayın! Bakın lingi.

Bakın...

Bana o suçlamayı yaptıktan sonra peş peşe iki yazım var ve sizi bahse konu yapmamaya çalışan yazım ...Orada sadece Bu foruma size yazdığım yazıyı gösterip ve ne var bunda dediğim yazı .

İkincisi de gelenek arkadaşla tartışması içersinde göstermiş olduğu tartışmada lafı dolandırmaya ve uslup konusunda yazdıklarım. Niyetli söylüyorum ama esas mesele bu galiba... Durup duruken bu'' OMurgasılık '' şabadanak neden ortaya çıktı ki, demek tetikleme var ve bu tetikleme bu yazı olduğu şeklinde yorumluyorum.

Böyle bırakacaktım. Ancak yine o sayfada veda durmadı devam etti suçlamaları genişletti .. Suatta burada genişletiyordu. Bu kez bu forumda durulmaz kararımla süresiz banlanma bölümüne veda Neymiş bu omurgasızlık başlıkla yazılar

Meseleyi tefarutattıyla anlatma ihitiyacını kendimde zorunluluk gördüm.

Burada suattın yazdıklarına ,vedanın yazdıklarının hepsine cevabım var. İsteyen gider okur görür.

Ancak bu durum da gelişmeler senin iradenle olmadığını faklı iradelerin de bu yaşamda olduğunu unutmadan, olanların bu kapsamda değerlendirilmesi en büyük teselim olmakta..

Yaşamda omurgasızlık bu kadar normal olmadı daha...

Sanırım beni anlayacaksın.Yine de Senden özür dilerim. Bunlar olacak şeyler ve bu alemde bol bol oluyor.

Son düzenleme:
Suat arkadaş marksistlerin ahlak vs. anlayışı, tıpkı rönesans Avrupasının kiliseye karşı tutumu gibi. Kendi değer yargılarını karşıtlarına göre şekillendiriyorlar. Misal burjuva ahlaksız, kendileri ahlaklı oluyor. Burjuva gerici, kendileri ilerici; burjuva sömürücü, kendileri ise sömürüsüz bir dünya yanlısı.. Herşeyi bu ikilik çerçevesinde düşünüyorlar, ve bütün bu fenomenler yitip gidici bir şey oldukları için kalıcı olarak gördükleri bir gerçeklikleri yok.. Bir müslümanın ahlakını anlarım, çünkü kalıcı saltık olarak gördüğü bir gerçeği var. Ona inanıyor, ona hesap vereceğini düşünüyor, tavrını ona göre şekillendiriyor. Ama kendilerini bu ikilik, bu karşıtlık içinde var eden bir ideolojinin kalıcı olarak gördüğü ne gibi bir gerçekliği vardır ki ahlak anlayışını oluşturuyor. Marksistler için karşı taraf sömürücü, ahlaksızdır; onlar ahlaksız olduğu için kendileri ahlaklıdır. Dikkat edin kendileri ahlaklı oldukları için değil, onlar ahlaksız olduğu için kendilerini ahlaklı olarak görüyorlar. Şu durumda onlar arasındaki temel ayrım mülkiyet üzerine kurulu olduğundan, mülkiyetlilik, bir metayı sahipleniyor olmak ahlaksızlık olarak görülmelidir. Öyleyse ahlaklı kalmak istiyorsanız, mülkiyetinizden vazgeçin derim bende. Bizim mülkiyetimiz yok demesinler, çünkü mülkiyeti olmayan bir insanın internette işi olmaz. En azından elleri altındaki forumlar onların mülkiyetidir. che_1955 mantık icabı aslen ne ile suçlanıyordu? Forumunu sahiplenmekle. Ama kendisini tam bu karşıtlık içinde konumlandıranlar da aynı şeyi yapıyor. SZ'ye bakın, SP'ye bakın. Burada yapılanla söylenenler arasında bariz bir çelişki var. Mantıkları şudur: Burada benim isteğime, benim değerlerime göre yazmalısın. Benim görüşlerim doğru olduğu için değil, ama burası benim mülkiyetim olduğu için böyle davranacaksın. Bir forum özgür olmalıdır, isteyen herkes küfür etmediği müddetce, başkalarını tehdit etmediği, rahatsızlık vermediği sürece yazabilmelidir. Geçmişte che_1955 bunları binlerce kez dillendiren de bendim. Ama kendisi kabul etmediyse eğer, ne yapabilirim, elimden ne gelir? Ayıya dayı dedim diye beni ahlaksız, kendilerini ahlaklı olarak göreceklerse görsünler. Ama kendilerininde yaptığı ortadadır. İnsaflı olan herkes kolayca görebilir ki, bugün esip gürleyenler, "devrimci değerlerimizi ayaklar altına aldı" dedikleri che_1955'e karşı değerlerini koruyamayacak, savunamayacak kadar acizdirler.

Soruyorum, ahlak nedir? Geçmişte bu soruyu merak edip sormamış, aklına dahi getirmemiş olanların, ne olduğuna, neye dayalı olduğuna ilişkin herhangi bir fikirleri bile olmayanların ahlak savunuculuğu yapması çelişkinin, tutarsızlığın daniskası değildir de nedir?

Sayın hayriözşen, bana olumlu yaklaştığınız için veda'dan bu lafları işittiniz. Size yalnızca şunu söyleyebilirim: veda gibiler, yukarıda bahsettiğim gibi, kendilerini ancak bazı kimselerle karşıtlık içinde düşünebilirler. Onlara göre birbirine karşıt iki şeyden biri doğru, biri yanlıştır. Buradaki çift yanlılığı göremezler, tek yanlı olarak bakarlar olaya. Doğal olarak kendilerini ancak bir şeylere taraf olarak ifade edebilirler. Ahlak anlayışlarını karşıtlarına göre oluştururlar, ideolojilerini, politikalarını hep karşıtlarına göre belirlerler. Çünkü saltık bir gerçekleri, üzerine basacakları sağlam olarak gördükleri bir zeminleri yok. Onlar için A, A'dır, B'de B. Her şey böyledir ve tek yanlılık içerisindedir. Bazen bunlar A=B' diye karşıtlık içerisine girerlerse, veda gibiler hemen taraf olur ve kendilerine doğru olarak görünen tarafı seçerler. Bu doğrularının neye dayanarak doğru olduğu belli değildir, bir sanıdır sadece. Savundukları şeyin doğruluğunu bilmezler, öyle SANIRLAR. Doğal olarak kendilerine benim gibi eleştiri yöneltenleri kişisel bir düşman olarak algılarlar. Maksatları doğruyu bilmek, gerçeği göremek değildir, ama kendi doğrularına karşı olan bu "düşman"ı olabildiğince yıpratmak, o bilindik etiketlerle bu kişiye yaklaşanların "karşı taraf"a geçeceğini söylemektir. Sizde iyi niyetinizin mağduru oldunuz, sizi bir ikilem içerisine soktu veda. Ya bana karşı olan olumlu yaklaşımınızı destekleyecek ve "omurgasız" olarak adlandırılacaksınız, ya da tükürdüğünüz şeyi yalayacak ne söylediği belli olmayan yanar döner biri olacaksınız. Önünüze iki seçenek koydu veda, ne yaparsanız yapın size böyle tavır koyacak.

Son düzenleme:
öncelikle hayriözşene yanıt vereceğim..

hakkındaki tespitlerim.. benden menkuldür kimsenin onaylamasını şart koşarak ilişkilerimi belirlemem.. bunu özellikle defalarca belirttim.. benim için senin algılaman önemlidir.. sen algılamadıktan sonra bana kaç kişi.. hee haklısın demiş önemi yoktur.. burada bu tespitlerime tekrar değinip., kanırtma yapmayacağım..
sadece senden şunu isteyeceğim..

Rhadamante..
Beni veda buraya sana yazdığım yazı nedeniyle veda ve suat ''Omurgasızlıkla suçladılar ''Bunlar benim için çok ağır kelimelerdir. Bunu veda yapması hiç kabuleneceğim bir şey değildi. Suat zaten, belli önemsemiyorum
...

hayriözşen.. beni önemseme beni yerden yere vur ama doğruyu söyle..
ben burada yazdın diye sana nerde omurgasız dedim.. hiç bir kelime-cümle silinmedi.. bul ve sun yada bu iddianı düzelt..
en azından bunu yap... madem ahlak diyoruz önce bunu çözelim..
demişsem.. ben omurgasız ve ahlaksız biriyim..
yazdın diye tek kelimem olmadı..

veda sana eleştiri getirdi.. yine tek kelimem olmadı.. taki sen yanıtında bana ve ef'ye saldırdığında müdahil oldum..
üstelik yine hiç konu değilken., rhadamante ile ilgiliyazarken sataştın yine es geçtim..
Rhadamante. kaybedilecek insanlardan değil. Böyle düşünüyorum. Zaten suatta bunu anlamış.... Eski kulağı kesiklerdendir . Nasıl olsa babilden ümidini kesmiş vaziyette... Şaka şaka....
bu sözler sana ait.. bana laf et kabülde.. bu sözleri sen ediyorsun ben değil.. sana laf eden yok ama sen bunları diyorsun birde araya başkalarını katıyorsun..
hiç birisine yanıt vermedim.. ama durmadın.. en son e'ye laf ettin.. o zaman devreye girdim..
şimdi kalkıp burada yazdın diye omurgasız demişim gibi yazıyorsun..

diyelimki düşüncesi bu.. bunları burada anlatmasına gerek mi? var.. üstelik yazmam diyor yazıyor.. yazdığında bunları söylemiyor.. bu şahıs bunu da hep yapar.. yazmam der yazar.. en son owert olarak sf den banlandı..

burada da ne yazdın diye laf eden var ne sana bu yüzden sataşan..
hem yazmışsın hemde orası berbat niye yazayım diyorsun omurgasızlık budur.. yazman değil..
böyle yaptığın halde yazmana., aşağıdaki gibi yaklaşmışım..
bu şahıs., burada sana destek amaçlı yazdığını söylüyor.. sanki burada sana saldıran var seni korumaya gelmiş.. yada., kendi "izah ettiği" yanı ile duygusallaşmış., "içinden yazmak" gelmiş..

tamam yazdın.. ama orada kalamıyor.. vedanın eleştirisini evirip çeviriyor.. işi bana ve ef'ye getiriyor..

oysa., vedaya vereceği yanıt bellidir.. ben istediğim yerde yazarım diyecek orada kalacaktı.. ama kalmadı.. hiç ilgisi yokken konuyu bana ve ef'ye getirdi
..

işte benim için omurgasızlık budur..
gerçekten.. ilk saldırdın ses çıkartılmadı.. veda laf etti sen yanıt verip orda kalsan olmaz mı? idi.. sana neden burada yazıyorsun diyen mi? oldu da buraya saldırıyorsun..

hayriözşen..
diyelimki ben kötüyüm.. ben şuyum buyum.. ama., hangi vicdan birisini demediği., yapmadığı üzerinden karalamaya müsaittir..

sana burada yeniden hakaret edip., bu ispat ile uğraşmayacağım.. bir gram vicdanın hatrına bak bakalım.. sana burada yazdın diye laf etmişmiyim.. burada yazdın diye üzerinde tepinmişmiyim..
sonra dilediğini söyle..

bu arada belirteyim.. babil ile varsa işin babille çöz beni katma.. varsa veda ile işin veda ile çöz varsa rhadamante ile işin rhadamante ile ilişkilen..

unutma.. veda ile tanıştıran ilişkilendiren benim.. üstelik yaşattıklarına rağmen benim.. veda seni benden sen vedayı benden tanımlama diye yaptım.. artık ilişkiler ikinizin elinde benim burada bir etkim yok.. etkileme amaçlı sözlerim olmuş ise., bana bildirilir.. bende yaptığımı red edemem..
bunu herkes ile ilgili yaptım biliyorsun.. buna borga babil de dahil.. beni uzak tut.. kendi aklın var kendin değerlendir..
kendin paylaştığında dinledim.. ve aramızda kaldı.. halen de öyle olacak..

bundan sonra ne özelde ne buralarda seninle., ne vedayı ne babili ne borgayı ne de bir başkasını değerlendirmem.. sennle bağlarımı kopardım.. tekrar eski t.güleç olduğunda konuşurum..

dediğim gibi.. önce yaptığın bu yanlışı düzelt
nerde yazar nerde yazmaz istediğin zaman yazarsın kimse kimseye karışamaz..

bunu anlamsız tartışma zemini yapma
bunun dışındaki açıklamaların rhadamante ile ilgilidir benim karışmamı gerektirmiyor
....................
rhadamante ..
düşüncelerimi belirtmiştim.. eğrisi doğrusu ile bunlardır.. fazlaca ekleyeceğim şey yoktur.. amacı aşan bir konuma düşmektense bir süre durmayı yeğliyorum..

Esaında uğraşmak istemiyorum ama öyle konuluyor ve arsızca yazılıyor ki konuşmak zorunda kalıyorum.

Suat

sana burada yeniden hakaret edip., bu ispat ile uğraşmayacağım.. bir gram vicdanın hatrına bak bakalım.. sana burada yazdın diye laf etmişmiyim.. burada yazdın diye üzerinde tepinmişmiyim..
sonra dilediğini söyle.. ama doğruyu söyle..
ben burada yazdın diye sana nerde omurgasız dedim..
son yazından

daha beterlerini sayıp döküyorsun ki hiç umrumda değil. Ama madem bunu istiyorsun ben bedavaya konuşmam suat

Al alta yazdıkların senin.

neden konulara girip forumun derecesini ilgisini artırayım
diyor.. ama yazıyorsun.. madem böyle düşünüyorsun gereğini yap.. omurgalı ol ..

Demişmisin... Bak demişsin..

http://www.enternasyonalforum.net/serbest-ozgur-kursu/8794-hayriozsen-hakkinda.html

Ayrıca bunlarıda demişsin..
demişsem.. ben omurgasız ve ahlaksız biriyim..
yazdın diye tek kelimem olmadı.
Bunları diyen sensin suat... bana laf düşmüyor zaten...

http://www.enternasyonalforum.net/serbest-ozgur-kursu/8794-hayriozsen-hakkinda-2.html

Yetermi. ?

İki

Üçkağıtçı, düzenbaz, kurnaz, fesat,içi kötülüklerle dolu insanların yönetiminde ki forumlar oraları .

YÖNETTİMİNDE DİYOR BAK, forumdaki üyeler bir şey demiyorum .Ama ahlaksızlık yapıp bu yönde meseleyi tescillemeye çalışıyorsun. Bu kurnazlık, fesatlık ,içinin kötülüğünü göstermiyormu?

Üç ;

oysa., vedaya vereceği yanıt bellidir.. ben istediğim yerde yazarım diyecek orada kalacaktı.. ama kalmadı.. hiç ilgisi yokken konuyu bana ve ef'ye getirdi..

Vedaya bunu dediğimi görmemen olanaksız. Daha ilk yazımda bunu dedim.Ama kalmadı ,veda uzattı.. Sende denilmemiş gibi sunuyorsun .Yalan yazıyorsun

Bak

Veda ben heryerde yazarım, benim düşmanım yok, hele hele sosyalisttim diyenlere hiç düşmanlığım olmaz. Ne yani burada yazıyorum diye eğer başka yerde yazamayacağımı bana söylüyorsan ,böyle bir kimsenin hakkı yok olmazda. Birey istediği yerde yazar bu bireyin hakkıdır .... Ha hoşunuza gitmezse forum girişinde ilkere bunu da ekleyin o zaman...

Adamımız müzakere yürütüyor, karışmayın! Beşinci sayfanın ilk mesajı...

Yine efyi karıştırmadım seni karıştırdım bu doğru. Ama sen demek ef demek değilmi? Böyle olduğu için hiç ilgisi yokken konuyu bana ve ef'ye getirdi.
diyorsun .

Yahu EF ile benim ne sorunum olacak, burası bir forum sorunu yaratan sensin. Sosyalist forumların olması veya bu tür yerlerin olmasını destekleyen adamım neden EF benim sorunum olsun .Sen git babilin rıza gösterdiği sesini çıkarmadığı SP hackerleyen tarikata forum düşmanlarına konuş Bana değil.

Suat batıyorsun sus . Ben bedava ve haklı olmadığımda büyük bir onurla hatalarımı kabul edenimdir. Çünkü bana bunun güç verdiğini bilirim. Bundan da göcünmam .her ne kadar senin kadar bunu sık sık dilendirmesem de hatamı gerçek benliğimle kabul eden sınıftayımdır.

Benim hakkımda yazma istemiyorum. Konuyu da ordan alıp oraya buradan alıp oraya dolandırma Bitir .. Yazılanlar orta da bırak insanlar ne düşünürlerse düşünsünler . Kendine oyalanacak gerekçeler bulma..

Hoşça kal...

Son düzenleme:
düzensiz suat abi ne olacak bu işlerin sonu ?

suat vicdansızlarla korkaklarla çakallarla

suat teşhir dışlama ve mücadele

Ne oldu suat? Hayriözeşen Hakkında konu gerilere düştü ve gözden kayboldu .Ama cevap veredin? Bir de düzensiz soruyor bunları utanmadan yazıyorsun.

Yok değilmi cevabın.Yukarda linkler ortada.Ayrıca veda da sana bu konuda yazmış Bir diğer noktada açıklamaktan gına geldi artık;Hayri öznene benim omurgasız deme nedenim Ef ye neden yazdığı ile ilgiliymiş.
Oysa bunu kaç kez açıkladım.
İsteyen isteyen foruma yazar.

.veda Neymiş bu omurgasızlık

Hiç bir zaman sana bugüne bu biçimde aleni ve Teşhir dışlama mücadele biçiminde davranmadım ve sen bundan hep yararlandın. Çünkü elime rezillikten başka birşey geçmiyeceğine inandım. Utandım yahu.. Ama sende utanmak yok.... Öyle utanılacak ne yürek nede kafa var... Çamurlar içinde yüzmekten başka..

Ama sen;
Beni ahlaksız,onursuz,kurnaz,çürümüş yalancı,geçmişini inkar eden,pusulayı şaşıran,Kürt düşmanı,çakal gibi sıfatlarla beni kullandın. Bunların hiç bir kanıt göstermeden yaptın. Özel mesaj yazdın buna cevap bile yazdım, neyi neden niçin yaptığımı çok samimice anlattım. Bunu bile görmedin, duymadın işitmedin.

Çünkü elin boş ve Şimdi de susacağımı zannettin. Yani buradan öteye gidemeyeceğime güvendin ama yanılıyorsun işte yazıyorum.. Yüzüne senin nasıl bir oyunlar içinde bulunduğunu yukar da yazdıklarımla belirtiyorum. (yine de'' vicdansız ve korkaklara çakallara teşhir dışlama'' diyemiyorum, ağzımdan kalemimden bunlar çıkamıyor.)

Ne yaptım sana.. Seni nasıl nasıl rezil edeceğimimi düşündün. Seninle uğraşacağımımı düşündün. Bunda benim kişisel ne çıkarım olabilir.? Farklı düşünmek ,konulara farklı yaklaşmak ve eleştirmek insana bu kadar düşmanlık sağlarmı?

Sen neler neleryaptın suat. Bu forumda ne çürümüşlüğüm ne çakallığım ne onursuzluğum nede ahlaksızlığımı döndün döndün durdun. Peşimi bırakmadın. Karşılaşmamak istemediğimi bile ne anlama geldiğini anlamadın. Birde nerde hata yaptım diyor kendini bu bataklığın içinde olduğunu söyleyip ,ama bu bataklığa saplanmamak için çok mücadele verdim diyerek kendini temizlemeye çalışıyorsun.

Halbu ki bataklığı yaratan sensin. Bu da farkıl düşünenlere karşı kendini kanıtlamak kettuğumluğun ,kararlılığını göstermek için yapıyorsun. Ne oldu kararlımısın şimdi bütün alem önünde.Eline geçen ne? Kararlılık öylemi?

Bu kararlılıkmı bana çürümüş ,ahlaksız ,onursuz,çakal ,geçmişini red eden, Özel mesajlarda Gelirim sana yapacağımı yapar, Dilini koparırım gibi cocukça)tehdit savuran. .
Bu kararlılıkmı Kürt sorunu diye Kürt gençlerini beni tehdit etmeye savuran.

Bu senin yaptığını 12 eylül öncesi devrimcilerin adını kulanılarak yapıldığını bilmiyor olamazsın. Senin yaptığında bu...

Sende eğer kararlılık adına bunu yapıyor ve böyle bir yürek taşıdığını düşünüyorsan. karşındaki adamında bir yürek taşıdığını ve o yüreğinde çok kararlı olduğunu düşünmelisin.

Şimdi bunla da bitmiyor Öyle ki yanındakileri de bataklığa sürüklüyorsun.

Düzensiz ve denizheval arkadaşlar. İşte yazılar yukar da suatta burada .. Burada övünç ve haklılık beklemiyorum . Bir egom yok, üzüntüm var. Eğer egom olsaydı suatt bu forumda yazı yazamazdı. Bu forumu tekrar ona teslim eden benim. Merwansertle onu konuşturan ve merwan'a cesaret vermeyen,borgaya omuz vermeyen desteklemeyen hep benim. Tek neden ? Bu forumu yaratan suattı. Yüzünede de söyledim, şimdi inkar edebilir. Hemde merwanın yanıda da bunları söyledim. BU merwana benden umudunu kes demektir. Bu forumda suattı banlayan Merwandı. Banıda açtıran bendim.

Yalan desin suat.

Ama sizlerin durumunun hiçte hoş durumda olmadığını belirtiyorum. Ve bu konuda bunlara tanık olan sizler nasıl vicdanlarınıza söz geçireceksiniz. neden sesiz kalıdınız. Yoksa özel mesajlarlamı saklı gizli düşüncelerinizi beyan ettiniz Yoksa susmayımı tercih ettiniz,hala susuyormusunuz. .

Görmüyormusunuz yukarda kanıtlarla sunulanları.

Evet kendimi çok acımasız buluyorum ama bana acıyan oldumu ? Aynı alanda bulunduğuma Bıçakla gelene bıçkala gitmem ,bu konuda dövüldüğüm de oldu. Hiç bir zaman devrimcilerin yada aynı alanda bulunanların dövüşmesini şi,dete başvurmasını kabul etmedim,bunları küçük burjuvanın ahları vahları olarak gördüm. Bunun için suattın bol bol söylediği ''Bıçakla geleni bıçakla karşılarım anlayışı ''bende hiç olmadı. Olmazda . Ama artık madem öyle bende bu hakkımı kullanıyorum Çünkü karşımdaki bu kadar sabra rağmen her yanımı bıçakla kanıttı.

Bunu sp de gösterdim. En ufak bir açığında o bıçağında bıçağımı çektim. Çünkü orası suattın forumu değildi. İstediği küfürleri koşup karşısındaki konuştuğunda,Sayın heyriözeşen le başlayan banlarım ha... eneternasyonelforum bileme ne editörü karşıma çıkamazdı.

Hoşça kalın .... Buraya suat yazdıkları yalan yanlış şeyler olursa tekrar buradayım .Yoksa bu konularla hiçte ilgilenmek gibi ,konuşmak gibi düşüncem isteğim yok Ama bıçağım elimde...

Son düzenleme:
hayriözşen..
hakkımdaki yazdıklarına yanıt vermiyorum.. çünkü benim için ne düşündüğünün artık önemi yok..

ama forum ile ilgili yazdıklarına açıklama getirmek zorundayım..

. Eğer egom olsaydı suatt bu forumda yazı yazamazdı. Bu forumu tekrar ona teslim eden benim
Yalan desin suat.

bu kadar aleni bir yalana yalan desem ne olacak.. bunları yazabilme "cesaretini" anlamaya çalışıyorum..
Bu forumu tekrar ona teslim eden benim.
forumu ne zaman eline aldın da yani senin oldu da bana verdin..
forumun tek anahtarı var oda merwan arkadaştadır.. bunlar bu forumda senin de içinde olduğun tartışmalarda., yazılmış şeyler ve hiç itirazın oldu mu?

bir forumun sahibi olabilmek için teknik olarak nelere sahip olmak gerekir bilirsin.. ben hiç sahip oldum mu?? oldum ise., Yalan desin suat. :D

Bu forumu tekrar ona teslim eden benim. demekki daha önce ben sana vermişim.. böyle değil ise.; Yalan desin suat. :D

. Merwansertle onu konuşturan
merwan ile konuşmak için sana gereksinim duyduğumu yada senin araya girmeni istediğim bir durum ne zaman oldu..
sen kendindemisin.. bunları yazarken araba kullanabilecek durumdamısın..
ne kadar rahat "yazıyorsun".. yaşanan bir olayda(benim yetkilerim alınmıştı.. hem sahibiyim hem yetkilerim alınabiliyor.. buda ilginç).. ki senin bununla direk ilgin de yok.. ben merwan ile buluşacağım sende gel diyen.. sen mi?idin ben mi?
yok.. sen önce merwan ile konuştun sonra gel sizi buluşturayım "olayı" mı? yaşandı.. Yalan desin suat. :D

benimle ilgili bir sürü yalan-yamlış sıralıyorsun.. es geçiyorumda.. ve merwan'a cesaret vermeyen, ..hep benim.
sözlerini anlamaya çalışıyorum.. merwan arkadaşım bana bir şey yapacaktı da sen mi? engelledin.. burada merwan arkadaşı itham ettiğinin farkındamı?sın.. çünkü bu ifadeni ilk defa duyuyorum.. aranızda benimle ilgili ne tür konuşmalar geçti.. merwan benim için nasıl bir "iyi şeyler" düşünde de sen engelledin haberim yok.. bir yana bu iddiayı ilk defa duyuyorum.. buluştuğumuzda demedin de.. anlatdı isen., Yalan desin suat. :D

belirteyim.. bu tavrın ile bilmeyenlerin aklına bir şeyler soksanda.. merwan ile arama giremezsin.. bunu biliyorsun.. merwan bir gün öğrenir bu sözlerini sana yanıtları verir.. o anda yanınızda olmak da isterim.. :D

borgaya omuz vermeyen
bak bu doğru.. ama anlatım "bozukluğu" var.. bunu iddia eden ben oldum.. borga darbe yapmak istiyor., aramızdaki hukukdan faydalanıp., seni kullanmaya çalışıyor.. sen dinledin ama es geçtin.. ve sana demiştim.. birgün bunu bana sen söyledin.. aleni teklif etti diye(izmir seyahatiniz sırasında sanırım).. bende o zaman mı? anladın yazık dedim..

versen ne yazardı bu ayrı.. verdiğin süreleri ve tahribatları unutmuşun bu daha ayrı!!

Tek neden ? Bu forumu yaratan suattı. Yüzünede de söyledim, şimdi inkar edebilir. Hemde merwanın yanıda da bunları söyledim.
bu forumu yaratan ben değilim.. bunu da çok iyi bilen birisin.. Yalan desin suat. :D

ne kurulma kararında., ne bir araya gelenler aşamasında ben yoktum.. kurulma kararı alan arkadaşlar bana geldi yer alırmısın dedi..
bende anlayışımı belirttim.. bu ilkelerle beraber olurum yada bakar sadece yazarım..

tam 3 ay tartışıldı.. hakkını yemeyeyim.. karar alınmasında ve teknik yanında emeği geçen arkadaşların yanında ben bu süreçlerde hiç bir şey yapmadım.. ama 3 aylık süreçte., içeriği-ilkeleri-formatı-logosu vs.konusunda katılım yaptım..
ama bu benim anlamına gelemz.. katılım yapanlar kadar olabilir ki., bunu da diyemem.. çünkü.; işin teknik vs. gibi ağır hamallık yanlarında katkım olmadı..
bu yüzden yetkilerim hep sınırlı oldu.. hani moderatör derler ya onun kadar.. danışman olmama karşın yetkilerim sınırlı idi..
bunları çok iyive ayrıntısına kadar bildiği halde.. Yalan desin suat. :D

Hemde merwanın yanıda da bunları söyledim.
belirteyim.. merwanın yanında bunları dedin demedin.. bilemem çünkü ben sen merwan varken ben duymadım..
yalan da söylüyor olabilirim.. bunu merwan onaylarsa bir nebze çözümlenir..

BU merwana benden umudunu kes demektir. Bu forumda suattı banlayan Merwandı. Banıda açtıran bendim.
bunu neden dedin bilmiyorum.. sen kendi kafandan bunu "hissetmiş" olabilirsin ama sen ben merwan varken böyle "hislere" yolaçacak ifaden olmadı çünkü yönetimde var olmaya itiraz etmedin.. belki de o sohğeti izleyip., "o" yaşanan olay çözüldü diye kendi kafanda başka çare kalmadığı için "hislenmiş" olabilirsin.. :D bilemem..

bir kere ben senin "hislerin" temelli anlattığın nedenlerle banlanmadım.. banlama olayım sana sarhoş yazıyorsun demem üzerine senin talebin sonucu idi.. kendimi banlayamayacağım için.. merwan banladı.. banı da sen açtıramazdın.. çünkü 3 gün değil 3 ay istedin ısrar ettin.. böyle olmadı ise Yalan desin suat. :D

sanırım.. benim yetkilerimin alınması ile ilgili olan olan olayla karıştırdın.. burada da katkın olamaz.. yetkilerimin alınmasını hep talep ettin.. böyle değil ise., Yalan desin suat. :D

diğer noktalardaki.. hakkımda olan iddiaların ithamların düşüncelerin için bir şey demiyorum.. sana aittir.. dilerim sorgularsın.. önce kendinde olan yanlışları düzenler sonra bana yönelirsin..

bunlar kişisel ilişkilerimiz ve geldiğidurumile ilgili burasının sorunu değil.. burada tartışmış olmaktaki kendi payımı red edemem.. çünkü tartıştık.. bu olmasın diye kim ne çaba gösterdi konusunda kimseyi ikna etmek ve taraf etmek istemiyorum.. sen yada ben.. akıl-vicdan ile çözdük çözdük çözemedik.. arayacağımız her taraf!!tar.. herşeye zarar verir..

bu anlamda..; sadece şunu anımsatayım..

sen değil.. ben... merwan-borga-babil-veda aklıma gelmeyen kişilerle seni tanıştırdım.. ve şunu da demiştim.. gel sen bu kişileri benden değil., kendin tanı kendin tanımla.. seni de benden değil senden tanımlasınlar.. böyle olmadı ise.. başka amaçla!! yaptı isem.. o zaman başkadır.. haller böyle olmamış ise Yalan desin suat. :D

kısaca..
lütfen.. şu forum ve sahipliği noktasındaki iddialarını bir zemine oturt öyle yaz..

forumun karakterini., formatını işleyişini kimin belirlediği yada kimlerin belirlediğini bunun artık kişi-ler değil.,kendi tüzel varlığı olup olmadığı elbette her zaman tartışmaya açıktır..

ama sahiplik başka birşey.. bu teknik anahtar tabu senedi gerektirir.. bende olmadığını biliyorsun.. hal böyle değil ise., bildiğin bir şey varsa açıkla Yalan desin suat. :D

yani., benim üzerimde tepin.. kabül.. ama forum üzerinde tepinmeyi bırak artık..

önemlidir

Bu kararlılıkmı bana çürümüş ,ahlaksız ,onursuz,çakal ,geçmişini red eden, Özel mesajlarda Gelirim sana yapacağımı yapar, Dilini koparırım gibi cocukça)tehdit savuran. .

Bu kararlılıkmı Kürt sorunu diye Kürt gençlerini beni tehdit etmeye savuran.
turan.. bir daha söylüyorum.. bunu hep yapıyor sonra kıvırtıyorsun.. ama yine yapıyorsun..

artık tehlikeli olmaya başladı..

sana gelir dilini koparırım dedim.. neden dedim çok iyi biliyorsun.. bunu dememin nedenleri bizim aramızda.. konuştuk..bunu.. ne kürtlerle ilgili ne forumla ilgili özel yaşamımızla ilgili yazdıklarından dolayı dediğimi biliyorsun..

elbette.. gerekçem ne olursa olsun gelir dilini koparırır dememi bir şiddet eğilimi olarak her yerde konu edebilirsin.. nedenlerini atlayıp da edebilirisin.. neden., ne olursa olsun arkadaşına bu denir-denmez herkes farklı bakabilir.. bunlara itirazım yok.. dilini koparırım söylemimi konu edebilirsin..

bunu söyledim.. red etmiyorum..ama nedenlerini burada açmayacağım.. açtığım zaman gidip koparmak zorundayım.. bana göre çözmüştük.. o yüzden evet dedim.. diyorum.. isteyen istediği gibi eleştirebilir yargılayabilir.. ben savunma yapmayacağım..

ama., Bu kararlılıkmı Kürt sorunu diye Kürt gençlerini beni tehdit etmeye savuran.
artık bunu bırak..

bunu forum ortamında açıkça dillendirdin.. benim yaptırdığımı söyledin.. bunu da konuştuk..
sana telefon edilmiş., kürtlerle ilgili yazılarından dolayı gelir kafana sıkarız demişler ve gülüşmeler olmuş..
sen., ben yaptırdım sanmışsın.. konuştuk.. çözdük sanıyorum.. yok hala benim yaptırdığıma inanıyorsan.. açıkça söyle ama şunu da bil.. yarın hakkımda tehdit ile ilgili bir soruşturma olursa işte o zaman dilini gerçekten koparırım..

sen sanalı ne sanıyorsun.. kişiyi kafaya sıkmakla tehdit etmek suçtur.. azmettirmek de suçtur.. işin içine neler girer bilmen gerekir örgütten ceza almış birisin.. bu dil koparmaya da benzemez kişisel değil..

ayarını kaçırıyorsun..

bana küfretmek mi? istiyorsun..itham etmek mi? beni teşhir etmek mi? bunu yap ama böyle işleri bırak artık..
buyur sayfalar senin.. yaz dök.. ama bazı şeyleri de hesapla bari.. yarın sahiplenemeyeceğin cümleleri kurmadan yapmaya çalış..