Görüş

#1
Merhaba
Yönetime bir görüş belirtmek istiyorum..
öncelikle kimsenin avukatı- savcısı- yargıcı değilim bağımsız bir birey olarak görüş belirmektir.
neden yasaklandı sorgulamasıda yapmayacağım artık bu konuda ne yazık ki internet üzerinden yayın sunan tüm forumlarda bir yasak algısı 12 eylül aratmamaktadır lütfen enternasyonel forum yönetimi ve denetleme ile sorumlu arkadaşlar menkul olarak üstlerine almasınlar genel bir görüştür.
hayriözşen süresiz yasaklanma yerine süreli yasaklanaması son savunması hakkı alınmalıdır.söz hakkı doğan durumlardan dolayıdır
katılımcı olarak paylaşım sunmayabilir, gergin ortamlarda oluşabilir, çirkin argo kelimelerde beyan edilmiştir.. idam mahkumunun bile son sözü sorulur savunması alınır.
her ne kadar aynı fikri paylaşmasamda, görüş farklılıklarımız iki dağ kadar olsada, süresiz yasağın süreli yasağa cevrilip savunma hakkı alınmalıdır
eğer idari heyet gerekli görürse süresiz yasaklanabilir
sadece görüştür kimseye bir emir vermek değildir
yağcılık yalaklık olsun diye yazmıyorum her zaman derim EF özgürlükte +1 dir
ama ismi geçen katılımcının yasaklanması (süresiz)olarak tekrardan düşünülmesini görüş olarak belirtirim
saygılarımla
Düzensiz
 
Son düzenleme:
#2

sayın düzensiz.
hayriözşen süresiz yasaklanma yerine süreli yasaklanaması son savunması hakkı alınmalıdır.söz hakkı doğan durumlardan dolayıdır
öncelikle, bu talepleriniz ve görüşlerinizden dolayı, yöneticilerin niyet okuma hakkı olsa da kimse kesin yargıya varamaz, ifade edemez. bunu belirteyim.

süreli yasaklama için, bir forum çok net ve geçerli nedenlere dayanmadan bunu işletmemesi gerekir.
bu noktada haklısınız.
ama, olayı hayriözşen ve son yaşananlar üzerinden ele alırsanız. sürekli yasaklanmayı eksik algılamış olursunuz.

hayriöşen katılımcı aslında daha önce tgüleç olarak forumda katılımcı idi. bu mahlası ayrıca alarak ve forumu itham ederek yazmaya başladı. ne mahlas değiştirdiğini açıkladı ne de aynı kişi olduğunu. bunu yapma nedeni foruma sorun yaratmaktı. yani, yaptığı suçdu. anlayışlı davranıldı. eski mahlası da silinmedi. şu an geçerlidir.
aşağıdaki linke bakarsınız.
http://www.enternasyonalforum.net/oneriler-ve-elestiriler/3598-enternasyonel-forum.html

sonra hayriözşen olarak devam etti. son yaşananları takip ettiniz.
http://www.enternasyonalforum.net/s...iozsen-hakkinda.html?highlight=hayri%F6z%FEen

burada söyleyeceklerini fazlasıyla söylemiştir. konu sonuna doğru uyarılar da yapılmıştır.
buradaki amaç bu konuyu açan katılımcı amacının ötesinde zeminlere yol açtığını zaten belirtmiş gerekli açıklamaları yapmış. bizlere(yönetim ve katılımcılar) düşen, bu amacı aşan zemini, doğru zemine döndürmektir.
kimseyi yargılama hakkımız yoktur. kimse bu tür zeminlerde kendine taraftar aramasın. bulsa dahi bu forumun nötr duruşunu etkilemez. bizim asıl görevimiz, ortamı olması gereken zemine çekmekdir.

gerekli uyarılar yapıldı katılımcıların gerekli yönelime gireceğini umuyoruz. çok gerekli olur ise bu konuda açıklamalar yapılacaktır.


bu açıklamalara karşın hayriözşen inatla tarzını sürdürmüştür.
Bunların hepsi yalan,düzmece ,samimiyetsizlik ,sahtekarlık. Sen kim geçmiş kim? geçmişi çürümüş olarak görebileceksin. Kendi çürümüşlüğünüğü anlatıyorsun bu sayfalarda.. Bende gösteriyorum...

Sana hayrinin kim olduğunu soran oldumu? Turan turan diye sayıklıyorsun. Bu ilkesziliğin bile ne derece ahlaklı olduğunu gösteriyor...


bu son damladır.
tartıştığı katılımcıya yalancı dese tamam hakaret ettiği katılımcı talep etse de yaptırım gerekçesi olmaz. iddialara bakılır..
siz yada eskiyi veya forumu yönetimi işleyişi vs. bilmeyen kişiler bu yalan düzmece iftira dediği şeyleri anlayamaz, ama yönetim anlıyor. biliyor.

alıntı suat katılımcının son yazdıkları. bunlara yalan iftira düzmece diyor.. oysa orada bir iddia yok bir olay anlatılmıyor. katılımcı kendi duygularını aktarıyor. demekki başka şeylere diyor. çok gerekli olur ise bu konuda açıklamalar yapılacaktır
işte mesele budur.

hayriözşen, forumun işleyişi süreçlerinde yaşanmış bir çok şeyi yanlış aktarmıştır. yanlış tanımlamıştır. buna suat katılımcısı açıklama getirmiştir. 19 nolu mesaj. yönetim adına bu iddialara müdahil olunabilinirdi, olunmadı. çünkü tartışma ilgisiz bir zemine gelecekti. konu hakkında bilgisi olmayan olayları fiilen yaşamamış olan işin içinde olmayan kişiler için uzun verilerle dolu açıklamalar gerekecekti. ve sonunda ortaya çıkacak sonuç hiç de hoş olmayacağı gibi ağır olacaktı. bu anlamda., çok gerekli olur ise bu konuda açıklamalar yapılacaktır
denilip, bırakıldı. ama hayriözşen durmayacağını son mesajı ile belirtmiş oldu. bunca çözüm üretici yaklaşımlara karşın, kan davası sürdürür gibi yöneliniyor ise, buna nüdahale edilir.

belirttiğim linkdeki gibi gelen hayriözşen o zaman gönderilmesi gerekirken gönderilmemiştir. anlayışla yaklaşılmıştır. ama şimdi aynı formata girmiştir. suat katılımcısı ile ilgili düşüncelerine, tasarrufuna karışamayız. ama forumu bu kan davası ile iştigal etmesine izin veremeyiz. dilediği gibi yazmış, itham etmiş, hakaret edebilmiştir. bundan ötesi farklı amaçlar taşır. artı forum ile ilgili sözleri de hoş değildir. red army ve hortis gibi bu forumu bu şekilde olumsuz tanımlayanlar katılım yaparak, burasını onurlandırmamalıdır. yok amaçları yargılamak ise, buna da forum, bir yere kadar izin verir. vermiştir de. dahası ne olabilir.

çok istiyor ise tgüleç mahlası açıktır. buradan devam eder. tarzı aynı olursa aynı sonucu yaşar.

her eleştiri kendi zemini,nde haklılığı baki kalmak şartı ile forumun aldığı karar şudur.

her bir katılımcı, öncelikle kendi katılımları noktasında yaşadıkları sorunlara değinsin, bu sorunların diğerlerine yansıması farklı olmasa gerek. yok, bazı kişilere özel olarak olumsuz davrabıldığı düşünülüyor ise, bu da verilerle belirtilsin. forum hepsine yanıt vermek zorundadır.
diyeceklerim şimdilik bunlardır.
 
#3
Teşekkür ederim..

"her bir katılımcı, öncelikle kendi katılımları noktasında yaşadıkları sorunlara değinsin, bu sorunların diğerlerine yansıması farklı olmasa gerek. yok, bazı kişilere özel olarak olumsuz davrabıldığı düşünülüyor ise, bu da verilerle belirtilsin. forum hepsine yanıt vermek zorundadır.
diyeceklerim şimdilik bunlardır."

hepimiz zaman içinde forumda hatalar yapıyoruz..(bende dahil üslüp ve yazı sertliği istenmeyen sonuçlar oluşturuyor)
güzel yanıda insan olduğumuz için hatalarımız var..
başarılar dilerim
cevap için teşekkürler
saygılarımla
 
Üst