enternasyonel forum

Merhaba Kürtler.

Şimdi bu Kürtler lafına takılanlar olacaktır. Hiç takılmayın çünkü siz Kürtsünüz.

Enternasyonel forum ismi ama enternasyonellikle bir alakası yok. Enternasyonelin tarihini anlatan yazı diziniz varmı bakalım. Ben göremedim gören benim önüme aha al diyebilir bundan onur duyarım..

Yine enternasyonel diyorsunuz bakıyorum hep kürt sorunu ile ilgili yazılar çiziler var. Mahlaslar bile hemen hemen hepsi kürt çağrışımlı. Hemen rahatsızmı oldun gibi üzerime gelmeyin. Hayır neden rahatsız olayım da arada formun özelliğine uygun hani enternasyonelli içermesi gerek değilmi?

Siz en iyisi bu formun ismini değiştirin.

Eleştir öneri diye buraya yazdım.

Bu yaklaşımdan sonra ''Defol git'' buradan dereseniz aşağıda demiş olduğum gibi özel mesajdan yüzüme söyleyiniz.

(forum ismi veremezsiniz..)..... diye bir siteye girdim orada(kişileri sunamazsınız)......Diye biri beni forumdan kovdu. Fakat ben kabul etmedim.

Yine (bir başka forumda yaşadıklarınızı haklı da olsanız burada sunamazsınız).........

Bunları şimdi burada bu yazdıklarım için beni kovabilirsiniz diye yazıyorum .

Kürt mücadelesine inanmadığımı baştan söylemeliyim. PKK'yı eleştirir ,Apdullah öcalanı da eleştiririm,
Marksistte değilim.

Türklerin iktidarda olduğuna inamıyorum. İktidarda olan sermaye, kapitalizim,burjuvazi,oligarşidir. (Okuyucu kendine hangisini uygun görürse o yani..)

Terbiyesizlik yapmam,hakaret etmem .Tabi bu türkiydeki yasalar gibi yuvarlak oldu ama böyle..

Benimle ilgili problemlerini özel mesajdan bana iletebilirsiniz.

Yönetici herkimse git derse giderim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
öncelikle hoşgeldin...!!

sabahları okul başlarken bir "and" okutulur..
türküm doğruyum.. vs...

çocuk türk değil.. çerkes kürt arnavud boşnak ermeni vs. ise..
türküm demekle yalan söylemiş olur..
sonrasındaki doğruyum çalışkanım sözlerindeki doğruyum sözü yalan olur haliyle..
seninkisi de buna benzemiş..:D

Merhaba Kürtler.
Şimdi bu Kürtler lafına takılanlar olacaktır. Hiç takılmayın çünkü siz Kürtsünüz.

buradaki her kişinin kürt olduğunu nerden çıkardın.. örneğin ben değilim..
bela için gelmedim diyorsun ama ilk sözün bela arıyorum diye bağırıyor.. :D

Enternasyonel forum ismi ama enternasyonellikle bir alakası yok. Enternasyonelin tarihini anlatan yazı diziniz varmı bakalım. Ben göremedim

senin göz sorunun varsa forum ne yapsın.. yazılara bakınca görebilirdin.. :D

gören benim önüme aha al diyebilir bundan onur duyarım..
sen cinsinden dolayı onur duyabilirsin ama bizler aha al demekten onur duymayız..:D efendice sorana bir katılımcı arkadaş link verir yada araştırmanı önerir..
.............................. uzlaşma için....
Siz en iyisi bu formun ismini değiştirin. ..:D
ne olsun sence.. hazır sen.. gelmişken..
tiyatroda..., oyun gereği.., sanatçı seslenmiş.., --bana bir at bulun bana bir at verin....--
seyircilerden biri atılmış.. -- eşek olmazmı--
sanatçı ona dönmüş..
--olur tabi ki.. sen gel sahneye-- demiş....
........aynı gerekçe ile..............

bu arada............aynı gerekçe...... bir kuralı da anımsatayım.. okuma özelliğin yok da..
bu forumda bir başka katılımcıya yönelik kişisel saldırı yada benzer şeylerde bulunamazsın.. bir başka forumu burada kötüleyemezsin.. övebilirsin davet edebilirsin ama asla kötüleyemez, eleştiremezsin sorunlarını orada halledeceksin..

gelir gelmez ne "işler" yaptığını anla diye yazıyorum sana..

Kürt mücadelesine inanmadığımı baştan söylemeliyim. PKK'yı eleştirir ,Apdullah öcalanı da eleştiririm,
Marksistte değilim.

bunlardan dolayı sana kimse git demez.. eleştirebilirsin ama hakaret ve asılsız ithamlarda bulunmadan yapmalısın.. marksist olup-olmaman seni bağlar.. forumu değil.. ve karışmaz da..

Benimle ilgili problemlerini özel mesajdan bana iletebilirsiniz.
görüldüğü gibi ne benim ne de bir başka katılımcı arkadaşın seninle bir probleminin olmasına olanak yok.. sen başlı başına kendin bir problemsin.. bu tarzını bırakıp.. forumu izler ve aklı başında yazacak isen....;

Yönetici herkimse git derse giderim... bunu sana kimse diyemez.. bu hakka sahip değil.. forum kural ve işleyişleri bölümü var orayı okursan git demenin nelere bağlı olduğunu göreceksin.. şahsi olarak bunların dışında hiç bir yetkilinin git deme hakkı yoktur..

yazındaki bazı bölümler editlenecek.. özellikle kişilerle ilgili olan ve başka forumlarla ilgili olan.. onun dışında dokunulamaz..

dilerim yazdıklarımı doğru anlarsın ve benim imalarım da editlenir yoksa geçerlidir. her ikisi de bir süre burada kalacak .., ki.., neyi niçin yapacağımız şimdiden anlaşılsın..

danışman
suat

Son düzenleme:
Merhaba suat bey.

O kadar çok şeyden bahsetmişiniz ki sizi bir an serçeye benzettim.Bu durum tek insanda var olan yetenektir değilimi.?

Şimdi ;

Şu ''Şimdi bu Kürtler lafına takılanlar olacaktır. Hiç takılmayın çünkü siz Kürtsünüz'' lafıma karşılık söylediklerinize tek ele alırsak ki şöyle diyorsunuz;.

buradaki her kişinin kürt olduğunu nerden çıkardın.. örneğin ben değilim..
bela için gelmedim diyorsun ama ilk sözün bela arıyorum diye bağırıyor..:D
danışman suat..

Sonunda gülmüşsünüz birde.

(bu arada sizin danışma olduğunuzu öğrendim.Ama sizden korkmuyorum,hani beni atarsınız,kovarsınız filan diye yönetici olsaydınız o başka...Çünkü danişmanlara sadece danışılır. ismi üstünde . Eğer beni buradan kovarsanız yöneticiyi çığnemiş olursunuz. Bunu yapacaksınız diye söylemiyorum. yanlış olmasın. sakın bunu sen yapma derim yani...)

Suat bey

bela aradığımı neden çıkardın. Siz benim ''burasının kürt olduğunu nereden çıkardın'' diye haklı olarak sorurken bende size bunu soruyorum. Hadi buyrun bakalım... Bela çıkarmak istediğimi bu yazı içinde bana gösterin..

Ama bıkın ben size burasının kürt olduğunu göstereyim

Bana gelince; hani şu burada çoğunluğun ve egemen düşünce yapısının Kürt olduğuna ilişkin verdiğim mesaja ıspatına gelince . Ben şahsen buraya gelidm yazıları baktım forumda gezindim ve şunu gördüm. Burası genel olarak Kürt Ulusal Mücadelesi çizgisi içersinde bulunun arkadaşların yeri.. Çoğunluğu Kürt bu arkadaşların bulunduğu yer .

Suat bey bu yalanmı ki ben bedavadan konuşuyorum.

İstersen forumda yayınlanan tüm mesajların dökümünü yap ve bunlardan bir grafik oluştur bak bakalım en çok mesajın hangi konu üstüne yollandığını bul.

Size şöyle bir önerim var; Gelin forumda ki tüm mesajları Kürt sorunu ve diğer (-Dünya Türkiye sınıfsal -) sorunlar diye ortak oturup çalışma metodu koyarak-(çünkü mesajları yukarda dediğim gibi kadegorilere ayrıştırma da hemfikir olmamız gerek baştan. yani çalışma yöntemi oluşturma-) bunu yapabiliriz.

Benim ideam şudur. Bu forum kürt kimlikli arkadaşların yoğun olduğu ,Kürt formudur. Masajlar ve mahlaslar bunun ilk görüntüde bunu verdiği gibi 8forum içeriği)içerikte de bunu vermektedir.

İşte bu anlamda ve bu verilere dayanarak ben ''merhaba Kürt arkadaşlar'' dedim.

Yine ben burasının enternasyonel içerikte forum olmadığını yine bu verilere dayanarak söyledim.

Bunun en basit ölçüsü olarak Enternasyonelin tarihini bile bu forumda olmadığını gördüm. Çünkü aradım.. Ama koca forum belki vardır diye bir ihtimal bırakıp kendime güvenerek -özür dileme pahasına yani- ideali bir kelime ile ''aha burada diye önüme atında göreyim dedim''

Sayın suat, profösörüm diye ortalıkta dolaşanın ne kadar çok olduğu ülkede yaşıyoruz,herşeyin enflasyonunu yaşıyoruz. Ülke tımarahane dönmüş vaziyette kısaca..

Şimdi şu ''aha al '' meselesine de eğilmek gerekecek.

Ama boş ver yukardaki ders sana yeter.

Bak suat bey kardeşim ben buraya kavga etmek için gelmedim Sosyal siyasal konu hakkında farklı düşüncelerimizi sunarız diye geldim. Sizin farklı düşüncelere ihtiyacınız olduğunuzu biliyorum. Yani öyle olması gerek. Ben zaten bu ihtiyaç içindeyim.
......(bir başka forum burada dillendirilmez)....... demiş olduğum gibi ben eğri oturup eğri konuşmam. Doğru oturup doğru konuşurum arkadaş.. darılmaca gücenmece yok baştan söyleyeyim.. Ama küfür yok....

Yanlışım varsa yanlışsam ölde ölem yahu..

Merhaba toolll

Bana neden (teşekkür)şu butonunu basmıyorsunuz (biliyorum ki bu ithamdır ıspatlamam gerekecekse )

Buyrun...

ben de yabanı şeyler yazmıyorum. Hiç olmazsa suat beyden daha yumuşak yazdığıma inanıyorum. Sizin bana teşekkür etmeniz için sert şeylermi yazmam gerekiyor?

sayın hayriözşen..

teorik çatışmada kararlı ama dilde ve yaklaşımlarda yapıcı-uzlaşıcı olma tarzını işletmek gerekir..

bu anlamda..
1- bu forumu nasıl tanımladığınız noktasında düşünce ve algılar sizindir.. böyle düşünüyorsanız.. olabilir diyerek burada bırakacağım.. ama
forumun adını değiştirin.., şu sizde yok vs. gibi çatışmaya yol açacak tarzı da bırakmalısınız..
enternasyonalin tarihi burada yok diye ısrarınıza da bir sözüm olmayacak.. bunu söyleyip buraya kendiniz asabilir bu "eksikliğimizi" tamamlayabilirsiniz.. bu tarz daha yapıcı olur..

2- ve en önemlisi..; sizi uyarmıştım.. bu ne benim ne de başkalarının bir şahsi düşüncesidir. forumun temel kurallarından biridir..
"forumda.., bir başka forum hakkında olumsuz eleştiri yapılamaz.. sadece övebilir, davet edebilirsiniz."
" yine forumda.., bir başka forumda yaşananları buraya aktaramaz ve kişisel tartışmalarınızı da aktaramaz ve de.., burada kişilere yönelik tartışma yapamazsınız"

lütfen bunlara kesinlikle uyun.. bir daha uyarı yapamayacağım..

Bak suat bey kardeşim ben buraya kavga etmek için gelmedim Sosyal siyasal konu hakkında farklı düşüncelerimizi sunarız diye geldim. Sizin farklı düşüncelere ihtiyacınız olduğunuzu biliyorum. Yani öyle olması gerek. Ben zaten bu ihtiyaç içindeyim.

farklı düşüncelere kimsenin itirazı olamaz.. forum olarak tüm katılımcılar memnun olur.. zenginliktir..
ama.., ilk gelişinizde.., siz bu şekilde davranmadığınız gibi bir düşünce de sunmadınız..
1- forumla ilgili eleştirinize itiraz edebilirim ama düşüncenize de saygı duyarım..
bu düşüncenizi-algınızı.., sunuş biçiminize bir bakın.. olumlu mu..??
2- bir başka forumu ve kişileri burada işlememeniz gerekirdi. forum kurallarını okumamışsınız.. bu noktada yaklaşımınız ve diliniz hem o kişileri hemde forumu burası ile gereksiz muhatap kılar.. ve biz haksızlık yapmış oluruz. buna kesinlikle uyun lütfen..
3- (bu arada sizin danışma olduğunuzu öğrendim.Ama sizden korkmuyorum,hani beni atarsınız,kovarsınız filan diye yönetici olsaydınız o başka...Çünkü danişmanlara sadece danışılır. ismi üstünde . Eğer beni buradan kovarsanız yöneticiyi çığnemiş olursunuz. Bunu yapacaksınız diye söylemiyorum. yanlış olmasın. sakın bunu sen yapma derim yani...)
danışmanların yetkilerini de okuyun.. otel girişlerinde yazan danışmanla ve "bilirkişi" gibi danışmakla.., ilgisi yoktur.. danışma işlevi.., yönetsel alanla sınırlıdır.. katılımcıların danışacağı bir merci değildir.. herkesin fikri kendince danışılacak değerli merci sayılır.. bu noktalarda danışma mercii değillerdir ama.., yönetsel anlamda yaptırım uygulama yetkileri vardır.
benden korkmanızın-korkmamanızın bir anlamı yoktur..:D yöneticilerden de....
forum kural ve işleyişine kendi yetkilerinizmiş gibi sahip çıkın yeterlidir.
bu forumda.. korkacak olanlar yetkili arkadaşlardır.. yetkilerini yanlış kullanmaktan korkarlar.. en rahat ve yetkili olanlar ise katılımcılardır..

kısaca..
düşüncelerinizi uygun dil ve üslup ile sunduğunuz sürece bu forumun bir sahibisiniz.. yönetici arkadaşların da amirisiniz.. yöneticiler sizden korksun.. :)

not...; bu forumda.., ne kürtlere ne türklere ne ermenilere vs. hiç bir halka hakaret edilmesine izin verilmez.. yine geçmiş siyasi önderlere de hakarete izin verilmez.. olursa uyarılır yada itirazlar dikkate alınır yada yapan kişiden somut veriler istenir..
eleştirmek ile hakaret arasındaki ince fark ise tartışılır..

sağlıklı paylaşımlar dileğimle..

danışman

R

Rêber Amed

Suat arkadaş tüm gerekli bilgileri cevabı vermiş.Ek olarak belirtmek istediğim burası bir Forumdur Platformdur.Bu forum bir araçtır.(Tartışma fikir belirtme ve bilgilendirme anlamında)Amacımız asla değil.Olmuyacakda.Tüm katılımcılarda bunu bu şekilde idrak etmelidir.Herhangi bir siyasi parti veya oluşuma ait değildir.Tüm kesimleri içerir ve bu tüm kesimlerin Saygı çerçevesinde fikirlerini paylaşmalarına izin verilir.Kürt ulusal hareketiyle ilgili konuların çokluğu Bu forumun o yapıya ait olduğunu göstermez.Buyrun sizde kendi fikirlerinizi sunun.Kimse bunun önünde engel değildir.

Bizimde tek görevimiz Forumun sağlıklı işleyişi anlamında kolaylaştırıcı görevimizdir.Kimsenin kimseden korkmasına gerek yok.

saygılarımla

Merhaba toolll

Bana neden (teşekkür)şu butonunu basmıyorsunuz (biliyorum ki bu ithamdır ıspatlamam gerekecekse )

Buyrun...

ben de yabanı şeyler yazmıyorum. Hiç olmazsa suat beyden daha yumuşak yazdığıma inanıyorum. Sizin bana teşekkür etmeniz için sert şeylermi yazmam gerekiyor?
imzamının en lattaki şu cümleyi çok sevdiğimden veya beni yansıtığından deyil seningibi adamlar için yazadım
sana verecek cevabım olmadığımdan deyil suskunluğum sana cevap verecek deyer bulmadığımdandır suskunluğum
benim teşekürlerim birilerine batıyo teşekür etim diye üçüncü tepki alışım dayanamadım iki kere daha teşekür etim mamoste suat bu tip adamlara cevep vermeyin bu tip adamlar cevap almak kendilerini bir şey sanmak için hertürlü saçmalığa sığınır

Sevgili hayriözşen

Amaç üzüm yemekse buyrun..Yok eğer amaç bağcıyı dövmekse işte orda durun deriz.
Bilgi Paylaşım platformları bir misyon üstlenirler ve misyonlarına yakışak bir çizgide amaçları doğrultusunda ilerlemeye çalışırlar.burasıda öyledir.

Tabi eksikler olabilir eksikleri söylemek bir marifet değil,marifet katılımcı olarak bulunan üyelerin eksikleri gidercek düzeyde paylaşıma katılmalarıdır.
Bu ne forum için nede yönetici dostlar için bir eksikliktir.

Sizin iyi niyetli olduğunuza inanmıyorum.. öyle olsaydınız! forumu ve yöneticilerini türlü saçmalıklarla eleştirip laf kalabalığı yapacağınıza katılımcı olarak fikirlerinizi dile getiresydiniz belkide zihin karışıklarına neden olmazdınız..

By_lenin..

Hayriözşen efendi;
Enternasyonal hakkındaki ipe sapa gelmez görüşleriniz ,forum yoneticileri tarafından yanıtlandığı için o konuya girmeyeceğim.Ancak Komünist forum ile ilgili dillendirdiğiniz krem reklamı için bir kaç kelam edeyim.Bilindiği üzre bu alanlar (NeT) bizim babamızın tapulu mali değil.Buraların mülk sahibide burjuvazidir.Yani sermaye sahipleri.Bu sahipler babasının hayrına sana değil bu lanları kullandırmak ,zırnk dahi koklatmazlar.Burda yazdığın her harfin bile bir karşılığı vardır.Sen o karşılığı ödemediğin zaman neti ancak rüyanda görürüsün.Ki sende bir bedel ödeyip kendine ahkam keseceğin bir ortam yaratmışsın.İster evden -ister internet kafeden gir,elini cebine atmak zorundasın.
Gelelim komünistforuma ve reklamlarına,komünistforum yaklaşık 3 yıldır yayın hayatında olan bir forum.Bu forumun süreç içindeki tüm giderleri tek bir arkadaş tarafından karşılanıyordu.Bizler bir kaç kez üyelere çağrıda bulunduk,ancak tüm çağrılar malesef senin gibi lafa gelince mangalda kül bırakmayan bedavacıların nezdinde karşılıksız kaldı.İyi niyetli olan birçok arkadaş elbette oldu, ancak onlarında öğrenci olmaları bizim açımızdan ekonomik katkı sunmaları etik bulunmayıp bu iyi niyetleri karşısında kendilerin teşekkür edilmiştir.Çünkü onlardan gelecek katkı onların ancak cep harçlıkları olabilirdi.
Bu durum karşısında ya komünistforumun yayın hayatına son vermesi gerekiyordu ,yada maddi anlamda ağır aksakta olsa yoluna devam etmesi.Bu yolardan biride gelen reklam tekliflerine "evet" demekti.Bu konu hem üyelerin hemde yönetimin görüşüne sunulmuş,olumlu ve olumsuz yanıtların tümü değerlendirilmeye tabi tutulmuştur.Sonuçta çok cuzi bir rakam olan ayda sadece 40-50 tl gelirli,bir erklam alma kararı çıkmıştır.Yani senin hayatın boyunca kavrayamayacağın "kollektif üretim" tarzına aldığımız reklamlarla milyon dolarlar kazanıp müdahaleci olmadık.Sadece burjuvazinin bizden talebi olan ücretin en azından bir kısmını yine burjuvaziden tahsil ederek karşılıyoruz.

...................................................

Sayın suat danışman

otel girişlerinde yazan danışmanla ve "bilirkişi" gibi danışmakla.katılımcıların danışacağı bir merci değildir açıklamalarınıza katılıyorum. Zaten ben böyle bir tanımlama yapmamıştım.Yani kapıdan girene yer tarif eden danışmanlık düşünmedim.

yöneticilere yönetsel alanla ilgili karar vermesinde yardımcı olmaları anlamında düşündüm. Bu anlamda forumdan kovma insiyatifini kullanamayacaklarını düşünmüştüm. Ama açıklamalarınızdan anladığım,kovma yetkiniz varmış.
Dikkatli olmakta fayda var yani...

Yöneticilerden her zaman korkmuşumdur. Birde bunlara yağ çekenlerden. Çünkü bizim ülkemizde yöneticilik genelikle gizemcilikle paralel yürür. Yönetici ne kadar gizemci,yaptığı,kişisel aktifelerini seçildiği toplumdan saklarsa o kadar güçlü olur,uluşamaz olur. O toplumla yüz göz olmaktan sürekli kaçar. Liderler bile dikkate ederseniz Mitinglere gelmezler. Onlar,kitle veya toplumun kendilerini yukardan bir yerden -belkide evde oturuyordur- sürekli izledikleri ideolunu vermeye çalışır.

Mesele Mustafa Kemal cumhurbaşkan dönemi özel kalemi olan Hasan Rıza Soyak hatıralarının bir yerined şöyle anlatır. Atatürk tek başına çankaya köşkünde bilordo oynamaktatır. Hasan Rıza Soya'ğa şöyle der'' işte burada tek başıma bilardo oynamaktayım.

Halbuki bende sinemaya,tiyatroya,çarşı pazar gezmek istiyorum. Ama böyle olmak zorundayım.'' der. Esasında her ne kadar bunu Atatürk üzerinden anlatım yaptıysamda ülkemizde -herkesin ülkesi- yöneticilik ve liderlik bu ruh huliyesi içinededir. Sağcısında solcusunda da dikkat edilise bu ruh görülür. Burada ipin ucunu kaçırmadım değilimi ? Sağcı solcu diyerek.

Diğer taraftan gerçekte bir liderin,bir yöneticinin en rahat olacağı yer kitlesi olması gerekirken işin tuhafı yöneticiler kitleden kaçarcasına,sanki onlarla beraber olduklarında avamlaşacaklarmış gibi,onların seviyelerine düşeceklermiş gibi, kariyerleri,saygınlıklarını yitireceklermiş gibi anlaşılır.. Bu sanırım sosyalajik vaka olarak derin kaynaklara gidebilecek konu. Batı toplumlar-Doğu toplumları vs vs gibi.

Mamafi yöneticilerden bu anlamda tırsarım. Ancak bu tırsma yöneticilere kafa tutamıyacağımı demek değildir. Bunu yaparımda. Çünkü yağcılık dünyanın en onursuz işidir. Kişi kendini sürekli aşağılık görür. Güven çirkin bir güvene,fırsatçı güvene dönüşmüştür. Bunu şu şekilde de açıklamak mümkün herkesle birlikte iken dayı tek kalınca pısırık. Yağcılık yapanlarda görülen temel karakterislik budur. Bir de ellerine yetki verilirse bu tiplere ki işte o zaman kitlenin çekeceği vardır.

Daha devam edebilirim ama sanırım bu kadar yeter.

Diğer taraftan bu yazdıklarımı tanınmış bir yazsa ki bu saçmada olsa okur. Ama bunu herhengi birisi -mesela ben--yazsa yüzüne bakmaz. Gerçekte bu burjuvanın ideolojik yönlendiermesidir. Solcusunda sağcısında da bu eğilim vardır. Ama devrimcide olmaması gerek.

Hala bir tek teşekkürüm yok.! ''0 Mesajina 0 Tesekkür'' diyor. Buda beni üzmekte, derin kaygılara gark etmektedir. Bu kadar yazı içersinde hiçmi doğru birşey yazmadım yahu...Üzüldüm...

Forumda ki renk kompizasyonları gerçekten güzel olmuş. Kim yaptıysa Burjuva düşüncesinin ötesine atlamaya (-bu ses hızından ışık hızına atlama gibi) çabası olarak görmekteyim. Komünistlere kırmızı,faşistlere Siyah,burjuvaya da mavi yakıştırılır. Bu da burjuva ideolojisinin solculara verdiği ve kabul ettirdiği durumdur.

Renk çeşitliği türlerin çeşitliği gibi düşüncenin çeşitliliğini yansıtır. Yani doğaya,insanın özüne dönmeyi yansıtır... Bana göre tabii ......

Son düzenleme:
..........................................editlenmiştir................
Danışman arkadaş yukarda yazdığım yazımın kırmızıyla belirlediğim konular hakkında bana bir açıklam yapmayacakmısınız. ?

Şimdi ben bunları yalayıp yutmamımı istiyorsunuz.

Bunlar hakaretler değilimi?

..............................

Danışman arkadaş yukarda yazdığım yazımın kırmızıyla belirlediğim konular hakkında bana bir açıklam yapmayacakmısınız. ?

Lütfen arkadaş benim çakal ve sırtlan ve asalak yaşamımı ıspat etsin yada özür dilesin..

evet bunlar hakarettir.. buna hayır diyecek değilim.. ama.....
foruma girer girmez ilk başlatan ve tahrik edende sizsiniz.. bu forum da dahil diğer iki forumu da tartışma konusu yapan yine sizsiniz.. bu forumu tartışabilirsiniz.. sorularınıza.., sadece yanıt vermekle sınırlı tepki gösterebilirdim ve öyle de yapıldı.. ama diğer forumlarla ilgili sözlerinizden dolayı bir tepkinin geleceği de kesindi ve öyle de oldu..

tepki içinde geçen sözler hakarettir.. bu doğru..
bu durum aynı zamanda başka forumda yaşananları aktarmaktır.. buda doğru..
tüm bu doğruları yaratan da sizsiniz .....buda doğru.. değil mi..

önce tahrik ettiniz sonrada tepkileri cezalandırmamızı istiyorsunuz.. tartışmayı derinleştiriyorsunuz..

görünen odur ki.. bu noktada bir adım atmaz isem ...
benim adaletsiz olduğumu ve çifte standart uyguladığımı ispatlamış olacaksınız.. bu da doğru...

ve ben size anımsatayım.....
burada kurallar.., burjuva adalet sistemi gibi işletilmiyor.. bu anlamda.. yazılardaki hakaretler editlenecek ve konunun burada kapanması sizden istenecektir.. bu işleyiş biçimi.. benim adaletsiz ve taraflı olduğumu düşündürecek ise.. ben buna kabulüm..

benim görevim.. salt kural işletmek değil.. sorunların oluşmasını engellemek ve çözüm yaratmaktır..

bu yaklaşımımı doğru bulmama hakkına her kişi sahiptir.. sorumluluğu üzerime alıyorum.. eleştirilere de açığım..
katılımcılardan bu noktada bir eleştiri ve talep gelir ise.. bu noktada da kendimle ilgili bir yaptırıma da açığım..

kısaca...
bu tarz ve gidişat.. olumsuz zeminler yaratacaktır..
özellikle size sesleniyorum.. bu yaklaşımlarınızı ve dürtmelerinizi bırakıp, düşünce paylaşımı moduna lütfen dönün..

sizin şahsınızla ilgili hakaretleri editleyeceğim.. ama ne tartışıp, ne savunacağım.. ne de yaptırım anlamında yetki kullanacağım.. konunun burada kapanmasını diliyorum..

tekrar edeyim..
bu tarzımdan kaynaklı tüm hatalı durumlar şahsıma aittir. sorumluluğu ve sonuçlarını şahsım olarak üstleniyorum..
dilerim çözüm yaratılır..

danışman

not..; bazı yazıları şimdi gördüm.. geç müdahale anlamında forumdan özür dilerim..

Son düzenleme:
tepki içinde geçen sözler hakarettir.. bu doğru..
bu durum aynı zamanda başka forumda yaşananları aktarmaktır.. buda doğru..
tüm bu doğruları yaratan da sizsiniz .....buda doğru.. değil mi..

benim adaletsiz olduğumu ve çifte standart uyguladığımı ispatlamış olacaksınız.. bu da doğru...

benim adaletsiz ve taraflı olduğumu düşündürecek ise.. ben buna kabulüm.. Buda doğru

benim görevim.. salt kural işletmek değil.. sorunların oluşmasını engellemek ve çözüm yaratmaktır.. Bu da doğru

bu yaklaşımımı doğru bulmama hakkına her kişi sahiptir.. sorumluluğu üzerime alıyorum.. eleştirilere de açığım.. Bu da doğru

bu tarz ve gidişat.. olumsuz zeminler yaratacaktır.. Bu da doğru
özellikle size sesleniyorum.. bu yaklaşımlarınızı ve dürtmelerinizi bırakıp, düşünce paylaşımı moduna lütfen dönün..Buda doğru

sizin şahsınızla ilgili hakaretleri editleyeceğim.. BU da doğru

ama ne tartışıp, ne savunacağım.. ne de yaptırım anlamında yetki kullanacağım..Buda doğru

konunun burada kapanmasını diliyorum..Buda doğru

Sayın danışman kırmızıyla belirginleştirdiklerim ve benim yazınıza eklediklerim de benim doğrurularım olsun

En son özgürlüğü ifade eden mavi ile belirgenleştirdiğim ise ikimizin doğrusu olsun

Yani burjuva özgürlüğü anlamında uzlaşı. Sosyalist özgürlük anlaşın da ise, inşallah gelecekte olur diyelim..

Tamam...

Ama bir insani dayanışması olarak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Günahları böyle üstlenmeyin birikim yapar altında kalabilirsiniz. Neyse insanca dayanışma mahiyettinde bu son söylediklerim..

Son düzenleme:
Ama bir insani dayanışması olarak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Günahları böyle üstlenmeyin birikim yapar altında kalabilirsiniz. Neyse insanca dayanışma mahiyettinde bu son söylediklerim..

sayın hayriözşen..
ben günahları üstlenmiyorum.. işlemiş olduklarıma itiraz edemeyeceğimden haliyle üstümde kalıyor.. ayrıca.., bir çözüm yaratacak ise.., bu yük.., yük değildir.. forumun bana verdiği yetkiyi kollektivizm adına işletmektir. zorunluluktur yani.... yoksa bu yetki neden verilsin.. ayrıcalık yaratacak ise.. ben istemem.. farkında olmadan oluyorsa benim günahımdır..
çözümler ise hepimizindir.

birikim yapar altında kalabilirsiniz
sanmıyorum.. elbet bir çok katılımcı arkadaş elimden tutup kaldıracaktır.. hatta siz başlamışsınız bile.. :)

yaratıcı paylaşımlar ..
danışman

not..; müzik için özel teşekürler çok güzel..

Son düzenleme:
''1 Mesaja Tesekkür Edildi ''

Nihayet 1'incik teşekkürü alabildim.. Tolll adlı mahlas lütfen ,kıskanma,çalış, seninde olur.. Özellikle teşekkür vermemek için direniyorsun ama,gördüğün gibi danışmandan teşekkür aldım. Bu bir on beş teşekküre bedeldir değilmi.?

Şimdi yine birşeyleri açıklamam gerekecek. Bu aman yanlış anlamasınlar diye yazma işinden bıktığımı söyleyebilirim. Bu yukarda ki yazıyı yazınca değerli tolll ''şimdi özellikle teşekür etmemek için direndiğimi nereden biliyorsun veya bunu neredn çıkardın kardeşim'' diyebilir bana.. ''ıspatla,!! ıspatla !! sana özellikle teşekkür etmeme direncini'' diyebilir. Haklıdır açıklamam gerekekiyor.

Şimdi ben bu foruma ne zaman yazı yazsam, daha yazı bitmeden bir bakıyorum bu -tooll mahlaslı bay başımda bittiyor. Buna çok tanık oldum. Eee ilk okuyan bu olduğuna göre ve bende tabi kendime göre iyi yazdığımı düşünerek tool mahlaslı üyeden teşekkür bekliyorum. Ama bir türlü vermiyormuş gibi geliyor bana . İşte bu durum bende, vermemek için direniyor bu mahlas düşüncesini oluşturdu. Ve işte bu nedenle şimdi ben ''Özellikle teşekkür vermemek için direniyor '' yargısı ve düşüncesini oluşturdu..

Tüm bunlar yanlış olabilir. Yanlışta düşünüyor olablirim. Ama düşünmenin suç olmadığını,hiç olmazsa saçma sapan bir şey olabileceğini ve böyle bile olsa özgürce düşünceleri söyleme hakkına inanıyorum.. Yok efendim bu düşünceler suçtur, yok efendim bu düşünceler suça teşviktir. yok efendim bu düşüncelerle bir araya gelen, (KCK mesela) şuç örgütüdür,gibi yaklaşımları hiç sevmem. Ya da yok efendim sen bu adamı düşüncelerinle tahrik ettinde o da sana yumruğu çaktı gibi yaklaşımlar bizden uzak olmas gerek..İŞte bunlar bana göre sosyalistliğin, devrimci olmanın yollarına çıkan engellerdir.. Bu özgürlüğk kulvarına ne kadar girdiğimizi, yaptığımızı soracak olan varsa,olabilir. Hemen düşüncemi söyleyeyim fırsatı kaçırmadan. Bir ot boyu kadar bile değil efendiler.. Bende,bende dahil.. Tabii bura arabesk yapmaya gerek yok. Ama valla bana öyle geliyor.. Derseniz ki ya bu durumdan kurtuluş mümkün mü? Evet, çok canlı ve kanlıca evet. Zaten bu olmazsa kara toprağa gömsünler yahu, yaşamanın hiç bir anlamı olmazki ....

Şu gösterimde olan AVATAR filmine gidenler ''bu yöneticiler bizi kandırıyormuş''duygusuyla dışarı çıkıyormuş. Demek toplumun geleceğe yönelik inancı kalmamış.

Son düzenleme:
........................ alttaki tarzda devam etmenizi rica edeceğim.............

Danışman suatta söz verdim. o konu ile ilgili bahsetmeyeceğim. Kapalı kapılar arkasında da konuşmam,dedikodoyu sevmem. Yanlış anlama sen seviyorsun demiyorum. Bunu ıspat edecek gücüm olsa derdim merak etme..

Neyse bırakalım bu tür kısır tartışmaları ....