doğu perinçek ve "armutlar oldu silkele düşer" taktiği

#1
Bu zafer, doğru önderlikle kazanılacaktır.
Birincisi, Milli Hükümeti kurmak için, Ulus Meydanlarını iktidar hedefli bir siyasal örgütlenmede birleştireceğiz. Bu iş, dernekçilikle olmaz, particilikle olur.
Tekrar pahasına önemi nedeniyle bir kez daha vurgulayalım: Bugün CHP, MHP, İşçi Partisi, DSP, AKP’nin yurtsever kitlesi, ÖDP ve TKP ve partisiz yurtseverler, AKP iktidarını yıkmak ve Milli-Halkçı bir hükümet kurmak için birleştirilecektir.

Bakın bu kuvvet, zaten Ulus Meydanlarında birleşiyor. Türkiye’nin bütün Ulus Meydanlarında 29 Ekim günü toplanan kitlenin kimliğini araştırınız, yukarda sayılan siyasal örgütleri bulacaksınız. (doğu perinçek)

doğu perinçek kimdir?.. kimin "elementi"dir.. biliniyor.. derin devletin., bir kanadı ile yıllarca ilişkili olarak türkiyesolu içinde., dezanformasyon-deformasyon işleri ile örgütlenebilmiş., ve türkiyesolunu bir çok zeminlerde de etkileyebilmiştir..
bu yüzden., diline dikkat edin.. Bugün CHP, MHP, İşçi Partisi, DSP, AKP’nin yurtsever kitlesi, ÖDP ve TKP ve partisiz yurtseverler, AKP iktidarını yıkmak ve Milli-Halkçı bir hükümet kurmak için birleştirilecektir.

birleştirilecektir. buradaki vurgu.. yapılmaya başlanan ve mutlak başarılacak bir işi ifade ediyor..
öneri değil., beklenti değil., olması gereken vs. değil.. "birleştirilecek"., yani yapılıyor demek istiyor..

ikinci vurgu ise.; 29 Ekim günü toplanan kitlenin kimliğini araştırınız, yukarda sayılan siyasal örgütleri bulacaksınız. burada da., bir realiteyi anlatıyor.. saydığı ve "özellikle" saymadığı bir çok siyasal örgütlerin., tabanı., ya bu mitinglerde yer aldı yada., açık olmasa da destekledi.. olumladı.. "imamları" da buna zemin hazırlayan ideolojik argüman ve manüpleleri uzun süredir işliyordu..

doğu perinçek.; bu sözleri neden söyledi??
türkiyesolu içindeki olumsuz empatisel konumu bilindiği halde bunu dillendirmesi., olacak olanın olmasını engeller gibi düşünülebilinir.. ama işin aslı bu değildir.. halk dilinde., "olmuş.. bir silkelesen düşecek" diye bir söylem vardır.. yine., birileri., bir şeye "utangaç" dönüşüyor ise., onu şimdiden gösterir isen., "itirazları" aslında dolaylı savunma yaparken olayı meşrulaştırmaya hizmet eder..

perinçek bunu hep yapmıştır..

3 dünya teorisi ile aydınlık bir atak yapmış., ve türkiyesolu içinde etkili taraftar yakalamıştı.. bu taraftarlık., aydınlık hareketine yaklaşmak olarak olmasa da., karakterine yakınlık ifade ediyordu.. aep bu noktada 3 dünyayı red etti zevahiri bir yerinden kurtarma olanağı doğdu.. ve 3 dünya red edilirken., onun içinden çıkan ve ona zemin olan.. sosyal emperyalizm teorisi kabül edildi.. perinçek., bu duruma.; utangaç 3 dünya savunuculuğu demişti.. çok da doğru idi..

sadece., sscb üzerinden bir emperyalizm tanımı olur mu? kapitalist olmadan emperyalizm olur mu?.. sosyal-faşizm-şövenizm yada sosyal-emperyalizm gibi tanımlar., lenin'den çıkmadır.. ve bu tanımları kapitalizm içerisinde söyler.. yani sosyalist görünen ama aslında kapitalist olanlar anlamındadır.. bir ayrı sistem değildir..

70'Li yıllarda yaşayanlar bilir.. emperyalizme ve sosyal emperyalizme karşı diye and içilirdi.. yani ikisi sanki ayrı bir sistem gibi ifade edilirdi..

ayrı bir sistem ise., 3 dünya teorisini de kabül etmek zorundasın.. perinçek bu zeminlerde yüklendi ve., halkın yolu ile halkın birliğinin kurmaylarını "kafaladı".. elbette bu süreç bir dizi (gizli)görüşmeler üzerinden bu sonuca vardı..

anlayacağınız.. perinçek., o zamanda olmuş armutları gödü ve silkeledi.. zaten "armut dibine düşer"miş.. yani aslına rücu yaşandı.. türkiyesolunun bu armutları tekrar., cumhuriyetçi-ulusalcı oldu..

doğu perinçek bunları dedi.. nasıl der.. bu partilerle perinçek arasında "dağlar" var.. denilebilinir.. ama yalçın küçük ile perinçek arasında da "dağlar" vardı..
dağları dağlara bağlayan., gerilla yollarıdır.. doğal patikalardır.. yada., zamanında inşa edilmiş., viyadüklerdir.. perinçek ile bu bahsi geçen ve de geçmeyen ama aynı olan türkiyesolunun bu armutları arasında., ortak viyadükler vardır..

ulusal kurtuluş savaşı., devrimci kemalizm.. cumhuriyet değerleri vs. vs. bu dil bu ideolojik zeminler.. perinçek ile ortak noktalardır.. bunlardan ne kadar uzaklaşırsan., perinçek çizgisinden o kadar uzaklaşırsın.. ne kadar yaklaşırsan., o kadar ortaklaşırsın..

şimdi..; adı geçen., tkp-ödp bu konularda., perinçek ile ne kadar uzak.. dı.. 80 sonrası ne kadar yaklaştı.. buna bakacaksınız.. tesadüf olmasa gerek..

sodep(yani devlet solu!!) içinde tüm türkiyesolu vardı.. sonra., sodep-ler "değişti" ama., açık-dolaylı yer almalar devam etti.. bunlar seçim ortaklıkları.i, yada politik ortamda ortak ilkelerle ortaklıklar da değildi.. aleni., "sen sen olarak" değil., "sen olmadan" destekti..

akp bir "gerekçe"dir.. akp karşıtlığı üzeridnen., cumhuriyet savunusu., en doruk noktasını referandumda buldu.. hayır oylarının., %90'nı., chp-mhp kitlesi iken bu oran sol sayıldı.. sol muhalefet sayıldı.. chp karakteri atlanıp., aynı karakter olan mhp oyları azınlık sayıldı.. ilk olgunlaşma aşaması budur.. sonra düzenli olarak işlemeler-kodlamalar başladı..

demekki perinçek.; armut olgunlaştı.. bir silkeleyeyim bakalım.. ne olacak? ne kadarı düşecek ne kadarı dalda direnecek., misyonunu işletiyor..

bu gelişme içinde adı sayılmayanlar var.. ama duruş olarak., dhkp., ödp nin de ötesinde.. radikal geçmişine dayalı., "radikal" hamaset politikalarının içinde., devletçi-ulusalcılık sırıtmaktadır.. perinçek bu "kesimleri" saymamış.. bilmediğinden görmediğinden değil.. bunların işlevi ayrı.. bunların cinsi ayrı.. ayrı kanalda iş yapacaklar.. bu yüzden..

ben "fotoğrafı" böyle analiz ettim.. anımsatayım.. 10 kasımda., evrensel kurnazlık yapıp., "anılıyor" demiş., sanki bir haber sunuyor ayaklarında 10 kasımı anmıştı.. birgün ise direk "anıyoruz" demişti.. aydınlık o zamanda., bunları., utangaç kemalistler diye dürtmüştü.. "savunma"ları okuyun.. bu dürtme olayına da aynı olacaktır.. demek istediğimi daha iyi anlarsınız..

bir başka argümanda., batı emperyalist blok ve doğu güçleri yada rusya liderliğindeki muhalefet vs. söylemleridir.. ek olarak da., 1. cumhuriyet ve "yıkılmasına"!! tepki ile., "yerine gelen"., 2. cumhuriyet ve gericilik., emperyalizmin uşaklığı söylemleridir..

üst üste toplarsan., karşına avrasyacılıktan tutun., devletçi-ulusalcılık., vatanserlik dahil perinçek çizgisi çıkar..

işin daha konuşlamayacak ama sorgulanması gereken bir yanı da., perinçek neye? dayanarak., birleştirilecektir. diyor.. atıyor mu? yoksa., bildiği bir şeyler mi? var.. bizim bildiğimiz chp ile bir şekilde ortaklaşma çalışmaları., vatan cephesi çalışmaları., yurtseverler cephesi çalışmalarıdır.. bilmediğimiz ise., bunların aralarında., dolaylı-direk ilişki var-yok!! budur.. chp ile ilişkilenme noktasında., var.. ama daha "derin" olanlar hakkında yok..

zaman herşeyin üstünü açan bir fırtınadır.. tarih okuma ise., ya bunun üstünü tekrar örtme veya başkaca şekle sokma., yada., teşhir etme işlevleridir..
 
Son düzenleme:
#2
bu konuyu., solplatform'da gördüm.. bu anlamda., öncelikle konuyu taşıyan veda mahlaslı katılımcıya özel teşekkür ederim.. ama özel bir de eleştirim olacaktır..

Zaman geçirmeden ÖDP ve TKP den bu konuda acil bir açıklama yapılması gerekiyor!
Bu açıklamanın takipçisi olacağız!
Hep söyledik,YURTSEVERLİĞİN sonunun varacağı yeri!
veda

sevgili veda., neyin? takipçisi olacaksın.. ödp-tkp'nin utangaç ulusalcığının mı? yoksa. perinçek sözlerine verilecek kıvırtma savunmaların mı?

birincisi için takipe gerek var mı? bangır banır bağırıyorlar.. ve sen bunları eleştiriyorsun.. yani görüyorsun..

ikincisi ise.; ulusalcılık kulvarında dörtnala koşanları perinçek., madem aynı kulvardayız.. ortaklaşacağız.. yani birileri bizi ortaklaştırıyor.. diyor.. bunlar ne diyecek.. biz koşmuyoruz mu?.. buna kıvırtma denir.. en fazla.. bizi birleştiren yok.. biz seninle ayrıyız.. vs. vs. derler..

bu konuda da., ödp ve ulusalcı kanal., odatv "ilişkileri" biliniyor.. birgün yazı kurulunun kurmaylarının 2000'li yıllarda aydınlık basınında staj yaptı bu da biliniyor..

tkp zaten 30 ağustos ve generaller konusunda tescilli.. bence neyi takip etmen gerektiğini sen biliyorsun.. ikinci mesajında belirtmişsin..
Bir araları SOL.ORG da yazan,YURT GAZETESİ yayın yönetmeni Merdan Yanardağ,bu kanalda program yapıyor.

Yine eski YARSAV Başkanı,Emin Ağaoğluda Ulusal Kanalın müdavimi.
Biliyorsunuz malum zat,aynı zamanda SOL GAZETENİN de yazarı!

Neler oluyor!
Tüm bunlar tesadüfi mi bir araya geliyorlar.
Yoksa bizim bilmediğimiz gizli pazarlıklar mı var!
Doğu Perinçek'in yaptığı çağrının altı dolu mu yoksa!
veda


solhaber yazarları birgün de yazıyor.. muhalefet.org da yazıyor.. sendika org. da yazıyor.. halkevleri de bu cemaat içinde.. vs. vs.

bir kanber(dhkp-tkip vs. gibileri) yok.. onlarda dışardan aynı yolda "yürüyüş" içinde.. dolaylı destek veriyor..

takip edilecek şey belli.., türkiyesolundaki bu "netleşme"dir.. bu takip edilmelidir..

not..; perinçek çağrı yapmıyor.. aleni birleştirilecek diyor.. yani birileri bu işleri yapıyor demek istiyor.. sanırım atlamışsın..

bu eleştirimi dostça bir eleştiri olarak kabül et.. :)
 
Son düzenleme:
#3
yakında imamların kıvırtmalarını okuruz.. yada inönü taktiği yaparlar duymamazlıktan gelirler.. ama yaşam bunu es geçemez.. bu anlamda "cemaat"den çıkacak zurna sesleri eşliğindeki kıvırtmalar da önemlidir..

konu solplatformda açılmış.. ilk kıvırtmada.; ideolojilere tanımlara., ters taklalar attırma., fili tuttuğu terden tarif etme., ustası ve de kürdofobisi yüksek., hayriözşen'den gelmiş..

ibretlik bir kıvırtma..
Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık hesabı. gerçekte ÖDP,TKP kendi kanalında gidiyorlar. Doğu kendine buradan pay çıkarmakta. Böyle yaparkende resmiyet kazandırmaya çabalıyor.
önce sormak gerekir.. aşağısı olan sakal.; ne sakalı.. yukarısı olan bıyık.; ne bıyığı ki., ikisine de kıyamıyor.. :D
ve en önemlisi ödp-tkp'nin ilerlediği kanal ne..

doğu buradan kendine pay çıkartmaya çalışıyormuş!!! ama arkadan gelen cümle bu değil diyor.. Böyle yaparkende resmiyet kazandırmaya çabalıyor. neye?? resmiyet kazandırmaya çalışıyor.. ulusalcılığa mı? yoksa bu birleştirme işlerine mi?..
ulusalcılığa ise gerek var mı? bangır bangır bağıran bunlar.. perinçek sussa da bağıracaklar..
birleştirme işlerine ise., demekki ortada gayrı resmi bir iş var bunu resmileştirmek için açığa çıkartıyor.. hayriözşen., merdi kıpti gibi yazmış.. :D

hayriözşen kıvırtmasının bir de patalojik yanı var..
Bu durum kürt siyasal duruşunda da vardı.
diyelim ki.. var.. konu bu mu? bu da bir çeşit meşrulaştırma olayı olmasın.. :D
burada kürtleri karalıyor mu? yoksa., yapılan işi kürtler üzerinden onaylıyor mu? belli değil..

aşağıdaki sözler ne anlatıyor anlayan varsa açıklar ben es geçmek zorundayım.. aruz vezni ile yazsa çözme becerim vardır ama sankiritçe yazmış..
Bugün ödp sözcüsü eğer bir şey söylüyorsa bu yoğun tartışmaların ve her yönü değerlendirerek söylenen sözler olamakta. Şunu itiaf etmek gerekir ki gerçekten çok zor ve engebeli yollardan geçilmektedir. Bu aşamada ufak tefek sapmalar bu yaşanan süreçte ki çok koatik ortamda en doğru olabilecek saptamalrdır.

Bunlar artık küçük burjuva sapmalardan çıkma çabası olarak görülmelidir. Yani trenin raylarına oturma çabasıdır. Bu çabaları birileri kendi hanesine yazmak isteyecektir ki yapılanlar budur.
.................
ben anlaşılır olan üzerinden devam edeyim..

Perincek ve ÖDP,ne kadar bir araya gelebilir. ? Bu süreci yaşayanların tarihinde TİP'sinin ihbaları da vardır. Bu deneyimden geçen ve bu mirastan ders alanların bulunduğu partiden söz ediyoruz. Hep yaşadık biliyoruz ve bunlar balık hafızalı değiler. Kenid tarihlarini oluşturmuşlar ve yaşamış insanlardır.
balık hafızası noktasında önce kendini sorgula.. nasıl bir balık isen(sanırım aynalı sazan) perinçek ihbarcılığını ve bir araya gelemeyiz hikayelerini anımsıyorsun.. ama., eski-tkp ve emep nasıl bir araya geldi.., dy ile tkp nasıl bir araya geldi birbirlerini vuran kurtuluş ile dy nasıl bir araya geldi vs. vs. burada b-alıklaşmışsın..

silahlı mücadeleyi savunanlar ilebunlara provakatör faşizmi getiren vs. diyenlerin bir araya gelmesini atlamışsın.. daha doğrusu., türkiyesolunun bu noktalarda omurgasız olduğunu kendinden bilecek kadar balık değilken., burada b-alıklaşmışsın.. buna tatlı su kurnazı aynalı sazan denir..

zaten.. bu kadar saçmaladığım yeter diyerek ve de itiraf ederek devam etmişsin..
Konuyu atlayalım. aynen.. atla kardeşim.. bu sana yakışır.. elde bayrak eylem yapanların.. vallahi biz devlete karşı değiliz ayakları gibi., konuyu kürtlere getirip onlara yalan yanlış bindirip konuyu gargaraya getirme işi en kıvrak bölüm olmuş..
Şu anda Sakık ın mahkemelerde verdiği icraatları izleyebiliyormuyuz. ? Burada küçük burjuvaya özgü eğilimleri (perinceğin apo ile görüşmesi vs süreci) izliyebiliyormuyuz. ? Sakık'ın her söylediğinin doğru olduğunu ve buna ianılması gerektiğini söylemek istemiyorum. Ama ,bu düşünce mantileseni ve içeriğini anlıyabiliyormuyuz.?
hayriözşen.. sen tamamen çürümüşsün.. hemde ahlaken de çürümüşsün.. şu yazdıkların hangi ahlaka uyar.. okuyanları salak sanan haberciler gibisin..
sakık açıklamaları ile perinçek-apo görüşmeleri arasında ne? bağlantı kurdun..
apo ile herkes görüştü mit görüştü.. devlet görüştü.. gazeteciler vs. görüştü.. devrimciler görüştü.. birde., ahlaksızca., sanki sakık bir şey söyledi de bu doğrudur demiyorum ayakların yok mu!! çok kokuyor.. çok..

sakık ne söyledi de sen doğru-yanlış hikayelerindesin.. önce bunu açık ifade etsen..
bunları açıklamadan., ahlaksızca kıvırtmalar ve imalarla lafı geçiştirip.,
Sakık'her ne kadar Öcalanı suçluyor vey mahkum etmeye çabalıyorsa da diyorsun.. sakık., öcalanı ne ile suçluyor ve neye mahkum ediyor.. yazsana.. yaşamında kaç defa cesur ve dik olabildin saydın mı? bari o geçmişine sahip çık da şimdi de dik ol.. yaz.. ne ise onu açık yaz..

sakık.. pkk yi ergenekon kurdu.. kck yı ergenekon kurdu diyor.. bunu mu? değerli ve tartışmalıyız olarak sunuyorsun.. açık olsana..
hem ahlaksızca kıvırtarak yazıyorsun hem de deformasyona devam ediyorsun..
onun gibi mantığı ve düşünce sistemi sahip olduğunu göstermektedir.
sakık ile apo mantığı ve düşünce sistemi aynı.. öyle mi? ..
olabilir.. bir düşüncedir.. ama bunu açıklamalarla ifade edersin.. verilerle açık ifade edersin.. neymiş bu mantık ve düşünce sistemi söylersin.. böyle aşağılık bir karakterle yazmak sana yakışmıyordu.. ama yakışır hale gelecek kadar çürümüşsün..
Çünkü, olguları sadece değerlendirip bu olgular arasında bağlantı kurup sonuçlara varmaktadır. Bu yanıltıcıdır. Olguları sadec o nefret ettikleri pozitiviz düşünce böyle değerlendirir.Böyle olduğu için pozitiviztlerdir.
bu mu? ortak mantık ve düşünce sistemleri.. başta neler diyorsun şimdi işi neye getirdin.. hal böyledir.. değildir.. bu ayrı ama bu yadıkların bir çok kişi de olabilir.. bunun konu ile alakası ne..
konuda., perinçek., tkp-ödp geçiyor.. bunların birleşmeleri geçiyor.. bu noktada eleştiri sunan veda geçiyor..
ne apo ne sakık bu konu ile ilintili değil.. buna hastalık desem değil.. ahlaksızlığın kürdofobi faşistliğin ta kendisidir..

konu ne hayriözşen patalojik vakıa neler döktürmüş..

Halbu ki olgular sadece görünendir bunların kanıtı nesnel gerçeklikitr. Hangi nesnel gerçeklikler bu olguları kanıtlar ? İşte marksizmin ayrıldığı yer tam buırasıdır. Marksizm olguları tek başına ele alırken bu olguların nesnel gerçekliğini sorgular ve o zaman bunları olgu olarak kabul eder. yani görüntüye değil içeriğe bakar. Pozitivizm ise sadece görüntüye bakıp kabul eder . Bu pozitivizmle marksizm arasında ayrımdır.

Sakık ve kürt siyasalı pozitivizmden nefrety etse de ,çünkü onu modernleşmenin temsilcisi olarak gördüğünden mahkum eder. Ama diğer taraftan olgular üzerinden düşünce üreterek pozitivizmin allahını yaşar.

Bu küçük burjuva radikal değişimin ivmesi ve gücüdür. Çünkü bir zamanlar o burjuva devrimci döneminde sahip çıktığı ve benimsediği düşüncedir bu. Bu ortada yoksa bunun yerine küçük burjuva sahneye çıkacaktır. Olanda budur.

konu ne??!! yazdıkları ne??
ne oldu şimdi bu yazlanlar ile konuya açıklık mı? getirdin..
tamam sakık ile apo aynı!!.. ikisi de berbat!!.. pozitivist., falan filan.. mahkum ettik de., konudaki iddiaları ne sakık ne de apo yaptı.. kel alaka yazmak ahmaklıktır ama seninkisi ahmaklık değil..

bu yazıyı forumda tutmak forum formatı gereği olanaklı olabilir.. ama., taşları bağlayıp., çakalların ortada ulumasına olanak tanımak.. anlamlıdır.. vebali vardır..

çakallar uluyacak.. ama çakala çakal denilemeyecek.. buyrun beraber uluyun.. bu ithamlarımı bahane edip eleştirmeyeceğiz deyin..

ama bu çakal ulumaları özgürce işlevine devam ettikçe ortaklaşırsınız..

perinçek için laf söyleyene ve söyleyenlere bakın.. perinçekler ortalıkda solsuyum diye dolaşıyor.. ama perinçek kovalamakla işler halloldu sananlar var..

kolay gelsin!!!.. "yoldaşlar".. tarihiniz bu işlerle dolu.. itle yatıp pire ile kalkmak.. genetik alışkanlıktır..

tarihimizde ne var diye soran olursa.. anlatırım.. çakallar gibi uydurmam verilerle anlatırım.. zaten bu konularda yazılarım bolca var.. biraz araştırın görürsünüz.. sorulursa tekrarlarım..


hayriözşen bir mahlastır.. bana göre., prototip olarak mahlas değil bir karakter tiplemesidir.. nasıl çürünür nasıl düşülüre bir örnektir..

vicdanı kalmış olsa.. bu kadar açıklamalı eleştirilere karşın bir düşünürdü.. yada dik durup açık net ifadelerle savunma yapardı.. bunun yerine., buradaki tarzı gibi "yol"ları tercih etmesi çürümenin vardığı aşamayı gösteriyor..

yazını bir daha oku.. konu ne sen ne halt işliyorsun.. bir düşün..
 
Son düzenleme:
#4
Değişmeyecek sanırım suat abi....bu ülkede adını sosyalizm sevdasına adadığını söyleyen hemen her legal illegal yapının değişmeyeceği değiştirilmesi teklif dahi edilemeyeceği tek tüzüğü tek yasası Kürt lere beslenen ''halkların kardeşliği'' sloganıyla maskelenen sosyal-şoven tutumdur.
Salt var olan cumhuriyetin kazanımlarına!!!! sahip olmak adına birleşik bir cephe kumaya çalışan solun tek derdi AKP nin topraklardaki hakimiyetinin ortadan kalkıp eski oligarşik gücün yoluna devam etmesidir.
Bunun da zerre sosyalizmle falanla filanla alakası yoktur.....
Memleketin ahvalinde var olan ''Kürtten olmaz elviya koyma kapıya'' hissiyatının az uzaklarda ki halidir bu biz kardeşiz diyen yapıların durumuda.....
Zira bu topraklarda kemalizm öyle bir şey yeşertti ki al kanı şanlı olan türk toplumunun zihninde 'devletin kutsallığı girdimmi işin içine tüm herşey kutsalın korunması içindir. Aha da biri çıkıp yalan desin? La ben biliyorum en azılı solcunun işin içine kürtler girdiğinde amerikan yada israil parmağı aramaktan geri kalmadığını.....
Dünyada abd nin en iyi müttefikidir türkiye, dünyada israilin en iyi müşterisidir türkiye amma velakin fatura çıkıyo kürtlere onların siyasi kanadına ve önderlerine....
Şimdi sormak isterim şu her fırsatta kahrolsun abd emperyalizmi diye solcularımıza, kahrolsun tc emperyalizmi diyebileceklermi on bin kürdün hapislerde olduğu gerçeğini görerek.....derlermi?....ya kendimle dalga geçiyorum.....gundiliğime verin....
 
Son düzenleme:
Üst