Direnen İşçilerin Yanındayız

#1
Direnen İşçilerin Yanındayız
2010.01.28

Almanya'da faaliyet yürüten Anadolu Federasyonu 28 Ocak 2010 tarihinde yayınladığı yazılı açıklama ile TEKEL işçilerinin yanında olduklarını belirtti:


DİRENEN TEKEL İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ

Eperyalist tekellerin ve Türkiye oligarşisinin emrindeki AKP hükümeti her alanda halkımıza saldırıyor. En son özelleştirme adı altında 4/C adı verilerek bir yasa çıkartıp Tekel işçilerinin ücretlerini açlık sınırına getirmek, özlük haklarını gasp etmek, onları açlığa mahkum etmek istiyor.

Buna karşı Tekel işçileri 45 gündür Ankara'da direniyorlar. Yürüyüşlerle, açlık grevleriyle, mitinglerle seslerini duyurmak istiyorlar. Bu direniş tüm halkın direnişidir. Eğer Tekel işçileri geri adım atarlarsa, bu 4/C denilen kölelik yasasi diğer iş kollarında da rahatlıkla uygulanmaya konulacaktir. Bundan dolayi bu direniş ülkemiz işçi sınıfı için hayati bir önem kazanmaktadır. Direnen Tekel işçilerinin kazanması için onların yanında olmalı mücadelerine omuz vermeliyiz.

Bizler Anadolu Federasyonu olarak direnen Tekel işçilerinin yanındayız; mücadelelerinin zafere ulasacağına inanıyor, onların direnişini selamlıyoruz.

YAŞASIN TEKEL IŞÇİLERİNİN HAKLI MÜCADELESI
DİRENEN TEKEL İŞÇİLERİ KAZANACAKTIR

Anadolu Federasyonu
 
Üst