Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Haziran 2018, 17:15   #2
suat
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,554
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart tehdit ve sonrası

pervin buldan... içişleri bakanı süleyman soylu tarafından tehdit edildiğini açıklamıştı.. açıklaması sonrası toplumda tepki olarak ciddi bir duruş görülmedi.. oysa tehdit eden kişi değil., içişleri bakanıydı.. yani devlet.. bu çok ciddi bir durumdur.. devletin iç güvenliği sağlamak zorunda olduğu kurum vatandaşı ve üstelik milletin vekilini tehdit ediyor.. ve tehditini devlet olanakları ile yerine getireceğini belirtiyor.. yetmiyor chp yi de tehdit ediyor.. bunu yine devlet olarak yapıyor.. chp den çıt yok..

Pervin Buldan'ı aradığını kabul etti
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Esenler AK Parti İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Soylu, Doğubeyazıt'ta Mevlit Bengi'nin öldürülmesinden sonra HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı arayıp partisini sorumlu tuttuğu iddiasıyla ilgili konuştu. Soylu katledilen Bengi'nin 10 çocuğu olduğunu hatırlatarak " Kendi çocuğu kızamık olunca hasta olunca hastane hastane koşarlar. En lüks hastanelere giderler. Orada Doğu ve Güneydoğu'da HDP, PKK üzerinden milletten intikam almaktadır. Bu kadar açık ve net. Evet aradım. Söylediklerinde eksik yoktur fazla vardır.Arkadaşlarım o bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Gerekli soruşturmalar sürüyor. Çok ciddi gözaltılar var. Bu arkadaşımızın katilini bulacağız" diye yanıtladı.

"Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar"
Soylu, CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili " Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ' CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin' diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar" diye konuştu.


bu durum ikinci bir silopi(ikipolis öldürülmesi) olayıdır.. o zaman üzerine gidilmedişimdide gidilmez ise kırmızı pazartesi yaşanır.. yani önümüzdeki sürecin nereye evrileceği belli olur..

zamanında tavır alınmayan bir dizi olaylar sonrası meclisten hdp tasfiyesi süreci başlatıldı ve kılıçtaroğlu/chp bu proğrama destek sundu.. sonucundan etkilenmekten kurtulamadı.. ateşle oynayanın eli yanar.. ateşe destek sunanın eteğinde başlayan yangın gövdesini sarar ve söndüremez.. biz ermeniyi dövdürtmeyecektik demenin anlamı da kalmaz..

seçimlerin bir darbe olduğu giderek netleşiyor be bu netlik kamuoyuna da yansıyor..şimdi üzerini örtme ve meşrulaştırma süreci işletiliyor.. anlamsız-garabet zeminlerde tartışmalar açmak., yaşatılanı değil., sonucu öne çıkartmak bu işe kontra olarak dahil olmaktır..

uzun süren anlamlı bir "sessizlik" sonrası konuşan incenin ilk lafı sonucu kabüllenmek ve diğerleri suçlamak oldu.. iyi parti zaten verilen rüşvet(millet vekili) ve ya da tehdit ile sessiz kaldı.. oysa yapılan çok açık ve minare kılıfa sığmayacak kadar büyük..
nedense kimse buraya yoğunlaşmıyor.. kemalist-"k"p ve ödp gibi kontra solcular da aynı.. hamasi laflar ve hamasi hayaller ile iştigal ederken sürekli hdp ve hdp ile ortaklaşan türkiye soluna saldırıyorlar..

kısaca..
topyekün bir savaş başlatıldı.. işin şiddet yanı henüz başlamadı ve toplum hazırlandıktan sonra başlayacak gibi..

bu süreç engellenemez mi?.. engellenir.. engellemek için cesaretten önce bu kontraların deşifre edilmesi gerekir.. ağacın haini balta değil., içindeki kurttur..
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Marinaleda (28 Haziran 2018)