Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Mart 2018, 14:29   #13
suat
Aktif Üye
 
suat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2008
Mesajlar: 9,550
Teşekkürler: 1,288
2,524 Mesajına 3,518 Kere Teşekkür Edildi
Standart

bir önceki mesajımda devamını yazacağım demiştim ama türkiye ve orta doğuda devamını yazamadan yeni bir film başlayabiliyor..

bugün "aydınlık" gazetesinde ilginç bir yazı okudum.. bilindiği gibi.. perinçek i.t. tayfası akp konseptine dahil olmuştu.. gerekçesi şu idi.. bölücüler karşısında devletimiz bekası için bir savaş içindeyiz ve akp abd planından koptu bu savaşa dahil oldu.. biz bu yüzden destekliyoruz..
15 temmuz "sekmeli" darbe olayından sonra ergenekoncuların bir kanadı saray çetesi ile ittifaka girmişti ve ittifak içinde haliyle perinçek i.t. tayfası da var.. ama bu ittifak dengesizliğin dengesi idi.. bir önceki ittifak olan gülen cemaat-akp patlayınca ya da patlatılınca 15 temmuz "olayı" yaşanmış ve bu yeni ittifak başlamıştı.. amaç.; bölgedeki özgürlük mücadelesini ve ana dinamiğini tasfiye etmek olmaz ise ayar çekmek..
chp'nin yeni kapı ruhu ., garabet ve yandan destekli(hdp tasfiyesi) muhalefetine kızan-şaşanlar ahmaktır.. chp de bu yeni ittifakın yandan destekçisidir..

ama..
gerek darbe!! gerek ise sonrası ittifaklar hepsi sistemli bir planın süreç içi yaratımları değildi.. zorunlu hareketlerdi.. yani.. geçici durumlardı.. ortak bir amaç vardı.. başarılı olunduğunda içe dönük çatışma yeniden yaşanacaktı..
ama..
hdp tasfiye edilemedi.. chp beklediği sonucu alamadı.. akp bu sürecin içinde ayağına sıkan olduğu için özellikle kürt desteğini ve cemaat desteğini kaybetti.. saray.. zorla afrine yollandı.. orada da başarısız oldu..

anlayacağınız deniz bitti... ittifakçıların ilgin yanı.; hiç birisi diğerine güvenmiyor.. ya yemleme ya da tehdit ile işleri sürdürmeye çalışıyorlar..

işte bu fark eden bir çakal yazmış..
aydınlık rafet ballı..
Kim ne derse desin. Konu iç politikaysa... Ölçü sonuç almaksa... Tayyip Erdoğan iki konuda ustadır. Bir: Rakiplerini adeta “şeytan”laştırmak. İki: “Şeytan” taşlatmak.Tek başına kaldığında bile sonuç aldı. 2007’den sonraki sürecin özeti budur.
ne de olsa ortaklar önce övüyor.. ama biz yemeyiz diyerek yazısında bir atağından bahsediyor.. kemalistlerle hesaplaşma tezgahı olarak tespit ediyor..
Erdoğan’ın... Yıldırım’ın açıklamaları hesapsız, hukuksuz. Bazı kalemler de maaşlarını hak etmeye çalışmış. Bunlarla polemik yapmak kolay.
hallederiz diyor.. ama...
Asıl sorun başka. Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor. TSK, güneyimizde ABD’nin “kara gücü”yle savaşta.Yaygın görüş: Türkiye beka sorunu yaşıyor.Suriye’deki sürecin nasıl ilerleyeceği belirsiz.Fakat şurası kesin: Riskler yüksek... Maliyetler büyük.
yaa.. işte devletin bekası olmasa biz gösterirdik.. dedikten sonra tehdidini savuruyor..

Milli krizlerde milli politika yapılır. Ülkeyi yönetenler başta... Bütün siyasi odaklar... Bir tür siyasi ateşkes yapar.Geleceğe bakılır, geçmişe değil. Hesaplar en azından ertelenir.

rafet abi.. kodum mu oturturdum ama sen dua et.. milli kriz var.. diyor.. ve uyarıyor..
milli krşiz varsa milli siyaset yapılır.. ama siz yapmıyorsunuz diyor..
Şimdi gördüğümüz ise şu. Erdoğan içte yeni bir cephe açıyor: 28 Şubat cephesi. Hedefte sadece askerler yok. ..... Üç kesim daha bulunuyor: “Sendikalar, medya, iş dünyası...” Kapsam bir hayli geniş yani.

haliyle rafet abi soruyor..
Soru çok. Bunlar sadece bir niyet mi? Yoksa planlı bir operasyon mu geliyor? ...... Acaba: Kemalistlerle yeni bir hesaplaşmaya mı girmek istiyor? ve uyarıyor.. Eğer böyleyse, sonuçları ne olur?

bu arada eklemiş.. Konuya ayrıntılı devam edeceğim.
bende devam edecektim ama işte böyle ani gelişmeler olunca devam edemiyoruz..


not...
bunlar kim!! de ciddiye alıp yazıyorsun demeyin.. MI-6 elemanıdırlar ve cıa-mossad elamanları bunlardan alttadır..


aıntı
https://www.aydinlik.com.tr/erdogan-...lari-mart-2018
__________________
hoyratça kırdılar uzatılan zetin dalını
vurdular güvercinleri bir kuytuda..

Ey halkım..
Sen ki.., cehennem içinde yeşertin zeytin ağaçlarını şahin ile güvercini kader kardeşi yaptın..
bir tek..,
kızıl karanfiller anlamadı seni..,
çünkü çiçekçinin tezgahında duruyorlardı..
sende kızıl güllere yönel..
seni bekliyor pirler-hakiler-orhanlar-mazlumlar -mahsunlar
Karanlık Denizi'nin ortasında,
Güneş batmayan bir ada.
İstiyoruz…
suat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla